Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

kopin    3791
4 minuty temu, Karol06 napisał:

4 bieg, 1600 obrotów. 

Jak będę miał czas to w tym tygodniu się pobawię i spróbuję zejść do 200 l na tym co mam 

na wirowych z ciśnieniem na 2 to trochę kiepski oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To czwórka strasznie wolna ale znów 5 jak ja pryskam trochę za szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364
3 minuty temu, kopin napisał:

na wirowych z ciśnieniem na 2 to trochę kiepski oprysk

http://www.mmat.pl/produkty/rozpylacze-mmat/standardowe-rs

Takimi pryskam, napisane jest że optymalne ciśnienie zaczyna się od 1.5 bara, więc jak zejdę na 2 czy 2.5 to będzie na nic?

1 minutę temu, Ursus932 napisał:

To czwórka strasznie wolna ale znów 5 jak ja pryskam trochę za szybko

No wolna, ale nie telepie tak ciągnikiem i belką na nierównościach chociaż :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Ni e spoko.myślałem że jeszcze na wirowych  jedziesz,przy szczelinowych ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Nie nie hehe No i miodzio jak tak.

Ekspertem od opryskiwania roślin nie jestem, także lepiej poradzić się bardziej oblatanych w temacie ;)

Edytowano przez Karol06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Karol06 napisał:

Pszenżyto Borowik, stan na dziś:

 

IMG_20190408_113137.jpg

jakie nawożenie i ochrona na Borowik ?? u ciebie też widzę że jest taki trochę jaśniejszy, bo u mnie ma dość jasny kolor w porównaniu do innych odmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Właśnie jasne jest w porównaniu do panteona np. 

Poli 6 200kg/ha przedsiewnie, azot łącznie około 110kg, expert met jesienią, poprawka wiosną mustang forte 0,8l/ha, na grzyba tilt + faxer, może jeszcze poleci jakiś insektycyd jak będzie potrzeba i wsio

 

Edytowano przez Karol06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
8 minut temu, Karol06 napisał:

Właśnie jasne jest w porównaniu do panteona np. 

Poli 6 200kg/ha przedsiewnie, azot łącznie około 110kg, expert met jesienią, poprawka wiosną mustang forte 0,8l/ha, na grzyba tilt + faxer, może jeszcze poleci jakiś insektycyd jak będzie potrzeba i wsio

 

Ile dajesz tiltu i faxera bo mam to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
52 minuty temu, Karol06 napisał:

Może i spróbuję jak zmienię rozpylacze, na razie pryskam na zwykłych 02 mmat, ciśnienie 3 bary. Noszę się z zakupem eżektorowych dłuższy czas, ale jakoś się przeciąga heh

jak pamiętam mam niebieskie chyba nie żółte to na 3 330 M wychodziło przy 4 barach ok 240 l/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

raczej nie możliwe ,na 4,przy 3 barach  wychodzi na niebieskich 400 l na 1,3 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, krilan06 napisał:

Część roślin tzn chwastów?

Tak chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Ja posiadam eżektorowe kompaktowe EŻK 03 z MMAT i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

siał już ktoś mocznik na 2 dawkę?? czekać czy już rozsiewać bo pod koniec tygodnia nadają znowu większe opady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    192
10 godzin temu, Karol06 napisał:

Właśnie jasne jest w porównaniu do panteona np. 

Poli 6 200kg/ha przedsiewnie, azot łącznie około 110kg, expert met jesienią, poprawka wiosną mustang forte 0,8l/ha, na grzyba tilt + faxer, może jeszcze poleci jakiś insektycyd jak będzie potrzeba i wsio

 

Meloman ma to do siebie, że jest jasny, ale czym później nabiera koloru, miałem też Panteona i wizualnie najładniejszy, ale najlepiej sypal Meloman. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Ja jestem ciekaw Panteona, bo mam go na najlepszej ziemi w swoim gospodarstwie czyli na IVb o uregulowanym ph hehe Na razie prezentuje się najlepiej pośród borowika i jakiejś jeszcze odmiany od znajomego(nazwy nie znam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Niebieskie ezektory 4 bieg w zwykłym c330 i schodzę do 260 litrów. W tamtym roku udało mi się zejść do 180 litrów na hektar. 5 bieg i 1800-1900 obrotów ciśnienie około 4. Szkoda że jest taka różnica miedzy 4 a 5 biegiem. Na 5 czasami mam problem w odpowiednim wstrzeleniu ciśnienia. 

 

Pszenżyto trapero zaczyna ruszać. Grzyb wczoraj zrobiony 0.7 tilta i 0.8 mondataku. Skracanie nie robię. Plan był ale przyroda sama skróci. 2 marca poszło 50kg N. Na N2 czekam na deszczem, skracanie będę czekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie czy moge w tym tygodniu w czwartek wysiac mocznik zapowiadaja deszcze na piatek sobote a po niedzieli opryskac od chwastow i miotly tak kolo środy jak sie ociepli ?? Czy nie bedzie za krotkiej przerwy ?

Jaki oprysk na chwasty i miotle ? Zostalo mi z tamtego roku Tolurex i z czym moge go zmieszac ? Moze z chwastoksem turbo tez troche mam go ?? 

Jesli mozna mieszac te srodki to w jakich dawkach je zmieszac zeby nie przesadzic ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Na tolurex już jest za późno. Teraz tylko axial pak albo lancet i będziesz miał czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
10 minut temu, machtomi napisał:

Na tolurex już jest za późno. Teraz tylko axial pak albo lancet i będziesz miał czysto.

W tamtym roku pryskalem tolurexem kolo 18 kwietnia i bylo oki czysto a chcialbym go wykorzystać tylko pytanie czy moge go mieszac z chwastoksem turbo i w jakich proporcjach bo w tamtym roku pryskalem osobno Tolurex i osobno chwastox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    192

Tylko w tym roku troche fazy są szybciej niż w tamtym roku. Tolurex jak się nie mylę do końca krzewienia, a już jest kolanko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj