Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

kopin    3791

miałem na myśli swoje zwierzaki ,bo sąsiad jak zawiózł do gościa na stawy który potężne ilości kupuje to mu takiej mieszanki pszenica z żytem(oba pszenżyta) nie wziął i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Również polecam Borowika. W tym roku u mnie dobrze sypał też Trapero zdrowsza odmiana od borowika bardzo dobrze się krzewi.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
15 godzin temu, soltys48 napisał:

Mozaiki tzn co?

Mozaiki to pole na którym mam glinę w III klasie na jednym końcu i piach w V na drugim i pasami. 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak wszyscy zachwalacie borowika więc wczoraj zamówiłem i do tego gringo ,reszta pójdzie swoim melomanem

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24

Chłopaki jakie odmiany polecacie na gleby klasy lll a i lll b  na ogół gliniaste?Teren o bardzo małych opadach deszczu.  U mnie nie padało tak konkretnie od połowy czerwca😟

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja mialem rok po centrali swoje subito i pomimo skracania sloma miala chyba z 1.5m gdzie lzejsza ale zasobna gleba, na glinie ja przezedzilo a plon dobre 6 ton z hektara dala. Zaprawialem sam na mokro z nawozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
4 godziny temu, kopin napisał:

i z pewnością powodem było to że zasiałeś w mieszance;-)

jak paszówkę sie sieje to mieszanka niskiego pszenżyta z trochę wyższym całkiem ładne plony daje ,a poza tym jest stabilniejsza w plonie,dobry rok pozwala bardziej wymagającemu się rozbujać ,natomiast kiepski /suchy sprawia że typ żytni lepiej sobie poradzi 

To na pewno nie miało wpływu, ale takie mam złe skojarzenie z mieszaniem odmian, bo raz zmieszałem i leżało. Ale swoją drogą wujek właśnie miesza 2 odmiany - niską i wysoką i mówi, że to się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
Dnia 3.09.2019 o 09:17, Wiesi0 napisał:

Ja bym posiał borowika,typ pszeniczny,4 klasa nie najgorsza ale jak ktoś sprzedaje to na pewno mu się nie rodziło i wyciągnięta, jak na pierwszy raz.

Nie rozumiem ludzi którzy sprzedają pole no chyba jak pilnie kasy trzeba,jak się nie rodzi to można oddać w dzierżawę i brać dopłaty.Ale dobrze ze tacy są co nie.

Ja bez dopłaty nie robie nie jestem parobkiem 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, PAN88 napisał:

Ja bez dopłaty nie robie nie jestem parobkiem 

Nikt nie odda z dopłatą.Bynajmniej nie znam takiego przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141
19 minut temu, Wiesi0 napisał:

Nikt nie odda z dopłatą.Bynajmniej nie znam takiego przypadku.

A dopłaty to komu się należą? Na 4b,5 albo 6 to nikt łaski nie robi, że dopłaty to bierze uprawiający.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Kolego w mojej okolicy są ludzie którzy za 4 - 5 klasę oddają dopłaty, płacą podatek i jeszcze dopłacają 500 zł :) 

Edytowano przez Kobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1
22 minuty temu, Kobek napisał:

Kolego w mojej okolicy są ludzie którzy za 4 - 5 klasę oddają dopłaty, płacą podatek i jeszcze dopłacają 500 zł :) 

u nas jeszcze jeszcze świnię albo dwie na rok na zabicie dawają. A jak większy areał to i 1000 zl dadza, tylko potem 1000 ha a cała rodzina do pracy chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, Matixd napisał:

Co sądzicie o belcanto miał ktoś coś ?

A nie jest to nowość w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
38 minut temu, Kobek napisał:

Kolego w mojej okolicy są ludzie którzy za 4 - 5 klasę oddają dopłaty, płacą podatek i jeszcze dopłacają 500 zł :) 

I co na takim piachu uprawiają , ze aż tak kasą sr... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Ładują na maksa obornik i idzie rzepak na przemian z pszenicą. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, abc1922 napisał:

u nas jeszcze jeszcze świnię albo dwie na rok na zabicie dawają. A jak większy areał to i 1000 zl dadza, tylko potem 1000 ha a cała rodzina do pracy chodzi

Skąd jesteś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ja bym miał oddać ziemię i oddać dopłaty i płacić podatek to bym wolał żeby ugorem leżała.Bo podatek i tak musiał bym płacić.A jak bym się wkur to bym las zasadził i podatek był by malutki,lub zaorał w odpowiedni czas i sam by wyrósł.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, Kobek napisał:

Ładują na maksa obornik i idzie rzepak na przemian z pszenicą. 

Zdziwił byś się że zboże uprawiają i kukurydzę.

 

1 godzinę temu, abc1922 napisał:

u nas jeszcze jeszcze świnię albo dwie na rok na zabicie dawają. A jak większy areał to i 1000 zl dadza, tylko potem 1000 ha a cała rodzina do pracy chodzi

Znam o wiele lepszego, tylko za dużo pisania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93
12 minut temu, robert55555 napisał:

Zdziwił byś się że zboże uprawiają i kukurydzę.

Ja na pewno bym się nie zdziwił, bo widzę na własne oczy jak tak uprawiają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ci co robią na czyjejś ziemi i biorą dopłaty i nie płacą podatku to mnie nie dziwi ale kto jest taki głupi żeby oddać na takich warunkach to mnie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141
36 minut temu, Wiesi0 napisał:

Ci co robią na czyjejś ziemi i biorą dopłaty i nie płacą podatku to mnie nie dziwi ale kto jest taki głupi żeby oddać na takich warunkach to mnie dziwi.

Nie mówie o podatku, tylko o dopłatach, które zgodnie z prawem należą się użytkownikowi.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761

Ja płacę podatek  i biorę  dopłatu a jak nie pasuje to obrabiaj sam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj