Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Karol06    364

Jeśli to pierwsza i ostatnia dawka ja bym leciał z saletrą. Robić jakichś dużych odstępów między herbicydem a azotem nie ma potrzeby, jednego dnia nawieziesz, drugiego czy tam trzeciego opryskasz.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Pryskacie juz pszenzyto na chwasty  czy za wczesnie ? U mnie w tym tygodniu nadają 15 stopni na dzień i 3-4 stopnie w nocy przez 5 dni a potem ochlodzenie do 8 stopni w dzien i -3 nocą przez 4 dni. Mysle właśnie jutro jechac środek to Lancet Plus. Pytanie czy nie za zimno i czy pozniejsze ochlodzenie nie wplynie niekorzystnie na dzialanie srodka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25597

Jestem po lustracji swojego Gringo. Nerwa złapałem. Corocznie szedł rsm. W tym roku zrobiłem zapas saletry jak wszystko zaczęło drożeć. I w nos takie oszczędności. Siałem w lekki wiatr i widać gdzie poszło mniej azotu. Siewnik nie dorzucił i pole wygląda ohydnie. W tym tygodniu trzeba lecieć z rsm. 

A grzyba co niemiara, też trzeba coś na ten tydzień wymyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

@Agrest masz moze zdjęcie jak to Gringo wygląda bo u mnie tez już grzyb powoli wyłazi i gdzies za tydzien trzeba bedzie juz t1 robic ale narazie wogole temperatur nie ma  bo nocami ciagle przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
27 minut temu, hobbysta21 napisał:

Pryska. Średnia dobowa żeby była 5' minimum

w większości to nie średnia dobowa tylko nie temperatury nie niższe od 5 albo 8 stopni

jak byś chciał średnią to mając w dzień 15 a w nocy mógł byś mieć z twojej teorii -5 i było by ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Ostatnio w Chemirolu pytam się, co pan poleca na łamliwości  źdźbła

-na łamliwość, to ccc.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25597

Nie mam zdjęcia ale dolne liście żółte usychają, na zdrowszych widać już mączniaka i septoriozę albo jakiś inny grzyb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
1 minutę temu, michal_19 napisał:

Jak u was z opadami? u mnie przez cały marzec spadło 10l :/

Ostatni deszcz 15 dni temu, na najbliższe 2 tyg prognozy pokazują zero opadów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

pÓłnocny wschód, nawóz rozsiany 8 dni temu, drugiego dnia do 10 cm śniegu !! po 3 dniach deszcz, teraz zboże ruszyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawóz rozsiany w piątek i póki co bez deszczu....I nie wiem czy jechać z odchwaszczaniem w przyszłym tygodniu... A opadów nie zapowiadają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    22

Ja mam właśnie ten sam dylemat czy opryskać w tym tygodniu na chwasty Lancerem plus czy czekać proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
22 minuty temu, Przemoooo napisał:

Ja mam właśnie ten sam dylemat czy opryskać w tym tygodniu na chwasty Lancerem plus czy czekać proszę o odpowiedzi

Ale teraz za czym tu czekać? Zapowiadają odpowiednie temperatury i ja zamierzam opryskać, jedynie wiatr ma przeszkadzać więc będę z rana albo wieczorem startował  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Kilka pytan

1. Jechac juz z mocznikiem 150kg na druga dawke? Narazie nie zapowiadaja opadow. Na pierwsza dostalo okolo 60kg N.

2. Lacznie bedzie to juz 129kg N i jeszcze z reguly pryskam 15-20kg mocznika dolistnie. Ile kg N to bezpieczna dawka bez skracania?

3. Planuje pierwszy raz zapodac 0.3-0.4 litra Moddusa, kiedy najlepiej pryskac, bo rozrzut tam jest duzy. Z moddusem moge smialo pryskac siarczan magnezu, mocznik i mikro ?

4. Co polecacie na chwasty? Widze, ze popularny jest Lancet Plus + Dassoil. Rok temu szedl chyba Mocarz + cos do tego.

5. Nigdy nie pryskalem fungicydem. Zboze zawsze bez zadnego zauwazalnego grzyba. O ile realnie spada plon bez zadnej ochrony fungi jezeli zboze nie jest zauwazalnie zaatakowane choroba? Co polecicie tanim kosztem i z jednym zabiegiem (lepszy rydz niz nic) i kiedy ten zabieg i czy musi byc osobno czy np. razem z herbicydem lub odzywka.

Wiem, ze duzo konkretnych pytan, ale bede wdzieczny jak ktos rzeczowo odpowie na wszystkie.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

siemka , musze poprawic pszenzyto na chwasty ,   

Pogoda 

                         Dzień / Noc 

Poniedziale   14/7 stopni

wtorek          17/8

sroda             17/8

czwartek       18/8

piatek            18/6

będzie mozna wyjechać na chwasty gdy jeszcze troche zimno w nocy ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
16 minut temu, DANDYS napisał:

siemka , musze poprawic pszenzyto na chwasty ,   

Pogoda 

                         Dzień / Noc 

Poniedziale   14/7 stopni

wtorek          17/8

sroda             17/8

czwartek       18/8

piatek            18/6

będzie mozna wyjechać na chwasty gdy jeszcze troche zimno w nocy ? 

 

Śmiało wjeżdżaj i nie czekaj, temperatura jak najbardziej ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a u mnie był lekki przymrozek dziś  -2 C z rana ,  zastanawiam się kiedy sypnąć drugą dawkę , pierwsza poszła 2 marca  i kiedy lecieć z grzybówką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
1 godzinę temu, asus921 napisał:

Kilka pytan

1. Jechac juz z mocznikiem 150kg na druga dawke? Narazie nie zapowiadaja opadow. Na pierwsza dostalo okolo 60kg N.

2. Lacznie bedzie to juz 129kg N i jeszcze z reguly pryskam 15-20kg mocznika dolistnie. Ile kg N to bezpieczna dawka bez skracania?

3. Planuje pierwszy raz zapodac 0.3-0.4 litra Moddusa, kiedy najlepiej pryskac, bo rozrzut tam jest duzy. Z moddusem moge smialo pryskac siarczan magnezu, mocznik i mikro ?

4. Co polecacie na chwasty? Widze, ze popularny jest Lancet Plus + Dassoil. Rok temu szedl chyba Mocarz + cos do tego.

5. Nigdy nie pryskalem fungicydem. Zboze zawsze bez zadnego zauwazalnego grzyba. O ile realnie spada plon bez zadnej ochrony fungi jezeli zboze nie jest zauwazalnie zaatakowane choroba? Co polecicie tanim kosztem i z jednym zabiegiem (lepszy rydz niz nic) i kiedy ten zabieg i czy musi byc osobno czy np. razem z herbicydem lub odzywka.

Wiem, ze duzo konkretnych pytan, ale bede wdzieczny jak ktos rzeczowo odpowie na wszystkie.

Ad. 1. Ja bym czekał za opadami, bo co to da jeżeli sypniesz jak jest sucho

Ad. 2. Wszystko zależy jaką masz odmianę, jaką klasę gleby, jaki przedplon

Ad. 3  W etykiecie moddusa masz napisane, o ile pamiętam w przenżycie od 2 do 4 kolanka, ogólnie im szybciej tym lepiej. Ja stosuję skracanie razem z fungicydem, a mocznik z siarczanem z mikro idzie osobno

Ad. 4. Musisz mieć dobre przedplony, jeżeli nie masz objawów chorób, o ile tak faktycznie jest. O ile naprawdę nie masz objawów porażenia chorobami to plon nie powinien być niższy, ale jeżeli nie będziesz stosował fungi, a choroba ostro zaatakuje, to plon będzie niebo a ziemia. Jeżeli chcesz coś na jeden zabieg w miarę rozsądnych pieniądzach zajrzyj do tematu zabiegi fungicydowe, tam są lepsi specjaliści, ja stosuję 2×fungi. Fungi i herbicyd muszą iść osobno, do fungi możesz dodać odżywkę, do herbicydu nie radzę 

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moddus + prochloraz + duett star nie pogryzie się? Praktykowal ktoś? 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
12 minut temu, paktofonikas1987 napisał:

Moddus + prochloraz + duett star nie pogryzie się? Praktykowal ktoś? 

Stosowałem tilt+prochloraz+moddus i nic się nie stało, kiedyś raz miałem żółte końcówki w zbożu ale nie pamiętam jaki fungicyd zmieszałem z moddusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj