Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kobek    93
3 godziny temu, rolnik31 napisał:

Niebieskie ezektory 4 bieg w zwykłym c330 i schodzę do 260 litrów. W tamtym roku udało mi się zejść do 180 litrów na hektar. 5 bieg i 1800-1900 obrotów ciśnienie około 4. Szkoda że jest taka różnica miedzy 4 a 5 biegiem. Na 5 czasami mam problem w odpowiednim wstrzeleniu ciśnienia. 

 

Pszenżyto trapero zaczyna ruszać. Grzyb wczoraj zrobiony 0.7 tilta i 0.8 mondataku. Skracanie nie robię. Plan był ale przyroda sama skróci. 2 marca poszło 50kg N. Na N2 czekam na deszczem, skracanie będę czekał.

Z jakich eżektorów korzystasz? Jak byś miał żółte to mógłbyś jeszcze zejść z cieszy.

Edytowano przez Kobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Kurna ja 20 lat temu trzydziestko z opryskiwaczem dziekan 300 l na końcówkach niebieskich zwykłych to fakt na ciśnieni 4 bary na 4 biegu ujechałem 250 metry i trzysta litry nie było . 

Jak ustawione zostało na 3, 5 kreseczki od zera na niebieskich to dawało się zrobić 1, 5 ha .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, damianos95 napisał:

W tamtym roku pryskalem tolurexem kolo 18 kwietnia i bylo oki czysto a chcialbym go wykorzystać tylko pytanie czy moge go mieszac z chwastoksem turbo i w jakich proporcjach bo w tamtym roku pryskalem osobno Tolurex i osobno chwastox

Możesz mieszać ja w tamtym roku też późno jechałem taką mieszaniną lentipur z akurat Premierem D ale to te same substancje co chwastox 

2 godziny temu, piotrek120hsx napisał:

Stosował ktoś oprysk zamir 400ew w pszenżycie i życie poniewaz na etykiecie nie ma rejestracji

Patrz na substancje A nie na co ma rejestrację byle w książkę tego nie pisz ,możesz żyto i pszenżyto śmiało jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432
51 minut temu, Ursus932 napisał:

Możesz mieszać ja w tamtym roku też późno jechałem taką mieszaniną lentipur z akurat Premierem D ale to te same substancje co chwastox 

Patrz na substancje A nie na co ma rejestrację byle w książkę tego nie pisz ,możesz żyto i pszenżyto śmiało jechać

Mozesz powiedziec ile dawales lentipuru i ile dac chwastoxu turbo w takim polaczeniu ?? Niby pisze ze chwastox turbo pszenzyto ozime 2.5l dac pelna dawke czy zmniejszyc ?? Jak dawalem sam tolurex dawalem 2.2l na ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, damianos95 napisał:

Mozesz powiedziec ile dawales lentipuru i ile dac chwastoxu turbo w takim polaczeniu ?? Niby pisze ze chwastox turbo pszenzyto ozime 2.5l dac pelna dawke czy zmniejszyc ?? Jak dawalem sam tolurex dawalem 2.2l na ha 

2 l Lentipuru i 1 l Premiera D 750 co odpowiada pnad  2 l chwastoxu turbo . premier ma 660 g mcpa i 90 g dikamba a chwastox 300 g mcpa i 40 g dikamba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Rozumiem ze nie miales przypalen ? Ani innych dziwnych skutkow ubocznych po oprysku taka mieszanka?  

Jak z miotla wszystko wycielo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustlik25    6

Pany, wkradla mi się chwastnica Puma dobrze ją zwalcza ale w etykiecie nie ma pszenżyta ale jest pszenica ozima i stąd pytanie czy mogę opryskac pszenzyto czy lepiej kupić Axial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, damianos95 napisał:

Rozumiem ze nie miales przypalen ? Ani innych dziwnych skutkow ubocznych po oprysku taka mieszanka?  

Jak z miotla wszystko wycielo ?

Nic się nie działo roślinki zdrowe, chwasty to głównie miotła ,chaber i fiołek położyło bez problemu ,tak wyglądało 12 maja na pierwszym zdjęciu

20180512_184558.jpg

20180531_154732.jpg

20180715_160156.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Gustlik25 napisał:

Pany, wkradla mi się chwastnica Puma dobrze ją zwalcza ale w etykiecie nie ma pszenżyta ale jest pszenica ozima i stąd pytanie czy mogę opryskac pszenzyto czy lepiej kupić Axial?

Z chwastnicą dobrze sobie radzi ,pszenżyto możesz pryskać puma ,niema rejestracji ale są odpowiedniki np. Foxtrot 069 ew który ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie sobie bywało lepsze ,dało 6,5 tony było by więcej ale susza mocno mu dobiła , odmiana Meloman ,tak grzybówka była dwa razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10
Dnia 7.04.2019 o 21:04, Karollorak93 napisał:

0,8l tiltu i 1l mirage??? 

troszkę oszczędniej bo roślinki zdrowe 0.7 tiltu +  0.7 mirage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustlik25    6
Ursus932 napisał:

1 godzinę temu, Gustlik25 napisał:

Pany, wkradla mi się chwastnica Puma dobrze ją zwalcza ale w etykiecie nie ma pszenżyta ale jest pszenica ozima i stąd pytanie czy mogę opryskac pszenzyto czy lepiej kupić Axial?

Z chwastnicą dobrze sobie radzi ,pszenżyto możesz pryskać puma ,niema rejestracji ale są odpowiedniki np. Foxtrot 069 ew który ma

Dzięki wielkie kolego. Jutro lecę z tematem 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Co go boli? Koniec marca byłem ostatnio na polu, to nie zauważyłem nic, a dziś805140826_IMG_20190410_1124392-768x934.thumb.jpg.4463637b8663fdc11b997ec574b6ffb2.jpg

Poszlo tylko N1 i kizeryt, żadnych oprysków, mróz był max 3st w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Mam identycznie, tylko na jednej działce, a na polu obok jest w porządku. Odmiana Sekret 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Panowie pacjent pszenżyto Twingo na jesieni na ściernisko 2t wapna węglanowego pH było 5.5 pod korzeń 250poli6.Wczesna wiosną bardzo ładne poszło 100kg kizerytu i 2x po 150l rsm 32.Jak mu można pomóc.

IMG_20190411_130821.jpg

IMG_20190411_130913.jpg

IMG_20190411_130839.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400
2 godziny temu, AgroSzymi99 napisał:

Panowie pacjent pszenżyto Twingo na jesieni na ściernisko 2t wapna węglanowego pH było 5.5 pod korzeń 250poli6.Wczesna wiosną bardzo ładne poszło 100kg kizerytu i 2x po 150l rsm 32.Jak mu można pomóc.

IMG_20190411_130821.jpg

IMG_20190411_130913.jpg

IMG_20190411_130839.jpg

Tutaj był materiał kwalifikowany czy własny? Zaprawiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
30 minut temu, krilan06 napisał:

Tutaj był materiał kwalifikowany czy własny? Zaprawiany?

Swój zaprawiony kinto duo.Dodam że kawałeczek dalej jest to samo pszenżyto i jest dość przyzwoite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Co możesz zrobić- ja bym zrobił t1, potem jechał dolistnie, a oprócz tego modlił się o deszcz, bo chyba też u Ciebie sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Co możesz zrobić- ja bym zrobił t1, potem jechał dolistnie, a oprócz tego modlił się o deszcz, bo chyba też u Ciebie sucho

Strasznie sucho od 2 tygodni z dnia na dzień zapowiadają deszcz , ale coś nie wychodzi.Jutro od razu wkroczę z Tiltem.A później może dr green z siarczanem i mocznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
3 godziny temu, AgroSzymi99 napisał:

Strasznie sucho od 2 tygodni z dnia na dzień zapowiadają deszcz , ale coś nie wychodzi.Jutro od razu wkroczę z Tiltem.A później może dr green z siarczanem i mocznikiem.

A nie za zimno na t1? Popatrz etykiety odnosnie temperatury stosowania

7 godzin temu, AgroSzymi99 napisał:

Panowie pacjent pszenżyto Twingo na jesieni na ściernisko 2t wapna węglanowego pH było 5.5 pod korzeń 250poli6.Wczesna wiosną bardzo ładne poszło 100kg kizerytu i 2x po 150l rsm 32.Jak mu można pomóc.

IMG_20190411_130821.jpg

IMG_20190411_130913.jpg

IMG_20190411_130839.jpg

3 zdjecie łodygi jakies takie czerwone jak by problem z fosforem po mojemu. A herbicyd był tam wielka przytulia jest? Wedlug etykiety tilt turbo mozna stosowac ponizej 12 stopni.

Edytowano przez WOJTUNIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Witam, chciałbym Was zapytać czy mogę mieszać siarczan magnezu, mocznik i dolistny nawóz( N+mikro ) aby dokarmic przenzyto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

mozesz, tematu nie musiałeś zakładać bo znajdziesz tą informację tu na forum w co 2 temacie o zbożu, rzepaku, pogodzie, opryskach, fungicydach i innych  wujach mujach dzikich wężach.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj