Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

A ja polecam jesienne odchwaszczanie i wiosną problem z głowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ja to pryskam na jesieni glinem, a wiosną późniejszym terminem gallaper galmet i czysto. Same jesienne za wiele nie są skuteczne bo później i tak coś wylizie, a jak mokry by był rok to już całkiem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie idzie exper met do tego zależy od pola dokładam diflufenikan lub chlorosulfuron i od kilku sezonów tylko raz robiłem poprawkę wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

tylko nie zawsze idzie jesienią ,ja też staram sie jesienią ,ale raz się nie dało wjechać,a w zeszłym roku wschody miałem takie że jedno leżało,drugie kiełkowało obok a trzecie miało 3 listka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja też jesienią pryskam zawsze ( exper met ) i na wiosnę poprawiam bo nowe chwasty wschodzą ( przytulia czepna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400
3 godziny temu, gustaww napisał:

Ja poleciałem z lancetem, było do -2 w nocy i dziś 5 dni po zabiegu część roślin już blada i pozwijana.

Część roślin tzn chwastów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

T1 Bumper Super 0,8l/ha i T2 na 2 kolanko 0,6l/ha Falcon + 0,4kg/ha Tazer. Pełna ochrona do 200zł. Stosował ktoś tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Skracac przy takich temperaturach w nocy ? Zapowiadaja kolo 0 a dzisiaj nawet przymrozek. Na etykiecie pisze temp 10° minimum. Ale na taka w nocy to dlugo sie nie zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    189

Ja mam zamiar dzisiaj dokończyć skracac, w nocy ma być 3 stopnie i jutro może jakiś przymrozek delikatny złapać, ale myślę jak po zabiegu te kilka godzin będzie ponad 10 stopni to zadziała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247

O jakim srodku piszecie? Z tego co czytalem to Moddus dosyc tolerancyjny na temperature. Jakis zakres oczywiscie ma, ale ponoc przy niekorzystnych warunkach i tak w rosline "wejdzie" i zadziala pozniej jak sie warunki poprawia. Czy to tylko broszura reklamowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Konrad531 napisał:

T1 Bumper Super 0,8l/ha i T2 na 2 kolanko 0,6l/ha Falcon + 0,4kg/ha Tazer. Pełna ochrona do 200zł. Stosował ktoś tak ?

T1 za słabe dołóż do bumera 300 g fenpropidyny , T2 na upartego może być ale osobiście zmienił bym falcona na duet ultra lub dał czysty epoksykonazol tylko ciężko z dostępnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak z ciekawości bo takim samym latam z opryskiwaczem, ile litrów masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    363

400 tylko, na razie starcza ale przydałoby się 500 żeby na 2ha beczka starczała. Aktualnie więcej niż 1.90 ha jedną beczką nie opryskam, nie mogę już zejść niżej niż 230l/ha (na full wchodzi około 430l) :)

Edytowano przez Karol06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    363

Może i spróbuję jak zmienię rozpylacze, na razie pryskam na zwykłych 02 mmat, ciśnienie 3 bary. Noszę się z zakupem eżektorowych dłuższy czas, ale jakoś się przeciąga heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Możesz polecić jakieś eżektory? Chciałbym teraz wymienić ale nie wiem co wybrać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, Karol06 napisał:

400 tylko, na razie starcza ale przydałoby się 500 żeby na 2ha beczka starczała. Aktualnie więcej niż 1.90 ha jedną beczką nie opryskam, nie mogę już zejść niżej niż 230l/ha (na full wchodzi około 430l) :)

Fajnie by było zmienić końcówki jak piszesz i zejść do 200 l na ha . jakim biegiem jeździsz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    363

4 bieg, 1600 obrotów. 

Jak będę miał czas to w tym tygodniu się pobawię i spróbuję zejść do 200 l na tym co mam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To masz M? Bo ja zwykłom to jad 5 biegiem i 1200 obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj