Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

RafaKdziela    443

Ja tylko Rotondo zasieję.Mam działki po grochu i łubinie to powinno być oki  .Meloman na słabsze gleby i słomy opór .Podobno Orinoko też dobre na słabe gleby


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

Ja u siebie miałem Gringo,Meloman i Borowik.Najlepiej wypadło Gringo, poźniej Meloman a na końcu Borowik.Teraz posieje na pewno ponownie Gringo tylko zastanawiam na inna odmiana na słabsze kawałki na V klase bo Borowik jakoś się średnio sprawdził , ciekawe jakby Meloman poradził sobie na takiej słabszej działce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
13 minut temu, soltys48 napisał:

przez ten czas ile razy nie porosło?

W tym roku nie porosło, w zeszłym tak ale do siewu się nadawało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Ja w tym roku spróbuje tego Orinoko, niedużo bo na 0,5ha go posieje, stanowisko po łubinie V klasa. Jeśli mi się spodoba to będzie akurat materiał do siewu na kolejny rok. Na reszcie pól sieje Borowika i Panteona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    22

Panowie mam pytanie trochę z innej beczki kupiłem wapno a już zerwałem ściernisko talerzówka i mam pytanie czy będzie dobrze jeżeli posieje wapno i położę na nie obornik i to zaoram czy lepiej bedzie jak rozsieje wapno przebronuje to i dopiero obornik i orka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem. Najpierw dam wapno, potem zabrunuje, a na zimową orke obornik, bedzie prawie 2 miesiące różnicy więc chyba starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

jeśli zakwaszona działka to lepiej samo wapno,a obornik w przyszłym roku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
41 minut temu, Przemoooo napisał:

To lepiej dać samo wapno i zaorac?

Jakie to wapno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lepiej dalej wapno.zrob orkę na zimę i na wiosnę daj obornik, orkę i możesz zasiać.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Ja bym dal teraz obornik, zaoral wraz z nawozami i wtedy po 2 tygodniach wjechal z wapnem pod agregat i sial. Tak robi u mnie caly czas kurnikarz. Nawozy gleboko a wapno z wierzchu i będzie powoli drenować profil glebowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawozy głęboko? Zboże tego nie wykorzysta, kukurydza czy rzepak jeszcze mają szansę, ale i tak większość spłynie melioracją lub wsiąknie głębiej do wód gruntowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Ja daje na ściernisko wapno, mieszam agregatem talerzowym a po miesiącu obornik i orka a przed siewem pod agregat NPK. Wystarczy 3 tyg odstępu między wapnem a obornikiem. Wapna nie powinno się przyorywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Orke zrobisz i tak na 22cm a orka przeciez nie odwraca gleby o 180 stopni. Wiec roslina wykorzysta wszystko a czym glebiej sie ukorzeni tym lepiej bo wieksza dostepnosc wody. Probowalem nawozy pod orke i wg mnie to jest ten sam rezultat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie będę się spierał co do nawozów, ale jeśli chodzi o obornik to jak rzucę na ściernisko i zaorzę, to gorzej rośnie niż wtedy kiedy rzucę obornik, przejadę agregatem i dopiero potem przeprowadzę orkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Przemoooo napisał:

Wapno węglanowe ale zrobię tak że dam obornik zaorze i później przed siewem wapno 

Sam tak robie od'kilku sezonów tylko że ja daje akurat krede 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie mam pytanie moze nie w temacie ale na polu zauwazylem ze pojawia mi sie skrzy polny miejscamimale skupiska i miejscami skupiska wlosnicy zielonej podobno to na glebach kwasnych cxy ktos wie jakie moze byc na oko pH jak rosna te rosliny ? 

W jakiej dawce dac wapno granulowane na hektar ?

I najwazniejsze te pola sa przeznaczone na zasiewy wiosna zboz jarych lepiej wysiac wapno na sciern i zaorac na zime czy zrobic orke i wapno wysiac na wiosne przed siewem zboza czy moze zrobic orke zimnowa i na nia wysiac wapno zeby lezalo przez zime na polu ?? Ktora opcja najlepsza ?

Ja na slabe gleby polecam Borowika sprawdzona odmiana ale w tymroku chce sprobowac Melomana jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@damianos95 ph po skrzypie ciężko określić najlepiej zrób badanie albo samemu płyn heliga i do dzieła. A wapno najlepiej na ściernisko wymieszac agregatem i później orka zimowa

Jakie to wapno masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Wlasnie nie mam jeszcze wapna myslalem o jakims granulowanym magnezowym tylko nie wiem ile dac tego na hektar

Kiedys widzialem taka tabelke ze po tym co rosnie na polu mozna mozna okreslic tak plus minus jakie mamy pH gleby ?

Plyn helliga kupie i bede robil probki ale chciałem jak najszybciej zamowic wapno tak jak mowie sa to male skupisak na polu 

Jakie wapno granulowane najlepiej wybrac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj