Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

kopin    3789
1 godzinę temu, zdzichu124 napisał:

Witam, moje pszenżyto dostało 1 marca 220kg/ha saletry i do tej pory nie chce się podnieść , zagęściło się , większość pędów widać że już strzela ale leży klapniety, co to może być ? Charakterystyka odmiany ? 

 

Wczoraj poleciałem T1 + dolistne NPK + MIKRO + MOCZNIK 7% + SIARCZAN MAGNEZU 5%  i czekam może się podniesie , w przyszłym tyg planuje N2 ale nie wiem czy sypać skoro nie chce rosnąć 

 

Ps. Na T1 Juwell TT 483 SC pryskal ktoś ? 

Jak masz np Twingo to długo leży,taka odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałem 120kg azotu na wiosne i 25t obornika na jesieni, będę skracał modussem i pytanie robić jeden zabieg czy lepiej dwa żeby się nie położyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Co zastosować aby za bardzo nie skrócić a lepiej usztywnić źdzbło w pszenżycie meloman. Na słomie też mi zależy a na dodatek ziemie lekka wiec przy suszy samo się skróci. Nawożenie 130N. Modus będzie odpowiedni? Jaka dawkę zastosować?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Są tu znawcy to niech poprawią NA T2 czy będzie coś takiego , Azoksygrobina 0 ,5 l Tazer 250 sc  i 0,7 l Rekort 125 sc lub Safir 125 sc Epoksykonazol .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Borowik i Tomko ustoi przy 115 kg N bez skracania? I ile max mniej więcej na żyto dańkowskie dać zeby stało bez skracania? Na dniach będe rozsiewał N2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
lexiflexi napisał:

U mnie dziś w nocy popadało 9l/m2 jutro ruszam z druga dawka a na dniach t1 i

 

Jaki region?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Ja wczoraj poleciałem z N2 150kg/ha jutro jak bedzie dobrze to lece z T1 plus witaminki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

witam byłem dzisiaj na polu pszenżyta zobaczyć czy jechać już z t1 oraz skracaniem oznak grzyba brak ale nadaje się już do regulacji. Miejscami zauważyłem ze oprysk jesienny na chwasty przepuścił mi miotłę co dziwne dopiero kiełkuje lub ma 2 liście po pierwszej dawce azoty nie było śladu miotły oprysk "Fence 0,25 l/ha + legato 500 sc 0.2l/ha + Glean 6g/ha Pszenżyto mocno rozkrzewione nie widać ziemi 1 kolanko już uciekło zbliża się drugie szykować się na poprawkę na chwasty?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10
1 godzinę temu, Karol06 napisał:

@Miro010 Ja identiko, wczoraj azot przed deszczem a jutro T1, ma być zero wiatru także wykorzystam luke pogodową 

dokładnie ja również oczekiwałem opadów i pykło pięknie rozsiałem saletre i za godzinke solidnie popadało tak że lux

1 godzinę temu, Karollorak93 napisał:

Co myślicie o topsinie i kendo na T1 ? 

Ja nie kombinuje i T1 lecę z hitem forumowym hehe czyli tilt turbo + mirage (prochloraz) :D 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117
29 minut temu, Miro010 napisał:

dokładnie ja również oczekiwałem opadów i pykło pięknie rozsiałem saletre i za godzinke solidnie popadało tak że lux

Ja nie kombinuje i T1 lecę z hitem forumowym hehe czyli tilt turbo + mirage (prochloraz) :D 

0,8l tiltu i 1l mirage??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

OZapowiadaja na noc przez kilka dni temperature koło 1°C.  Mozna robic skracanie stabilanem i do tego odzywki i siarczan czy czekac ? Termin optymalny pierwsze kolanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też myślę jakoś w tym tygodniu pojechać z t1 planuje prochloraz+fenpropidyna ile siarczanu magnezu siedmiowodnego mozna dorzucić do tego zbiegu fungi ??

20190407_161809.thumb.jpg.5e385835ea7d93a4243f3d3e74f0dc27.jpg

jaki może być powód żółknięcia tych dolnych liści , pszenżyto odmiana Gringo ??

Edytowano przez Szczerbatek902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Jechac z lancetem czy odpuscic ?? dodam ze chwasty dosc duze a temperatura:

pon. dzien 17 noc 3

wt. dzien 15 noc 3

sr. dzien 14 noc 2

czw. dzien 13 noc 2 

pt. dzien 12 noc 2

Pomocy bo nie wiem co robic ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Ja pryskałem Sekator 125 tydzień temu  jednej nocy było -2 później na zerze nie było wyjścia zboże duże gęste zobaczymy za jakiś czas czy zadziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Właśnie jest napisane że przed dużymi przymrozkami nie pryskać ,a tu był nie duży więc może będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Na lancecie jest napisane minimum 5 stopni przez 5 dni po zabiegu i nie wiem właśnie co robic ? jak ma byc 2-3 pasowaloby opryskac bo i zboze i chwasty duze. A w przyszlym tygodniu nadaja nawet lekkie przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Niska temperatura w nocy ale nie przymrozki nie zaszkodzi roślinom wykonanie t1 i skracania (ccc i duet starr)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja poleciałem z lancetem, było do -2 w nocy i dziś 5 dni po zabiegu część roślin już blada i pozwijana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj