Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Mc3    6
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

mozesz, tematu nie musiałeś zakładać bo znajdziesz tą informację tu na forum w co 2 temacie o zbożu, rzepaku, pogodzie, opryskach, fungicydach i innych  wujach mujach dzikich wężach.

A jak z nawożeniem dolistnym samym siarczanem magnezu i nawozem dolistym N+mikro? Bez mocznika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

A ile sypać mocznika stosując dolistnie? Myślałem żeby sypać 30kg/250l wody. Będzie dobrze? Stosował bym go razem z pierwszym opryskiem na grzyba 

Edytowano przez michal12301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Tyle można, 30kg mocznika na 250l to stężenie 12%, czyli w aktualnych fazach rozwojowych dawka ok.

Edit. Chyba że pszenżyto ma już wysoko pierwsze kolanko to wtedy 8-10% max

Edytowano przez Karol06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja bede dawał max 10%. Rośliny szczelnie zakrywają ziemie wiec nie chce robić duzego stresu i tak grzyb panuje w najlepsze. Tylko te temperatury. Dziś 4dzień ma być -4 i tak do poniedziałku😐.

Wschodnie podlasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja się wyleczyłem już dawno z dawania mocznika dolistnie ,więcej można zaszkodzić jak korzyści z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Dlaczego? Przy odpowiednim stężeniu, pogodzie i mieszaninie z innymi śor, ciężko żeby stało się coś złego 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

żeby nie dolistny mocznik to w tamtym roku w życiu bym 4 ton mieszanki jarej nie ukosił... przy każdym zabiegu dolistnym dodaję mocznik, przy herbicydach nie powinno sie ale i tak zielsko pada z mocznikiem

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale często były przypalenia tym bardziej że robie konkretny koktajl , dla takiej śmiesznej ilości tego azotu moim zdaniem gra nie warta świeczki ,Ale każdy robi jak uważa

31 minut temu, Karol06 napisał:

Dlaczego? Przy odpowiednim stężeniu, pogodzie i mieszaninie z innymi śor, ciężko żeby stało się coś złego 

.

1 minutę temu, marcinffff napisał:

żeby nie dolistny mocznik to w tamtym roku w życiu bym 4 ton mieszanki jarej nie ukosił... przy każdym zabiegu dolistnym dodaję mocznik, przy herbicydach nie powinno sie ale i tak zielsko pada z mocznikiem

Ja bez mocznika i miałem 4,5 tony owsa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
2 minuty temu, marcinffff napisał:

żeby nie dolistny mocznik to w tamtym roku w życiu bym 4 ton mieszanki jarej nie ukosił... przy każdym zabiegu dolistnym dodaję mocznik, przy herbicydach nie powinno sie ale i tak zielsko pada z mocznikiem

to ile w ten sposób dostarczysz N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

25-30 N , przy niedoborze opadów jest to jedyny sposób aby rośliny nie głodowały w ważnych etapach rozwoju, przy wilgotnym lecie -nie ma potrzeby 

@Ursus932 suszowe oddaj co pobrałeś skoro owies ci 4,5 t wydał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, marcinffff napisał:

25-30 N , przy niedoborze opadów jest to jedyny sposób aby rośliny nie głodowały w ważnych etapach rozwoju, przy wilgotnym lecie -nie ma potrzeby 

@Ursus932 suszowe oddaj co pobrałeś skoro owies ci 4,5 t wydał

A skąd wiesz że brałem ? Bo mi nic nie wiadomo. Był na 3 klasie i dość zasobnej w wilgoć

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Koledzy mam pytanko zapowiadali deszcze teraz nie zapowiadaja i tak w koło niewiadomo co bedzie kiedy siac 2 dawke mocznik na pszenzyto ?? Jest jeszcze kwestia ze pszenyzto do odchwaszczenia bedzie szedł tolurex i chwatox turbo

Co zrobic najpierw odchwaszczanie czy 2 dawka azotu ?? I jaki czas musi minac miedzy jednym a drugim zabiegiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najpierw odchwaszczanie później azot ,możesz posiać mocznik nawet tego samego dnia

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

z n2 to chyba kazdy ma teraz problem i sie bije z myslami co zrobic, sucho, niedobory widac a deszczu nie. ja chyba czekam


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2416

No ale co da wysianie nawozu jeżeli nie przyjdzie deszcz, ja bym się skupił na odchwaszczaniu, jak będziesz pewny co do deszczu to syp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
Przed chwilą, Zetor-7340 napisał:

Nie Musisz na nic czekac, jedziesz jedno i drugie, co ma nawoz do odchwaszczania? 

pier**lisz....

Po ki grzyb karmić chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

i jak? cos sie zaczelo rozpuszczac albo jakis widok na deszcz masz?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Miałem widoki deszczu ale się rozmyły....

Dziś już nie było widać mocznika bo dość obfita rosa była 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    192

Ja osobiście czekam, rozumiem pryskac herbicydem i załóżmy odżywka to, to mija się z celem ale nawoz. 

Edytowano przez Zetor-7340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Panowie co sądzicie od Ad Blue na zboża? Ktoś stosował ? W jakich proporcjach mozna tym prysnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj