Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

asus921    250

@krilan06

Dzieki za odpowiedzi.

Napisz mi jeszcze czy herbicydy moge laczyc z moddusem, ludzie pisza, ze juz skracaja, wiec poszloby za jednym przejazdem. Rozumiem, ze moddus z fungi i odzywka moge laczyc, bo wlasnie na ten temat komus odpisales.

I jeszcze pytanie o herbicyd. Ten Lancet robi robote?

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    193

Od jutra można lecieć z herbicydem, do końca tygodnia noce w plusie. W tym tygodniu pewnie pójdzie jeszcze skracanie i rsm. 

3 minuty temu, asus921 napisał:

@krilan06

Dzieki za odpowiedzi.

Napisz mi jeszcze czy herbicydy moge laczyc z moddusem, ludzie pisza, ze juz skracaja, wiec poszloby za jednym przejazdem. Jezeli nie to czy moddus moga laczyc z fungi i ewentualnie odzywka.

I jeszcze pytanie o herbicyd. Ten Lancet robi robote?

Herbicyd solo, resztę możesz łączyć spokojnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
4 minuty temu, asus921 napisał:

@krilan06

Dzieki za odpowiedzi.

Napisz mi jeszcze czy herbicydy moge laczyc z moddusem, ludzie pisza, ze juz skracaja, wiec poszloby za jednym przejazdem. Rozumiem, ze moddus z fungi i odzywka moge laczyc, bo wlasnie na ten temat komus odpisales.

I jeszcze pytanie o herbicyd. Ten Lancet robi robote?

NIe dodawaj herbicydu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
2 minuty temu, asus921 napisał:

@krilan06

Dzieki za odpowiedzi.

Napisz mi jeszcze czy herbicydy moge laczyc z moddusem, ludzie pisza, ze juz skracaja, wiec poszloby za jednym przejazdem. Jezeli nie to czy moddus moga laczyc z fungi i ewentualnie odzywka.

I jeszcze pytanie o herbicyd. Ten Lancet robi robote?

Herbicydów nie łącz z moddusem, fungi możesz stosować z nim i odżywką. Lancet u mnie i u znajomych się sprawdzał, nawet w wyrośniętych chwastach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

W okolicznym sklepie polecono Huzar Active 1l - 135 PLN, stosowal ktos i sie wypowie?

Polecany tutaj Lancet Plus niedostepny, ale do zalatwienia. Tylko sprzedawca nie polecal na lekkie ziemie, bo przypali rosliny. Prawda to, czy chcial sprzedac to co ma na stanie?

Gleby od 4 do 6, wiec raczej lekkie. Pszenica, pszenzyto i zyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

pryskam lancetem,ziemie takie jak Twoje i żadnych przypaleń nie miałem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek19    5

Stosowałem lancet na 4,5 i 6 klasie i nic mi nie przypaliło. Pewnie chciał Ci wcisnąć to co miał na stanie. U mnie jest duże nasilenie miotły zbożowej i zarówno lancet jak i huzar ładnie czyściły. Też czekam z zabiegiem na odpowiednie warunki bo jesienny oprysk przepuścił mi sporo miotly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

z tego co pamiętam z etykiety lancetu to jeśli idzie o lekkie ziemie to nie chodzi że zbożu coś będzie tylko coś o piasku że albo szybko przechodzi środek przez niego albo że odwrotnie długo się utrzymuje w nim , nie pamiętam coś w tym stylu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Jak tam u was się przedstawia Twingo? U mnie jak i w zeszłym roku dość marnie na początku może później się trochę odbije. 06.03 Pierwsza dawka RSM 32% 175l 29.03 druga dawka 150L.Mam zamiar 3 dawkę na początku maja w postaci mocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Ja stosuję Lancet od dawna i żadnych przypaleń nie miałem. Gleba 4a, 4b 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMadry    4

W jakich dawkach zmieszać duet star +mirage? planowałem 1l+0.7l? I co podać później na T2 żeby było w miarę Ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Bumper 250 EC - Propikonazol wychodzi 40zl/hektar. Mozna poleciec po taniosci samym propikonazolem zapobiegawczo czy to nie ma sensu ? Grzyba nie widac, wczesniejsze lata nie pryskane wcale fungi i tez nie bylo widac. Ogolnie pytanie czy jest sens samym propikonazolem pryskac, czy zeby byl jakikolwiek efekt musowo trzeba laczyc z prochlorazem ?

Celuje w plon w okolicach 6ton, jezeli to ma jakies znaczenie. ( W poprzednich latach sie udawalo, teraz ciutke azotu wiecej + moddus )

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Dzisiaj zrobiłem zabieg Lancetem. Nastepny zabieg planuje : Dr green, siarczan mag siedmiowodny i 1,5l stabilanu. Czy musze odczekac jakis czas miedzy tymi dwoma zabiegami ? Czy moge leciec w tym samym tygodniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

możesz i jutro  pryskać , jednak proponowałbym odczekać te 3-4dni

5 godzin temu, asus921 napisał:

Bumper 250 EC - Propikonazol wychodzi 40zl/hektar. Mozna poleciec po taniosci samym propikonazolem zapobiegawczo czy to nie ma sensu ? Grzyba nie widac, wczesniejsze lata nie pryskane wcale fungi i tez nie bylo widac. Ogolnie pytanie czy jest sens samym propikonazolem pryskac, czy zeby byl jakikolwiek efekt musowo trzeba laczyc z prochlorazem ?

Celuje w plon w okolicach 6ton, jezeli to ma jakies znaczenie. ( W poprzednich latach sie udawalo, teraz ciutke azotu wiecej + moddus )

Trochę słabo sam bumper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@soltys48

A co bys polecil w miare po kosztach ze srednim efektem?

P.S

W moich okolicach panuje mit, ze siarczan magnezu dziala przeciwgrzybiczo. Odpowiedzialna za to mialaby byc siarka. Ktos sie wypowie czy chociaz jakis % w tym prawdy?

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, asus921 napisał:

@soltys48

A co bys polecil w miare po kosztach ze srednim efektem?

P.S

W moich okolicach panuje mit, ze siarczan magnezu dziala przeciwgrzybiczo. Odpowiedzialna za to mialaby byc siarka. Ktos sie wypowie czy chociaz jakis % w tym prawdy?

Tilt turbo solo lub fenpropidyna plus tebukonazol ,drugi wariant z zeszłym sezonie dawałem u siebie bo też miałem budżet mocno ograniczony i było ok

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    193

Tak jak kolega losktos mówił 1,5l Artemisa,cena w granicach 130 zł. Zawsze jakiś wariant zastępujący mieszaniny z prochlorazem. 

Edytowano przez Zetor-7340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Mi w tym roku tilt + prochloraz wychodzi około 120zł/ha, także jeszcze nie aż tak strasznie.

Edytowano przez Karol06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakas podstawowa ochrona grzybowa zeby drozej jak 80zl/ha nie wyszlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj