Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Gość   
Gość
9 minut temu, soltys48 napisał:

Rotondo plon fajny ale... moment i porasta

Maesteozo w moich warunkach nie sprawdziło się wcale

A masz jakieś oświadczenie z avokado?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Panowie a co polecacie na mozajki 4 do 6 miejscami prócz borowika. Na słomie mi zależy ale nie tak jak na ziarenkach. Raczej by nie porastało  zbyt łatwo ma czekać do końca żniw a nie wiadomo co sezon przyniesie na 2 grzybowych max. by się obyło. 

A jaka odmiana według was wytrzyma 3 rok monokulturę pszenżyta. Nie pasuje mi zasiać nic innego a warunki glebowe jak wyżej. 


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
Agrest napisał:

37 minut temu, Piotrek1975 napisał:

No bo kilka ha trzeba posiać i dla tego😎

Jak szukasz oszczędności to może posiej co drugą rajkę. Żonie powiesz że ktoś Ci psikusa zrobił, a ziarno gołębiarzom opylisz😁

Aż takich oszczędności nie szukam, to wole nie zaprawiać i siać jak siałem. Żona nie wie co w pplu sieje, moge nic nie posiać i nie będzie wiedziała. Nie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2344
galan99 napisał:

56 minut temu, robi57362 napisał:

to mi możesz napisać na priv ja ci żadnych wyrzutów nie będę robil u mnie rotondo na 6 kl po lubinie oddalo 3 pełne zbiorniki gdzie w tamtym roku w zbiornik weszlo 1600 kg pszenicy wiec 4 t powinno być na redzinie ponad 7 t

To na 6 klasie tyle można zebrać ziarna jakie były opady .

do maja suchota maj 120 l czerwiec 60 sam sie zdziwilem powtorze sie było po lubinie dostalo ok 110 N dwie grzybowki nie skracane i stalo do konca

Ursus932 napisał:

Tak właśnie A tu kolega wyżej że na 6 dało 4 tony 🤔

ja nikomu nie każe w to wierzyć pisze to co bylo na polu u mnie plony rekordowe w tym roku


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@robi57362 ja się tylko zastanawiam tym bardziej że odmiana dedykowana na lepsze stanowisko , miałeś widocznie opady i plon jest , ja kiedyś w podobnych warunkach miałem 4,5 tony fredra ale deszczu było opór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    19

Miał ktoś avokado carmelo lub oktawio jakieś opinie bo mam borowika a chcę nabyć dwie odmiany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19673
14 godzin temu, Ursus932 napisał:

A masz jakieś oświadczenie z avokado?

Mam ale mało obiektywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Mam ale mało obiektywne

To znasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

u mnie Lombardo  5-6 t/ha  ,słomy opór , ale zastanawiam się czy siać  dalej pszenżyto bo co roku , problem z jakością jak nie  porośnie to gęstość do d*py 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie to samo niby ilość spora Ale gestość tylko 69 . to żyto dańkowskie rubin ma więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Jaką odmianę możecie polecić na 4 - 5 klasę stanowisko po rzepaku, dodam, że na słomie mi nie zależy, a nawet lepiej jakby było jej mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16
Dnia 30.07.2019 o 14:25, slay6 napisał:

Ja po skoszeniu pszenzyta 15 h. mile zaskoczzony. Miałem nowe Orinoko ok. 1.70 i resztę gringo. To z wymiany sypało 7.8 a reszta 7. Przy cenie 600za tone. 

Orinoko sporo wyższe to i słomy więcej. Gęstość od 73 do 77.

W tym roku sieje tylko Orinoko chodź na słabszym stanowisku.

Jak zobaczyli mój plon to już pół wioski zamówiło to pszenżyto do siewu 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1554

Ja planuję też wziąć teraz Orinoko,ale pierwszy rok po centrali od gościa co brałem Rotondo i zadowolony jestem z plonu,chociaż na moim 5-6 piasku nie wiem jak to będzie rosło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2344
Kobek napisał:

Jaką odmianę możecie polecić na 4 - 5 klasę stanowisko po rzepaku, dodam, że na słomie mi nie zależy, a nawet lepiej jakby było jej mniej. 

rotondo fajne sztywne slomy za wiele nie ma


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Borowik jest sztywny, słoma fajna sprężysta, przy plonie 5 ton stał bez skracania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Borowik jest sztywny, słoma fajna sprężysta, przy plonie 5 ton stał bez skracania. 

Borowik tak sztywny aż mi prasę popsuł😳 fajna odmiana. Jaki plon udało się wam z niego maks. wycisnąć? 


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

W tym roku na 5kl dobre 4-4.5t dał borowik ale susza zrobiła swoje. Słomy multum. Koles zabierał słome belował sipma to średnio 30bel z ha wychodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi też się wydaje ze niema nic lepszego na 5 i 6 klasy niż borowik, zamiast żyta i owsa.

Oj miało się trochę odmian.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopcy a jak z wyleganiem u borowika ile wytrzyma N bez skracania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ma jednej działce dane było 120N i ustało. Tylko niewielkie placyki po dołkach gdzie wiecej wody było padły. Na drugiej działce 4kl 140N. 0.5l moddusa poszło i stało jak struna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj