Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

sumek666    5084

181 g by wychodziło na 11 ha. Ja potrzebuje na ok 9 ha to by było 222 g. Bayer zaleca max dawkę 350 g. 

Picona 2-3 litrów na 1 ha 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101
14 godzin temu, robert55555 napisał:

Nie pomieszalem. Na jesień spryskalem Glean a po żniwach zrobiłem orkę i wsialem poplon owies, pszenżyto oraz gorczyca. Na górce(piach) wszystko ładnie wzeszło a na dołku nic nie wzeszło.

Informacja z etykiety. Ąz sprawdziłem bo rzepak mam na działce gdzie stosowałem glean

Po zastosowaniu środka Glean 75 WG w zalecanych dawkach jesienią, roślinami następczymi mogą być po upływie: 9 miesięcy - wyłącznie zboża oraz rzepak ozimy, 16 miesięcy - pozostałe rośliny z wyjątkiem buraków i lucerny, 24 miesięcy - wszystkie rośliny. Przed siewem lub sadzeniem rośliny następczej zaleca się wykonanie orki na głębokość co najmniej 20 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38
20 godzin temu, jacus napisał:

stosowalem boxera i nie chwale- wszystko do poprawki, 

stosowalem snajpera w tamtym roku pierwszy raz i zadzialal skutecznie,nawet u unijnych rolnikow nie trzeba bylo nic poprawiac, w tym roku tez pojdzie.

nie polecam tez expert-a

a co można dodać do snajpera na chabra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, szwagier24 napisał:

a co można dodać do snajpera na chabra?

Przecież chaber jest wrażliwy na chlorotoluron to po co dodawać coś jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
9 minut temu, krzysztofsb napisał:

tribenuron lub fluroksypr

Fluroksypr to na przytulie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To kupić osobno chlorotoluron , dff i samemu mieszać 

6 minut temu, krzysztofsb napisał:

przy dawce snajpera nie zniszczy chabra 2l tolurexa czy innego to tak musi byc powyzej 750g chlorotoluronu

Nie tylko przytulia

https://zwalczamychwasty.pl/chaber-blawatek/

 

Albo gotowca tylko że legato pro A nie snajper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Moja mieszanina na jesien Chlorotoluron1,7-2l/ha+ diflufenikan 0,2l + tribenuron lub flurosypyr ale raczej tribenuron na bardziej chabrowe pola pojdzie fluroksypyr bo tribenuron nie daje rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ile dajesz dodatkowo fluroksypyru?

A ja w tym roku expert met 0,35 + 500 g chlorotoluron lub 0.2 dff zależnie na jakim polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

a co powiecie o samej mieszaninie expert met 0,35 kg+0,2l dff czy zwalczy takie chwasty jak miotła,chaber,przytulia czy dołożyć coś na dwuliścienne np tribenuron??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
36 minut temu, Ursus932 napisał:

To kupić osobno chlorotoluron , dff i samemu mieszać 

 

Albo gotowca tylko że legato pro A nie snajper

Dlaczego legato a nie snajper?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Używajcie pełnej nazwy środka bo w tym konkretnym przypadku się nie dogadacie. 

Snajper i legato 500sc to sam dff.

Formulacja 600sc to chlorotoluron i dff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież napisałem że Legato Pro 😏 A snajper oczywiście 600 sc

https://dlaroslin.pl/chwastobojczeselektywne/42391-Legato_Pro_425_SC_5L.html?search_query=Chlorotoluron&results=28D

31 minut temu, Mateusz1q napisał:

Dlaczego legato a nie snajper?

Bo ma więcej niż snajper w pełnej dawce chlorotoluronu jak dam zalecaną dawkę 2,5 litra za około 80 zł na ha . Tylko w tym sezonie nie wiem czy będzie dostępne 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Wiem

Chyba źle napisałem , bo winno być rozrózniajcie środki😁😉. To do kolegi wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Podpowiedzcie czy gnojowwice rozlać przed orka czy na zaorane pole przed siewem?

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Przed orka rozlej jakies 40 tys litrów na hekar i zobaczysz efekty ale to ma byc gnojowica a nie gnojowica z woda 1 dod 1 nazywana gnojowica

Panowie mam mały problem doszły działki co miały byc pod jare a zostały obsiane ozimymi i tak pszenzyto zasiane odmniana Borowik faza 1 lisc przyszły badania pH od 5 do5.3 jakim wapnem posypac pogłownie chodzimi o konkretna nazwe i jaka dawka zastosowac na hektar przy takim ph i kiedy wysiac ?? dodam ze nie chce spalic roslin jak moj sasiad rok temu kupujac jakies wapno bo wapno to wapno

Dodam ze wczesniej na tym polu była jara mieszanka zbozowa słoma została scieta i dany mocznik na mineralizacje resztek i wykonana uprawa pozniwna pozniej orka i przed siewem około 150-180kg/ha tarnogramu

 

Edytowano przez damianos95
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Zastanawiam się nad zastosowaniem Trinity w dawce 2,35 l/ha zamiast Expertu 0,35 kg/ha + Legato 0,28 l/ha. Trinity wyjdzie mi ok 135zł/ha a expert+ dff ok 110zł

Jak oceniacie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

@damianos95 ja będę dawał wapniak kornicki tylko w drobnej granuli coś jak polifoska. tylko jeszcze z tydzień dwa poczekam aż podrośnie i jak da się na pole wjechać bo mokro teraz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Dowiedziałem się, że znajomy sprzedaje pszenzyto po 1000zl za tonę, ale przewiane i ludzie biorą tego towaru mnóstwo. 

Tak to można gospodarzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
3 godziny temu, KlimekPL napisał:

Dowiedziałem się, że znajomy sprzedaje pszenzyto po 1000zl za tonę, ale przewiane i ludzie biorą tego towaru mnóstwo. 

Tak to można gospodarzyc

Ja zaprawione też po 1000. Jedyne czego można się czepić to ok 3 procent połówek. 

650 pszenżyto 

150 zaprawa z nawozem.

Robota czyszczenia i zaprawiania ?? Prawie 3 godziny tona od otworzenia garażu do ułożenia worków na palecie.

Ale kupują tylko Ci co sieją zboże i nawozy w ilości większej od ilości nasion. 


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To u mnie nie czyszczone prosto z kombajnu po 800 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Do siewu czyszczone kupowałem po 650.  Cenę odbili sobie na ilości - przywiózł znajomy od swoich znajomych - było zasypane w bb i jakieś 20% przycieli :/

A w skupie u nas obecnie 500netto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

Mogę Orius ex 250 na grzyba teraz tym prysnac czy tylko to na wiosnę ten środek jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nadaje się jak każdy tebukonazol tylko pytanie Po Co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj