Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kopin    3789

dokładnie ,jak opryskasz Lancetem albo czymś podobnym i mrozik chwyci i do tego trochę śnieżek przykryje to się sąsiad nie zorientuje że pieniądze w błoto wyrzuciłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    119

Ktos pytał przy jakiej dawce azotu Meloman wylega. U mnie przy N120 bez skracania na IV-V klasie lezał jak zwałowany. Wydajnosc 5,5tony na jednej grzybówce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

Pytanie co bedziw lepsze na drugą dawkę azotu na pszenzyto saletrosan 26 czy mocznik? Pierwsza dawka była 180 kg saletrosanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

mocznik będzie dobry w dawce 100-150kg/ha tylko odpowiednio wcześniej musisz go wysiac żeby się rozłożył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Gustlik25 napisał:

Kiedy startujecie z T1 na chwasty?

To ile Ty planujesz tych zabiegów na chwasty???

1 godzinę temu, Krystian6830 napisał:

Ja w tym roku też chciałem mocznik zastosować ale ojciec mówił że się popali

Że zboże popali??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
1 godzinę temu, Krystian6830 napisał:

Ja w tym roku też chciałem mocznik zastosować ale ojciec mówił że się popali

Spokojnie możesz sypać mocznik nic nie popali,  chyba ze do opryskiwacza masz zamiar wsypywać i jakieś mega wysokie stężenie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
Mario81 napisał:

Ktos pytał przy jakiej dawce azotu Meloman wylega. U mnie przy N120 bez skracania na IV-V klasie lezał jak zwałowany. Wydajnosc 5,5tony na jednej grzybówce 

Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Witam, mam zamiar pryskac oziminy jak tylko zrobi się odpowiednia pogoda  i moje pytanie brzmi czy mogę dodać do herbicydu oprysk na grzyba, siarczan magnezu i mocznik? Wydaje mi się że trzeba zrobić osobno te zabiegi ale ojciec twierdzi że nie ma co marnować paliwa i wszystko do jednego kotła:) jak wy to widzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, MarcinWoos napisał:

Witam, mam zamiar pryskac oziminy jak tylko zrobi się odpowiednia pogoda  i moje pytanie brzmi czy mogę dodać do herbicydu oprysk na grzyba, siarczan magnezu i mocznik? Wydaje mi się że trzeba zrobić osobno te zabiegi ale ojciec twierdzi że nie ma co marnować paliwa i wszystko do jednego kotła:) jak wy to widzicie? 

Herbicyd bezwzględnie rób oddzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

W sobotę wykonany oprysk w pszenżycie ozimym, chwastox turbo 2,5 l na ha/200 l cieczy na ha. Dziś byłem chwasty zrobiły kaput, mimo niskich temperatur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Karol0134 napisał:

mocznik będzie dobry w dawce 100-150kg/ha tylko odpowiednio wcześniej musisz go wysiac żeby się rozłożył

Odpowiednio wcześnie czyli kiedy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28
Piotrek1975 napisał:

W sobotę wykonany oprysk w pszenżycie ozimym, chwastox turbo 2,5 l na ha/200 l cieczy na ha. Dziś byłem chwasty zrobiły kaput, mimo niskich temperatur.

a były u Ciebie przymrozki bo ja też chce jechac z opryskiem na chwasty ale nadaja nocami kolo 0 i boję się że środek nie zadziała. co do mocznika to trzeba go wysiac wcześniej jeżeli będzie ciepło to moznaby nawet w tym tygodniu a jak nie to początkiem kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
4 minuty temu, Karol0134 napisał:

 

Było na 0 st ale zadziałał powoli

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
55 minut temu, Krystian6830 napisał:

Odpowiednio wcześnie czyli kiedy? 

ja w piątek posiałem

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
12 godzin temu, Gustlik25 napisał:

Kiedy startujecie z T1 na chwasty?

a co to?

8 godzin temu, norbert098 napisał:

Pytanie co bedziw lepsze na drugą dawkę azotu na pszenzyto saletrosan 26 czy mocznik? Pierwsza dawka była 180 kg saletrosanu

mocznik

7 godzin temu, Krystian6830 napisał:

Ja w tym roku też chciałem mocznik zastosować ale ojciec mówił że się popali

mocznik nie przypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Panowie, odmiana Alekto, podatna na mączniaka, już się robi biało na polu, fenpropidyna 450g + prochloraz 360g (Andros 0,6l + Promax 0,8l) będzie dobrym pomysłem? Czy dorzucić kilkanaście zł i dać Tilt + Promax po 0,8l? Może jakieś inne pomysły?

Edytowano przez k00789
zdublowany zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

I można zejść wtedy z dawką fenpropidyny, bo widzę, że cyflufenamid głównie zapobiegawczo działa ale też wyniszczająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj