Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

sumek666    5083

Chodzi mi o deflanil. Coś czuję że ktoś w Ampol Na rok będzie musiał zjebe dostać. Sprawdziłem etykietę internetową i jest tylko pszenica i żyto. Muszę sprawdzić papierową bo ta z Internetu jest któryś rok wstecz aktualna


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

jak ma rejstracje w pszenicy i zycie to pszenzycie nic sie nie stanie.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
3 minuty temu, Matey napisał:

szkoda ze nie miales dff, zamiast tego nautiusa pojechałbym jakims zamiennikiem granstaru, helm tribi chociazby, jakies 10zł/ha. pod warunkiem ze rosliny suche

Nautius zawiera też w swoim składzie tribenuron metylu. W tej dawce poszło 9 g tribenuronu metylu na 1 ha, tak jakby zastosował 12 g Helm Tribi na 1 ha. Dodatek tifensulfuronu metylowego wzmacnia działanie środka na fiołki, bodziszki i przytulię czepną, czyli w sumie rekompensuje diflufenikan. Tyle że tribenuron i tifensulfuron działają tylko nalistnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Nie wiem czy dobrze słyszałem/czytałem ale jest na liście substancji wycofanych przez UE.

Zaraz przejżę google

Edit: chyba plotkę puściłem bo nie mogę znaleźć potwierdzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885
4 minuty temu, Kos_pl napisał:

Nautius zawiera też w swoim składzie tribenuron metylu. W tej dawce poszło 9 g tribenuronu metylu na 1 ha, tak jakby zastosował 12 g Helm Tribi na 1 ha. Dodatek tifensulfuronu metylowego wzmacnia działanie środka na fiołki, bodziszki i przytulię czepną, czyli w sumie rekompensuje diflufenikan. Tyle że tribenuron i tifensulfuron działają tylko nalistnie.

dobrze wiedziec, zawsze jechałem dff+granstar i wychodziło mi to w okolicy 30-35 zł/ha, czyli koszt zblizony. Ale korzystniej chyba dffką pojechac na jesieni, bo przy obecnej pogodzie rosliny calkowicie nie wyschną. chociaz sam dzis poleciałem nalistnie z lekka rosą tribenuronem metylu, zobaczymy jak to wyjdzie

  • Thanks 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
9 minut temu, Matey napisał:

jak ma rejstracje w pszenicy i zycie to pszenzycie nic sie nie stanie.

Wiem. Martwi mnie bardziej rejestr zabiegów.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

@sumek666 znalezione w necie

diflufenikan nie ma rejestracji w pszenżycie, za wyjątkiem środka SAPER 500 SC, który znaleźć możnaw ofercie Chemirolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
44 minuty temu, Agrest napisał:

Nie wiem czy dobrze słyszałem/czytałem ale jest na liście substancji wycofanych przez UE.

Zaraz przejżę google

Edit: chyba plotkę puściłem bo nie mogę znaleźć potwierdzenia. 

Pamiętam że kiedyś była jakaś długa wstępna lista substancji czynnych do wycofania w UE, i coś tam na pewno w tej materii jest działane m.in. przez wszelkiej maści lobbystów. Z roku na rok substancji czynnych jednak ubywa. Ale na razie diflufenikan czy pendimetalinę może zostawią  jeszcze w spokoju.

 

37 minut temu, Matey napisał:

dobrze wiedziec, zawsze jechałem dff+granstar i wychodziło mi to w okolicy 30-35 zł/ha, czyli koszt zblizony. Ale korzystniej chyba dffką pojechac na jesieni, bo przy obecnej pogodzie rosliny calkowicie nie wyschną. chociaz sam dzis poleciałem nalistnie z lekka rosą tribenuronem metylu, zobaczymy jak to wyjdzie 

Ja w tym roku w życie zastosowałem 2,5 l na ha prosulfokarbu 800 g/l, 0,25 l_ha diflufenikanu 500 g/l i 20 g_ha tribenuronu metylu w czystym składniku. Też mam obawy jak zadziała tribenuron, bo rosa jednak była taka średnia - ale przez to, że jego cena jest przyzwoita jak na spektrum zwalczanych chwastów, to przetestowałem.

36 minut temu, sumek666 napisał:

Wiem. Martwi mnie bardziej rejestr zabiegów.

Hmm, więc nie wpisuj go, albo wstaw wspomnianego wyżej Sapera czy Adiunkta 500 SC.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Wiem. Martwi mnie bardziej rejestr zabiegów.

Tak jak kolega wyżej napisał ,w rejestr wpisz generyk ,który ma rejestracje . Sam w tamtym roku pryskałem Bumperem i nie zwróciłem uwagi na etykietę .Wpisałem w książkę i poleciała parę % dopłaty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

W zeszyt piszecie tylko ochronę czy i nawożenie zarówno doglebowe jak i dolistne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

U mnie i znajomych w większości tylko ochrona i to też przeważnie okrojona . Miałem 2 kontrole ze środków i nie chcieli faktur zakuputakże luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
9 godzin temu, sumek666 napisał:

Czy DFF w każdej substancji ma rejestrację w pszenżycie ozimym?

NIe

2 godziny temu, Matey napisał:

jak ma rejstracje w pszenicy i zycie to pszenzycie nic sie nie stanie.

Wiadomo,ze nic sie nie stanie jednak niektórzy martwią się o rejstr

23 minuty temu, Agrest napisał:

W zeszyt piszecie tylko ochronę czy i nawożenie zarówno doglebowe jak i dolistne?

okrojoną ochronę  dla priorin dla siebie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

to albo wklepywac zamiennik z rejstracją albo nie wpisywać. raczej mało prawdopodobne ze wezma próbki i akurat wyjdzie tam ta substancja

  • Thanks 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Lepiej wpisać to co jest w rejestrze bo w badaniach wyjdzie.

Ja to w ogóle zbóż nie uwzględniałem w zeszycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Dla siebie pisze wszystko po kolei, orka, uprawa siew, nawozy itd. 

Dla piorin tylko opryski ale jeszcze kontroli nie miałem. Znaczy miałem ale w ziemniakach tylko.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Wpisać zamiennik i tyle. Ważne żeby w kwitach grało. Szansa, że wezmą próbki jest w cholere mała. Z piorinu na szkoleniu sami to mówili. Koszt badań za duży i u indywidualnych to wyrywkowo biorą. Nie powiedział ile średnio na rok. Mówił, że więcej u producentów większych, tam ze cały czas siedzą. I jak to powiedział - najgorzej jak się użyje substancji, która rejestracji nie ma. Ja ma a nie wpiszesz zabiegu, to jakiś tam mały mandat wystawia. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Kos_pl napisał:

3 minuty temu, Matey napisał:

szkoda ze nie miales dff, zamiast tego nautiusa pojechałbym jakims zamiennikiem granstaru, helm tribi chociazby, jakies 10zł/ha. pod warunkiem ze rosliny suche

Nautius zawiera też w swoim składzie tribenuron metylu. W tej dawce poszło 9 g tribenuronu metylu na 1 ha, tak jakby zastosował 12 g Helm Tribi na 1 ha. Dodatek tifensulfuronu metylowego wzmacnia działanie środka na fiołki, bodziszki i przytulię czepną, czyli w sumie rekompensuje diflufenikan. Tyle że tribenuron i tifensulfuron działają tylko nalistnie.

Podczas oprysku była trochę rosa, bo przy obecnych warunkach trochę ciężko żeby rośliny było do końca suche, więc pewnie skuteczność będzie niższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja pryskałem gleanem w dwce 23g. Dopiero po miesiacu widac efekty ze zadziłało. Pszenzyto wygląda ładnie moze juz przyjsc zima😁

A jeszcse takie pytanie. Jest to odmana borowik rok po centrali. Czy wam tez tak sie rozkłada na ziemi w czasie krzewienia? Pierwszy raz taki co widze zeby liscie ścieliły siecentralnie po ziemi. Moze na fotkach słabo to widać ale sa położone na ziemie. Zadna odmiana jaka dotąd siłem tak nie miała. 

20181109_112028.jpg

20181109_112644.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Borowik ładnie kładzie się jak krzewi zrezygnowałem z tej odmiany po mrozie kilka lat wstecz i  plonie do 6t więcej nie dałem rady na rzecz melomana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Na nastepny rok planuje cos nowego wziąć. W tym roku pomio suszy ladnie oddało. Miejmy nadzije ze przyszły rok bedzie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Moje Tomko też kłącza kładzie jak perz po ziemi :D gęste aż za bardzo, wysiałem 160 kg na hektar (ojciec opierdzielił że za rzadko oczywiście) , rozkrzewione jak nigdy teraz tata  mówi że za gęste. Sąsiad obok siał nie wiem czy inną odmianę czy wcale żyto.... ma 35 cm wzrostu 😲 oby śniegu nie było za grubo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj