Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Piotrek1975    1396
Tak huzar jest ok ale wychodzi drogo na ha. Jak nie ma miotły to można czymś tańszym pragnąć. Często stosowałem Lintur i dawał radę ale teraz nie ma go w sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
18 minut temu, Piotrek1975 napisał:

Tak huzar jest ok ale wychodzi drogo na ha. Jak nie ma miotły to można czymś tańszym pragnąć. Często stosowałem Lintur i dawał radę ale teraz nie ma go w sprzedaży.

A mustang 306 bądź Granstar? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Nie stosowałem tych środków i trzeba będzie coś ogarnąć. Agrest takim sposobem nie zaoszczędze. Na jesień od miotły a wiosną poprawić od innych chwastów tylko podwójny przejazd dodatkowy. Bo tym środkiem który podałeś nie załatwi tych wszystkich chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Premier d750sl ładnie dwuliścienne kosi za nieduże pieniądze ,koszt 35-40zł ale jak miotła jest to trzeba cos rzucić ja planuje na wiosnę dać Tolurex 2,5l + premier 1l,a co polecacie na skracanie pszenżyta przy nawożeniu 130-150N odmiana Gringo ,  w tamtym roku dałem 120N i ustało ale przy większym nawożeniu chyba byłoby już wskazane skracanie , co będzie najlepszym rozwiązaniem aby było w miaę tanio i efektywnie.

Edytowano przez Szczerbatek902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja planuje na swoje Preludio na T1 Tilt Turbo lub Duett Star+Mirage a na T2 Tocata Duo lub Menara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszlol11    10

Podobno od końca stycznia tilt turbo ma być wycofany. A na T2 myślałem zrobić to co w pszenicy czyli elatus era tylko strasznie drogo wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

 jeśli wycofają Tilt Turbo to trudno ale na pewno wymyślą coś nowego

Edytowano przez tomekZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

może ktoś coś powiedziec na temat skracania pszenżyta Gringo,czy przy nawożeniu 120-140N  na tą odmianę jest wskazane skracanie,jeśli tak to jakimi środkami ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460
Napisano (edytowany)

Stosujecie dwa zabiegi fungi t1 i t2 , czy 3 zabiegi ? 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427
20 godzin temu, Karol0134 napisał:

może ktoś coś powiedziec na temat skracania pszenżyta Gringo,czy przy nawożeniu 120-140N  na tą odmianę jest wskazane skracanie,jeśli tak to jakimi środkami ??

Przy takim nawożeniu powinno ustać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Witam 

Zastanawiam się nad pierwszą dawką azotu, plantacja ładnie rozkrzewiona i aż za gęsta się zrobiła przed tą jesień. Zawsze na pierwszą dawkę dawałem 80kgN/ha najczęściej w postaci saletry żeby szybko ruszyć zboża do wegetacji. Całe nawożenie  szykuję na jakieś 140/150 kgN/ha w 2 dawkach.

Jak proponujecie rozplanować dawki żeby to miało sens ? Myślałem na obniżeniem pierwszej dawki albo o jej ewentualnym opóźnieniu tylko żeby nie przegłodzić roślin  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460
Napisano (edytowany)

Ja tak samo , i planuje też 150N , rozdziele to na pierwszą dawke Saletrosan 270kg czyli 70N i druga 250 saletry czyli 80N . Tak myśle że jeszcze lepiej by to wyglądało jak by na drugą dawke RSM dać , ale jade granula .

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Na razie mam kupioną samą saletrę puławską i w tym roku pierwszy raz spróbuję z RSM wjechać tylko lepiej go dań na 1 czy 2 dawkę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku na 1 dawkę saletra 200kg/ha albo saletrosan 26 250kg/ha zależnie od działki a na 2 pierwszy raz będę dawał mocznik 100-150kg/ha,stosował ktoś mocznik na 2 dawkę i może coś na ten temat powiedzieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

ja stosowałem przez ostatnie 2 lata w dawce ok 125kg i dwa lata temu jak były deszcze to ładnie się spisał lepiej od saletry którą zawsze stosowałem na N2 a w tym roku to ciężko cokolwiek powiedzieć bo pogoda zrobiła swoje i chyba mocznik też w suszę dobrej roboty nie robi i dlatego teraz na N2 chcę spróbować RSM 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28
2 godziny temu, krilan06 napisał:

Przy takim nawożeniu powinno ustać 

w tym roku przy 120N ładnie stało ale i sucho było to i nie trzeba było skracać a własnie przy wyższym nawożeniu i jakby wilgoć była to może być problem,a ta ziemia taka bez rewelacji bo lekka 4 klasa i jak susza znowu przyjdzie to zaraz przypali.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

No właśnie dużo zależy od pogody - opady, ulewy, wiatry, wichury, burze to wszystko ma wpływ na to czy zboże nie wylegnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ja stosuje mocznik na 2 dawke od 100 do 180 kg na hektar zaleznie od dzialki najlepiej wysiewac przed deszczem no i pamietac o tym ze sie dluzej rozklada niz saletra a według mnie mocznik lepiej sie spisuje na 2 dawke niz saletra z moich 3 letnich obserwacji ale kazdy musi zobaczyc u siebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

a co w miare taniego i dobrego na chwasty jedno i dwuliscienne na wiosne , stosował ktoś mieszanine premier+opal albo tolurex+opal albo coś podobnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Tanio a skutecznie tolurex 2l + gold 0.5-0.75l lub rownie dobrze tolurex 2l i 1.5-2l chwastox turbo i bardzo dobrze wykosi wszystko wielokrotnie   stosowalem  i tanio wychodzi w porównaniu do innych 

U mnie opal sie nie sprawdzil przepuscil troche zielska a znajomy raz mial poprawke po stosowaniu premiera ale ja nie mam opinii na jego temat bo go nie stosowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Przecież Opal to ta sama substancja   co Tolurex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj