Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darek154    138
RolnikTivi napisał:

5 godzin temu, darek154 napisał:

Warto dać Kobre (etefon) 0.75l /ha na liść flagowy jeżeli nie było pierwszego skracania? Mam też Medax max ale kobra chyba będzie lepsza? Doradzi ktoś bo nigdy nie stosowałem regulatora na liść flagowy i nie mam doświadczenia.

Rol temu skracalismy i powiem Ci ze dobrze skrocilo ale nie pryskaj już jak ości wychodzą bo u mnie się na plonie odbiło 

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57
23 godziny temu, Karollorak93 napisał:

U mnie żyto już praktycznie leży po ostatnich opadach. Dostało w sumie 85 kg czystego azotu teraz zastanawiam się co z nim robić zostawić na zboże czy skosić na kiszonkę? Bardziej zależy mi na zbożu bo łąk mam opór co radzicie? . 

Jeśli już leży to ja bym skosił bo może być problem z zapyleniem, choć z drugiej strony w tym momencie to ono powinno się jeszcze podnosić w sumie

Jak pszenżyto już wykloszone to mogę dać T2? Bo popadało to byłby sens teraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenżyto Rotondo początek kłoszenia. Narazie brak oznak chorób. Robić T2/T3 czy nie robić? Jeśli pogoda będzie deszczowa jak w ostatnich dniach to może warto? W zeszłym roku, na działce która była najpóźniej koszona widać było porażenie kłosów w tej odmianie. Co budżetowego mogę zastosować na T2/3? 

20190512_142814.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Napisano (edytowany)
54 minuty temu, Yankess napisał:

Pszenżyto Rotondo początek kłoszenia. Narazie brak oznak chorób. Robić T2/T3 czy nie robić? Jeśli pogoda będzie deszczowa jak w ostatnich dniach to może warto? W zeszłym roku, na działce która była najpóźniej koszona widać było porażenie kłosów w tej odmianie. Co budżetowego mogę zastosować na T2/3? 

20190512_142814.jpg

Teraz popadalo jak rokuje na ladny plon to prysnac jakims tebukonazolem plus cos jak juz sie wyklosi aby nie pylilo. 

Edytowano przez WOJTUNIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
2 godziny temu, Mateuszlol11 napisał:

Kłos pszenżyta Porto pochwalcie się swoimi odmianami

received_363832637671833.jpeg

12 pieterek. Ale do żniw daleko to jeszcze musi sie nalać i dojrzeć czyli ponad 2 miesiące a prze ten czas wszystko moze się zdarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

Teraz popadalo jak rokuje na ladny plon to prysnac jakims tebukonazolem plus cos jak juz sie wyklosi aby nie pylilo. 

Sam tebukonazol po wykłoszeniu da radę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
Dnia 15.05.2019 o 21:06, Wiesi0 napisał:

Na susze najlepsze jest Trismart, Lombardo

 

 

PICT0067.thumb.JPG.b8238b82257c66d9e2f52b266bd3b4cc.JPG

PICT0072.JPG

 

Miałem już z 20 odmian i wiem co dobre.

 

Co powiecie na Dinaro? Stara dobra odmiana podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Tomek90 napisał:

Co powiecie na Dinaro? Stara dobra odmiana podobno.

Akurat tej nie miałem ale rotondo też dobre.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

teraz wszyscy z aparatami pobiegli na pszenżyto i szukają największego kłosa żeby fotę strzelić i sie chwalić-Boże patrzysz i nie grzmisz 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

W przedszkolu się dzieciaki chwalą który ma wiekszego 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tadż z tego pieniądz jest.Ale do żniw jeszcze daleko a z chwaleniem jest tak ze ktoś może wam użęknąć bo mają co nie którzy oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wiesi0 napisał:

użęknąć

Mam oczy i jak takie coś widzę to bolą... 

  • Like 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Mam dylemat odnosnie skracania. Mocniejsze działki skracalem juz dawno a to co na 5klasie ziemi odpusciłem. Mam borowika 120kg N dane  i obornik jesienia na tym polu. teraz po deszczech rośnie jak głupie. Jest za kolano ale kłos  dopiero w połowie źdźbła siedzi takze jeszcze bardzo duzo urośnie. Pytanie czy teraz jeszcze pryskac modusem czy czekac na pelna flage i dać cerone? Co wybrać i w jakich dawkach pryskac? 

20190518_191942.jpg

20190518_191934.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wzmocnić działanie na DTR i septoriozy liści oraz rdze. Priaxora dam 0,7l a tebukonazolu 0,5l i wyjdzie mnie mocna siekiera za 126zł na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

@Szron88  mocno wygląda, z powodu tych opadów pryśnij przynajmniej moddusem 0,3 l nawet jutro, lepsze to niż zlizywać go z ziemi w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Czy lancet nadaje sie na pszenżyto jare? Mam akurat końcówki i akurat na ha bym miał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

znajomy stosował na jare do walki z owsem głuchym ale jakie dawki i kiedy nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj