Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

rolnik31    13

Ja na T2/T3 dałem chefarę na jednym kawałku a na innym propiko samo i zobaczymy jak to będzie wyglądać 

Maestozo klosi się a trapero prawie skończyło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mu może dolegac  ,tydzień temu został wykonany zabieg T2 z dokarmianiem mocznik 5% i siarczanmagnezu też 5 % ,Czy mogą to być przypalenia bo rośliny delikatnie były jeszcze wilgotne ?

20180520_090352.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
Napisano (edytowany)
19 godzin temu, KlimekPL napisał:

Ogolnie to Mocznika nie za bardzo jest sens stosować nalistnie

Czemu nie ? No fungicydy się lepiej do liści przyczepiają ;)

19 godzin temu, KlimekPL napisał:

Ogolnie to Mocznika nie za bardzo jest sens stosować nalistnie

Edytowano przez RolnikTivi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

moge jechac Falconem + bi na pszenzyto które zaraz bedzie kwitło?nic wiecej nie bede dodawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

na mączniaka siekiera w każdym zboży , jak sam (wg mnie bez sensu)dawka 0,2l w mieszaninie 0,1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2018 o 00:24, DawidWachnik napisał:

Co mu może dolegac  ,tydzień temu został wykonany zabieg T2 z dokarmianiem mocznik 5% i siarczanmagnezu też 5 % ,Czy mogą to być przypalenia bo rośliny delikatnie były jeszcze wilgotne ?

20180520_090352.jpg

Zabierz liścia i jedź się zapytaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
Dnia 22.05.2018 o 00:24, DawidWachnik napisał:

Co mu może dolegac  ,tydzień temu został wykonany zabieg T2 z dokarmianiem mocznik 5% i siarczanmagnezu też 5 % ,Czy mogą to być przypalenia bo rośliny delikatnie były jeszcze wilgotne ?

20180520_090352.jpg

A nie padał u ciebie grad ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

To jak to jest z tym pryskaniem fungicydami na kwitnące pszenzyto? Mozna czy nie można? Pszenicę można, żyta nie. A pszenzyto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

U mnie tam gdzie przypaliło to już kwitnie, a pryskałem od grzyba i skrzypionki. Czasem wyłączałem opryskiwacz, czasem nie na przypaleniskach. Czas pokaże czy będzie tam ziarniak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354
pszezyto jest w 80% samopylne i pryskajac w kwitnienie mozna te 20% stracić. a ja mam inne pytanie jak długo kwitnie pszezyto ? bo jakos nigdy nie zwracałem na to uwagi

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Na Rotondo 2h atak skrzypionki przeszlem sie po polu w spodenkach to cale nogi ujeba.. w czarnej mazi pszenzyto kwitnie w najlepsze. Co doradzicie opryskać teraz czy poczekać bo nie wiem czy wiecej szkody zrobi skrzypionka czy jak wpadne na pole z opryskiwaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2018 o 09:37, rolnik31 napisał:

A nie padał u ciebie grad ?

Nie padał,Ale wstawiłem zapytanie na facebooka i z dyskusji wychodzi że fungicyd przypalil trochę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

No i stało się :/ Pojechałem wczoraj z T2 1l Tarczałan plus 0,5l Fandango i Rodon 0,5 od skrzypionki, 10 minut po oprysku przeszła burza ok 10l deszczu spadło, pytanie, poprawka czy zostawić  :/ ? Postrzelał w chmury i skręciły w moje strony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
Napisano (edytowany)

Pojechałem po ponad tygodniu na pole.  Narazie jedno sprawdziłem.  Pszenżyto nieznanej odmiany od obszarnika i kwalifikat  Gringo. Nieznane ładniej wygląda.  

Narazie jest względnie.   Nie ma skrzypionki, nie widać żadnych chorób czy niedoborów.  Tam gdzie popieprzylem z na wozem to jeszcze zielone.  Ciekawe jak ustoi. Dałem tylko ccc,  dostało łącznie do 450kg saletry(poza czarnymi pasami, tam Bóg raczy wiedzieć ile poszlo) plus jedno dokarmianie. W dolkach  narazie lekko za kolano,  na górach do połowy łydki.. W porównaniu z ubiegłym rokiem,  to klosyy grubsze i gdzieś 1-2pieterka więcej.  Jeszcze po południu jadę na drugie pole,  gdzie dużo nędzniej się to prezentowało. Zobaczymy jak się będzie dalej sytuacja rozwijać. 

A u nas wczoraj miejscami deszcz przeszedł.  Tam gdzie mieszkam dopier**lilo deszczem i gradem. Kilometr dalej u teściów za autem kurzylo się na drodze,  gdzie mam pole to troszkę tylko popadalo  z tego co widziałem.  Teraz w Elblągu jestem,  to kałuże stoją na asfalcie.. 

Edit

Na drugim póki,  na którym zostawiłem tylko dlatego,  że już nie miałem czasu i materiału na przesłanie pszenżyto odwdzieczylo się,  za to że dałem mu szansę.  Wygląda ok.  Sporo słabsze niż na pierwszym kawałku. Ale nie spodziewałem się, że tak dobrze będzie wyglądać. 

 

Teraz pytanie. Dawałem samo ccc. Na pierwszym kawałku,  gdzie pszenżyto było lepsze,  troszkę spóźniłem drugiego kolanka jeszcze nie było,  ale pierwsze ponad centymetr już nad węzłem był.  Na drugim kawałku było słabsze i tu lepiej trafiłem z zabiegiem.  Na pierwszym kawałku pszenżyto jest ciut za kolano, na drugim do pasa. Ta sama odmiana, podobna ziemia. Tak spieprzylem skracaniem, czy gdzie indziej szukać przyczyny? 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48
Napisano (edytowany)

cześć

Meloman pryskany T2/T3 tydzień temu Soligorem 0,7 l/ha. Na liściach jest wyczuwalna jakby mąka, nalot taki. Zastanawiam się czy to choroba (rdza) czy pyłek niezmyty z lisci? Występuje to raczej na górnej stronie liścia. W trzech lokalizacjach pól to samo. Zboże przekwitło. Robi się susza znów. Doradźcie co z tym zrobić please B|

 

20180528_154707.jpg

20180528_154722.jpg

20180528_154730.jpg

20180528_141600.jpg

20180528_154737.jpg

20180528_141450.jpg

20180528_141657.jpg

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48
Napisano (edytowany)

Goły Soligor na grzyba i na skrzypionkę Cyperkill. Podczas zabiegu nie widziałem porażenia chorobami.

Ten nalot schodzi jeśli się go potrze mokrym palcem.

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

jak schodzi to sie nie porzejmój, nic zbozu nie bedzie

:D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Chyba to jednak pyłek. Ze zboża się jednak  jeszcze "kurzy". Bedę monitorowal temat, choc powtórki T3 nie zamierzam. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Wąż konewkę z woda i spłuknji liście jak pyłek to zejdzie jak choroba to zostanie 

Ja bym obstawiał ze to raczej pyłek bo u mnie tez już takie coś widziałem, chociaż rok temu mączniak mi tak przyatakował pszenice że aż się z niej kurzyło jak wiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31
17 godzin temu, adamson330 napisał:

cześć

Meloman pryskany T2/T3 tydzień temu Soligorem 0,7 l/ha. Na liściach jest wyczuwalna jakby mąka, nalot taki. Zastanawiam się czy to choroba (rdza) czy pyłek niezmyty z lisci? Występuje to raczej na górnej stronie liścia. W trzech lokalizacjach pól to samo. Zboże przekwitło. Robi się susza znów. Doradźcie co z tym zrobić please B|

 

20180528_154707.jpg

20180528_154722.jpg

20180528_154730.jpg

20180528_141600.jpg

20180528_154737.jpg

20180528_141450.jpg

20180528_141657.jpg

Spóźniłeś to T2 liście dość mocno zainfekowane, nie wiem czy jest sens poprawiać, jak mówisz że tydzień temu pryskales, to trochę może wstrzyma rozwój grzyba, ale już swoje napsocil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48
Napisano (edytowany)

Jak pryskałem, gołym okiem nie widziałem infekcji na flagowym i pod flagowym. Wcześniej nie pryskałem bo było strasznie sucho, może mój błąd. Takie zainfekowane liście jak na 3 zdjeciu to bardzo sporadycznie są. Co dziwne, te objawy są w dobrze nasłonecznionym łanie, tam gdzie zacienione przez drzewa, liście są zieloniutkie i zdrowe. Obserwuje sytuacje. Jakie preparaty proponujesz?

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj