Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Michal673    6

Czy zauważyliście, że po zastosowaniu insektycyd w okresie kwitnienia pszenżyta ziarno w kłosach jest zasuszone, wygląda jak poślad.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
3 godziny temu, Michal673 napisał:

Czy zauważyliście, że po zastosowaniu insektycyd w okresie kwitnienia pszenżyta ziarno w kłosach jest zasuszone, wygląda jak poślad.? 

Ale wyrzucało już pylniki w momencie oprysku czy jak? Może to po prostu efekt suszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

To już była końcówka kwitnienia. Na działkach na których nie pryskałem w okresie kwitnienia nie ma tego problemu, ziarno jest ładne. Najgorsze, że opryskałem najładniejsze pszenżyto a te słabsze zostawiłem. Ale tak to jest jak się słucha ,,specjalistow" z youtuba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
2 godziny temu, Michal673 napisał:

To już była końcówka kwitnienia. Na działkach na których nie pryskałem w okresie kwitnienia nie ma tego problemu, ziarno jest ładne. Najgorsze, że opryskałem najładniejsze pszenżyto a te słabsze zostawiłem. Ale tak to jest jak się słucha ,,specjalistow" z youtuba. 

A co to za odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13
Dnia 5.07.2019 o 14:20, marcinffff napisał:

Jeszcze 3 tygodnie temu żałowałem że skróciłem, dziś wycofuję, warto było! Dzierżawa 1 rok, 130N + obornik, 1 t wap -mag /ha  0,3 moddus +0,6 ccc , po lewej kontrola bez regul.

Zdjęcie0017.jpg

kłosy mają 14-17 pięterek Tomko C 2

Pamiętam teraz wielu "specjalistów" z sieci którzy jak mniej padało dawali "złote rady" by nei dawac na regulację bo "samo się skróci". Oby sami zbierali po ziemi tego efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

@petrus87 mi tata też głowę suszył bym nie skracał, przez miesiąc myśłałęm że miał rację... ale tylko przez miesiąc, zboża leżą u sąsiadów :/ 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Pszenżyto młócone ręcznie, niech jeszcze w dołkach poczeka i za tydzień się zacznie na spokojnie 

IMG_20190714_163410.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Jesteś zadowolony z wilgotnosciomierza? Dzisiaj zamówiłem taki sam i chciałbym poznac opinie użytkowników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364
58 minut temu, zdzichu124 napisał:

Jesteś zadowolony z wilgotnosciomierza? Dzisiaj zamówiłem taki sam i chciałbym poznac opinie użytkowników ;)

Tak jak wyżej ktoś napisał, trochę dokładniejszy niż zęby hehe 

Tak serio to pierwsze jego wypróbowanie było, na pewno przydatne urządzenie, zawsze to wiadomo jaka jest wilgotność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

A porownywales go gdzieś na skupie ? Tak chyba najłatwiej , wziasc swoja próbę i puścić tą samą na dwóch urzadzeniach i bedzie wiadomo o ile oszukuje i ewentualnie skalibrowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364
10 godzin temu, zdzichu124 napisał:

A porownywales go gdzieś na skupie ? Tak chyba najłatwiej , wziasc swoja próbę i puścić tą samą na dwóch urzadzeniach i bedzie wiadomo o ile oszukuje i ewentualnie skalibrowac

Nie porównywałem na skupie. Jest skalibrowany fabrycznie, oprócz tego rozmawiałem ze sprzedającym  i jest w stanie dokonać wszelkich kalibracji (np ziarna dyni i innych niestandardowych roślin) na życzenie. Skąd pewność że na skupie pokazuje dobrze? Skupujący w okolicy pewnie sobie i tak zawyża żeby ograniczyć możliwość kupna zbyt wilgotnego ziarna ;)

Edytowano przez Karol06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolFarm40    2
ralf3635 napisał:

Kosił ktoś już pszenżyto ?

6 lipca kosiłem, spalone od suszy na pniu ale plon nie taki zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, RolFarm40 napisał:

6 lipca kosiłem, spalone od suszy na pniu ale plon nie taki zły

Jaka odmiana i orientacyjny plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja też kosiłem melomana z 60arów trzy bb i twingo 1.10 ha przyczepa d55 z nadstawkami niepełna jak na taką suszę (czerwiec 7mm deszczu) plon dobry choć ziarno drobne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Azor07 napisał:

Ja też kosiłem melomana z 60arów trzy bb i twingo 1.10 ha przyczepa d55 z nadstawkami niepełna jak na taką suszę (czerwiec 7mm deszczu) plon dobry choć ziarno drobne .

Jestem ciekaw mojego melomana, Ale rośnie w większości na 5 😏 , myślę że w tym tygodniu wykosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolFarm40    2
Ursus932 napisał:

18 minut temu, RolFarm40 napisał:

6 lipca kosiłem, spalone od suszy na pniu ale plon nie taki zły

Jaka odmiana i orientacyjny plon?

grenado 4 tony z 70 arów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

Ja dzisiaj atakuje Rotondo na 40 arach, ręcznie wycialem żyto gdzie się pokazało bo planuje na drugi rok siać, jak narazie ładne stoi na polu,ciekawe jak sypnie,dam znać wieczorem 😉 ziemia słaba 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ty mogłeś kosić a teścia z nożyczkami  wysłać przed kombajnem żeby wycinał,po co sam robisz,jak by marudził i się opierdzielał to byś trochę gazu dodał

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364
2 godziny temu, RolFarm40 napisał:

grenado 4 tony z 70 arów

Czyli 5,7t/ha. To chyba spalonego zboża od suszy nie widziałeś.

Edytowano przez Karol06
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

Ja dzisiaj atakuje Rotondo na 40 arach, ręcznie wycialem żyto gdzie się pokazało bo planuje na drugi rok siać, jak narazie ładne stoi na polu,ciekawe jak sypnie,dam znać wieczorem 😉 ziemia słaba 5

Belek to Ty ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558
3 godziny temu, kopin napisał:

ty mogłeś kosić a teścia z nożyczkami  wysłać przed kombajnem żeby wycinał,po co sam robisz,jak by marudził i się opierdzielał to byś trochę gazu dodał

Też trochę obcinał,może 1/4 on obciął 😀 już mi się nie wtrąca na kombajnie więc postęp jest 😁

@GRZES1545 kto? Jaka część lubelskiego jesteś?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj