Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

DANDYS    3229

Bo swoim rocznym materiałem sialem i się boję teraz, to tylko pryskac na miotle i chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
19 godzin temu, GRZES1545 napisał:

@damianos95 ja będę dawał wapniak kornicki tylko w drobnej granuli coś jak polifoska. tylko jeszcze z tydzień dwa poczekam aż podrośnie i jak da się na pole wjechać bo mokro teraz,

W jakiej cenie kupowales ?? 

Jakie masz pH i jaka dawke stosujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Co polecacie na perz w pszenżycie mam jedno pole miejscami zaperzone i zasialem pszenżyto czy w ciągu miesiąca jak wszystko powschodzi i perzyk bedzie juz widoczny to da sie go czyms zalatwic lub przychamowac zawsze pryskalem glean on chyba tez troche bierze perz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na perz to najlepszy glifosat po żniwach a tak doraźnie to apyros wiosną ,a glen tego nie ruszy

13 godzin temu, damian007 napisał:

Ja zaprawione też po 1000. Jedyne czego można się czepić to ok 3 procent połówek. 

650 pszenżyto 

150 zaprawa z nawozem.

Robota czyszczenia i zaprawiania ?? Prawie 3 godziny tona od otworzenia garażu do ułożenia worków na palecie.

Ale kupują tylko Ci co sieją zboże i nawozy w ilości większej od ilości nasion. 

Jak raz dziś miałem tel z tej agencji nasiennej w sprawie mojego ogłoszenia na olx 😏 nie spodobało się im moje zdanie "niskie wymagania glebowe "

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Wie ktoś gdzie mógłbym nabyć pszenżyto jare Sopot (najlepiej C1)? Ale już teraz bo chcę zasiać pod koniec października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
59 minut temu, Ursus932 napisał:

Na perz to najlepszy glifosat po żniwach a tak doraźnie to apyros wiosną ,a glen tego nie ruszy

Jak raz dziś miałem tel z tej agencji nasiennej w sprawie mojego ogłoszenia na olx 😏 nie spodobało się im moje zdanie "niskie wymagania glebowe "

Ja nigdy nie piszę w ogłoszeniu nic o parametrach siewnych, w opisie jest słowo "ziarno" i tylko dopisuje, że pierwszy zbiór po kwalifikacie i nazwę odmiany oraz opisuję jak wygląda pod względem czystości. Nikt nie ma prawa się przywalić, raz dzwonili z PIORiN o pszenicę Pilgrim z IGP, że niby reklamuję swoje ziarno do ponownego rozmnożenia a ja im wytłumaczyłem, że wcale nie sprzedaję tego do celów nasiennych, jak byk jest napisane w ogłoszeniu "ziarno" a nie "nasiona" i że jest to typowa paszówka, a nazwę odmiany podałem dlatego, bo może dla niektórych hodowców zwierząt mają znaczenie konkretne parametry jakie osiąga ta odmiana i być może będzie przez nich bardziej pożądana. Odczepili się, ogłoszenia nie usuwałem ani nie edytowałem i już nie miałem więcej telefonów.

Nawet jak sprzedaję zwykłym ludziom, to nigdy nie mówię wprost, że można tym siać czy coś. Ewentualnie mówię, że ja sprzedaje panu ziarno a pan robi z nim co uważa. Nigdy nie wiadomo, czy to jakiś cichociemny zaraz legitymacji spod pazuchy nie wyciągnie.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
4 godziny temu, damianos95 napisał:

W jakiej cenie kupowales ?? 

Jakie masz pH i jaka dawke stosujesz ?

Na działce gdzie pierwszy raz tak zastosowałem było Ph4.0 wapniak u mnie 360zł tona dałem 500kg na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To był mój pierwszy przypadek , Ale też nigdy nie pisze że to materiał siewny 

17 minut temu, KlimekPL napisał:

Ja nigdy nie piszę w ogłoszeniu nic o parametrach siewnych, w opisie jest słowo "ziarno" i tylko dopisuje, że pierwszy zbiór po kwalifikacie i nazwę odmiany oraz opisuję jak wygląda pod względem czystości. Nikt nie ma prawa się przywalić, raz dzwonili z PIORiN o pszenicę Pilgrim z IGP, że niby reklamuję swoje ziarno do ponownego rozmnożenia a ja im wytłumaczyłem, że wcale nie sprzedaję tego do celów nasiennych, jak byk jest napisane w ogłoszeniu "ziarno" a nie "nasiona" i że jest to typowa paszówka, a nazwę odmiany podałem dlatego, bo może dla niektórych hodowców zwierząt mają znaczenie konkretne parametry jakie osiąga ta odmiana i być może będzie przez nich bardziej pożądana. Odczepili się, ogłoszenia nie usuwałem ani nie edytowałem i już nie miałem więcej telefonów.

Nawet jak sprzedaję zwykłym ludziom, to nigdy nie mówię wprost, że można tym siać czy coś. Ewentualnie mówię, że ja sprzedaje panu ziarno a pan robi z nim co uważa. Nigdy nie wiadomo, czy to jakiś cichociemny zaraz legitymacji spod pazuchy nie wyciągnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, GRZES1545 napisał:

Na działce gdzie pierwszy raz tak zastosowałem było Ph4.0 wapniak u mnie 360zł tona dałem 500kg na hektar

To  ponad 80-100zł zarabiają pośrednicy na tonie przy takiej cenie za tonę,to bardzo dużo.

https://www.olx.pl/oferta/wapniak-koszelowski-kreda-nawozowa-oferta-posezonowa-wapno-CID757-ID905kL.html#8e4f246d79;promoted

Koszelówka czy Kornica czy Rudka jeden h....

Ziemniaki czy zboże nie pisze się sadzeniak czy materiał siewny tylko ziemniaki do posadzenia czy zboże do posiania i nikt wam nie naskoczy.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal6930    22
Dnia 30.09.2019 o 14:27, krzysztofsb napisał:

Moja mieszanina na jesien Chlorotoluron1,7-2l/ha+ diflufenikan 0,2l + tribenuron lub flurosypyr ale raczej tribenuron na bardziej chabrowe pola pojdzie fluroksypyr bo tribenuron nie daje rady

Mieszanina CTU + DFF od kiedy mozna pryskac pszenzyto? Od fazy 3 lisci czy wczesniej? 


Moje sprzęty:

Ursus C-330

Ursus 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

A co najlepie i w jakich dawkach zamias DFF? Zawsze stosowalem albo z expertem albo z ctu juz pare razy wiec moze pasowalo by cos zmienic

Tak zebym nie poprawial na przytulie i chabra

Edytowano przez qba333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma3ciej    3

Ile teraz siać kg/ha melomana MTZ mam 33 a siła kiełkowania 91 materiał własny przepuszczony przez petkusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

kurcze jedno pszenzyto na jednym polu zasieje w tym albo na poczatku nast tyg a 2 pole nwm kiedy i teraz tak centralna polska po 10 pazdziernika nie siac pszenzyta ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

W zeszłym roku siałem Rotondo 9 października i nie widziałem różnicy w plonie, ale była bardzo ciepła jesień. W tym roku Octavio już zasiane, ale w zaleceniach do tej odmiany wyczytałem, że do 10 października siew optymalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zasialipole    0

Witajcie, dopiero zaczynam swoją przygodę z rolnictwem, chciałbym zrobić na jesieni oprysk od chwastów w pszenżycie. Na poniedziałek nadają pogodę, a na etykiecie mam, żeby zabieg wykonać od fazy 2 liścia do fazy 4 liścia. Moje pytanie brzmi: kiedy zaczyna się faza drugiego liścia? Gdy tylko staje się widoczny, czy gdy jest w pełni rozwinięty? Wschody były w miarę równe i praktycznie wszędzie już widać drugi liść, w większości jest już on w pełni wykształcony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Ja dzisiaj tez kupilem octavio chce siac w poniedzialek 120 kg na hektar. Jeszcze nigdy nie sialem tak rzadko pszenzyta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

ja balcanto siałem 100kg. Siew 13 września

bal.jpg

Edytowano przez drobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj