Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

rolnik31    13
Napisano (edytowany)

Zostało nam czekać do żniw i zobaczymy co to będzie. Dzisiaj okazało się że za dużo azotu to niezdrowe. Zrobiła mi się nakładka właśnie na Maestozo i w dodatku rozsiewacze zwiększył wysiew nawozu na N2 i N3 dzisiaj zachodzę i tam gdzie więcej poszło to rdza na fladze jest spora A tam gdzie normalnie wszystko poszło to jest zdrowy liść. @Rafiozo czy u ciebie też jest taki mały liść flagowy w trapero ?

 

Tu zdjęcie Maestozo

 

Edytowano przez rolnik31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Pszenżyto twingo wysokość max 40cm deszcz je trochę uratował ☺ na T1 Tilt T2 nie było bo pogoda. Ile pozwoliła a teraz zaczyna pylić 😐

20180520_125028.jpg

20180520_125505.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o środku tilt turbo 575 ec? Termin do końca fazy kloszenia więc w poniedziałek bym musiał prysnac. Stosował ktoś ten środek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

AgroSzymi99 napisał:

Pszenżyto twingo wysokość max 40cm deszcz je trochę uratował ☺ na T1 Tilt T2 nie było bo pogoda. Ile pozwoliła a teraz zaczyna pylić 😐

20180520_125028.jpg

20180520_125505.jpg

musisz przeczekac pylenie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31
Napisano (edytowany)

Rolnik31, tak liść flagowy też ma mały, ogólnie wygląda jak u ciebie na zdjęciu.

Jakie pszenżyto polecacie na bardzo słabe stanowiska, zawsze siałem fredro i w miare wychodziło, w tym roku praktykuje trapero i widzę że na dołkach jest ok a gdzie słabsza ziemia to słabiutkie.

Edytowano przez Rafiozo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20180520_192657.thumb.jpg.33b22b1ef494e86c4fc262b06172bce2.jpg

U mnie Gringo zaczyna się już kłosić , kłosy mają najczęsciej 12,13,14 pięterek. Dostało w sumie pogłównie ok 120N i dwa razy fungi, wkradło sie trochę żyta ale niewiele bo moze do całości to 1-2%.Jak to wyglada według was , jest to mój pierwszy rok  z wyższym nawozeniem  i pełna ochrona fungi , jestem ciekawy plonu zobaczymy co pokaże w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20180520_170359.thumb.jpg.85588c68ff0f52c38226503e112ed33e.jpg 20180520_170332.thumb.jpg.40a0d71f1704f265fedff99198203b04.jpg20180520_170337.thumb.jpg.e045b7c28568d91e2427ae613e292b32.jpg

Na zdjęciu może to pięknie nie wyglada  i nie oddaje to rzeczywistosci bo to tylko zdjęcie ,widać że pojawiło się żyto patrząc po całym polu to raczej nie ma go dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Witam w jakich dawkach zastosować na T3

1. MANERA 410 EC 0,4l + KORAZZO 250 SC 0,6l (zamiennik AMISTAR 250 SC) czy dać

2. MANERA 0,5l + KORAZZO 0,5l

Czy nie będzie problemów bo KORAZZO niema rejestracji na pszenżyto ozime, i chcę jeszcze dodać BI 58.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Ok dzięki. A czy na pszenicę jarą można dać bo mam kupiony 1l, ale też nie ma rejestracji tylko na jęczmień jary.

Można z czymś połączyć  na T1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. szybkie pytanie: czy na wykłoszone pszenżyto wraz z T2 jest jeszcze sens dawać mocznik+siarczan magnezu??Czy nie uszkodzi mi to kłosa?? Bo niestety przez pogodę przeszedł mi liśc flagowy...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
23 godziny temu, Rafiozo napisał:

Rolnik31, tak liść flagowy też ma mały, ogólnie wygląda jak u ciebie na zdjęciu.

Jakie pszenżyto polecacie na bardzo słabe stanowiska, zawsze siałem fredro i w miare wychodziło, w tym roku praktykuje trapero i widzę że na dołkach jest ok a gdzie słabsza ziemia to słabiutkie.

W miarę dobrze zachowuje się meloman.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

ciekawi mnie jakie to będą plony szczególnie lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
Napisano (edytowany)

moje w zależności od odmiany jest wykłoszone(maesteozo)kłosi sie (trismart)będzie się kłosiło(borowik i rotondo)dziś dostało

300g chlorotalonil +125g azoskorbiny+5g cyflufenamidu

cyflufenamid ze względu na to,ze mączniak dalej szaleje

Edytowano przez soltys48
niedopatrzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

stary sołtys            50g cyflufenamidu  to  KENDO 50 EW 1L 

dałeś 1 l na 1 ha, dobrze rozumuje 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj