Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Music    101
1 godzinę temu, marcinffff napisał:

ja dałem 0,5 propico+0,6 mondatak z Fasterem + 0,25moduss + 0,8 ccc+ mocznik 5kg zobaczymy..... liście też białe dolne ale nie wszędzie, ogólnie 110 N i blade, saletrzak z 15 marca nie zadziałał wogóle, rzadkie i blade, tydzień temu mocznik 100kg/ha i delikatnie ciemnieje tam gdzie 1 kwietnia dałem saletrzak jest lepiej, każdy rok inny, już strata będzie w plonie w innymmiejscu, mam 2 ha na zimnej glebie i jest w fazie początku krzewienia :/ masakraaa różne pola, różne fazy wzrostu, jedynie mieszanka siana koniec marca jest fest i wyprzedzi chyba te przenżyto he he

A jak sytuacja z Ph?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8
1 godzinę temu, aro321 napisał:

czym tanio zwalczyć skrzypionki?

tu masz przykłady, zależy czy chcesz zwalczyć, czy zwalczyć i zabezpieczyć

najtaniej wychodzą perytroidy np Cyberkil, ale też i Furry tanio

 

 

skrzypionka.jpg.f25292d0bd21c1b96744b0cd3040e1b5.jpg

 

Edytowano przez pszycha1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Ja na owady zastosowałem Sumi Alpha 050 EC dobrze sobie poradził z owadami i szybko wyczyścił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Twingo kolanko około 4-5 cm nad węzłem.Po dzisiejszej lustracji ładne jednak brak wody daje się we znaki dzisiaj ma popadać.Lecieć ze skracaniem CCC jutro czy już dać sobie spokój?

20180429_132319.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Ja tam ekspertem nie jestem ale z ccc to 2-3 tygodnie temu było lecieć. Teraz to możesz usztywnić  to co będzie przyrastać, ale jak kłos będzie miał wagę złota i przyjdzie nawałnica to i tak polegnie przy węźle krzewienia choćby powyżej grubości kukurydzy było.  Miałem tak w jednym roku z Fredro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adampaczk23    5
19 minut temu, AgroSzymi99 napisał:

Twingo kolanko około 4-5 cm nad węzłem.Po dzisiejszej lustracji ładne jednak brak wody daje się we znaki dzisiaj ma popadać.Lecieć ze skracaniem CCC jutro czy już dać sobie spokój?

20180429_132319.jpg

Teraz na ccc jest za późno może skrócić kłosy etefon będzie najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101
38 minut temu, Karollorak93 napisał:

Do chwastoxu turbo i pumy można dodać mocznik i siarczan czy raczej jest to niepoprawne? Jakie opinie macie na ten temat?

Kiedyś czytałem, że chwastów nie powinno się odżywiać :), ale może bardziej doświadczeni się wypowiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    189
42 minuty temu, Karollorak93 napisał:

Do chwastoxu turbo i pumy można dodać mocznik i siarczan czy raczej jest to niepoprawne? Jakie opinie macie na ten temat?

Ile razy można pytać o to samo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6
2 godziny temu, Karollorak93 napisał:

Do chwastoxu turbo i pumy można dodać mocznik i siarczan czy raczej jest to niepoprawne? Jakie opinie macie na ten temat?

Nie na grzyba tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

bez sensu dodawac odzywki na zabieg od chwasta, u mnie zawsze ten zabieg idzie bez żadnych dodatkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Nie mozna herbicydu z odrzywkami. Ogolnie przy takiej suszy mocznikiem i suarczanem mizna tylko przypalic zboze. Wiec lepiej w ogóle dac sobie spokuj z odrzywkami. Ja juz widze u sasiadow jak ladnie sobie popalili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja leciałem samym t1 i usztywnianie czyli 0,7 duet star + promax 0,8 i do tego cuadro 0,33 no i trzeci dzień przypalen nie widać wczoraj był deszcz trochę te rośliny odzyly 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

A ja poleciałem na t1 topsin 1l i kendo 0.15l na ha jakieś 4 dni temu i pszenżyto przypaliło i to znacznie. Poradzicie  coś na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
8 godzin temu, Karollorak93 napisał:

A ja poleciałem na t1 topsin 1l i kendo 0.15l na ha jakieś 4 dni temu i pszenżyto przypaliło i to znacznie. Poradzicie  coś na to?

Nic sie juz nie da. Musi mu samo przejsc. Niestety w plonie sie odbije. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czym jedziecie t2 w pszenżycie , ja polece tebukonazol+propikonazol , wiem ze lepszy bylby epoksykonazol ale nigdzie nie mogłem go dostać w okolicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
3 godziny temu, Bugii napisał:

Nic sie juz nie da. Musi mu samo przejsc. Niestety w plonie sie odbije. 

11 godzin temu, Karollorak93 napisał:

A ja poleciałem na t1 topsin 1l i kendo 0.15l na ha jakieś 4 dni temu i pszenżyto przypaliło i to znacznie. Poradzicie  coś na to?

Pryskałem tak samo tylko na 1 polu kendo 0,1/ha i tez 0,15+ 0,5kg medax max i odżywki i nic sie nie stalo

 

4 minuty temu, Szczerbatek902 napisał:

czym jedziecie t2 w pszenżycie , ja polece tebukonazol+propikonazol , wiem ze lepszy bylby epoksykonazol ale nigdzie nie mogłem go dostać w okolicy .

Planuje jechać Duett Star lub Soleil. Roznica ok 20 zł na ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

czy można bezpiecznie połączyć zabieg na chwasty mustangiem forte z cypermetryną na skrzypionki w pszenżycie jarym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj