Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcis    3

Co dodać do fungicydu bumper na t1? Bo mi sie wydaje ze jakby poszedł solo to za słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KlimekPL napisał:

U mnie na górkach zboża pięknie się przerzedziły, poodrzucały pędów od groma, jeszcze dwa tygodnie temu było po 5-10 pędów a teraz 2-3... mówię o tych najgorszych piaskach. Dobrze, że zaczęło padać znowu bo by tragedia była, jeśli już nie ma.

u mnie na slabszych kawalkach podobnie,wczoraj na szczescie troche popadalo ale niewiele bo 5 litrow jak w najblizszym czasie nie pojdzie większy deszcz to bedzie cienko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taniaagro    3
5 godzin temu, marcis napisał:

Co dodać do fungicydu bumper na t1? Bo mi sie wydaje ze jakby poszedł solo to za słaby

A z czym masz problem zazwyczaj? Jaka odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

panowie co to może być pszenżyto Twingo dawka N jak narazie 100kg w piątek pryskane tiltem 

Dnia 20.04.2018 o 00:45, Przem00 napisał:

 

20180424_152925.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Na najlepszej ziemi klasy IIIa Gringo ma już 3 kolanko i ładnie widoczny kłosek. Gdyby tak jeszcze popadało. Na piaskach tydzień temu też jeszcze pięknie było ale co jest teraz to nie wiem i na razie nie jadę się denerwować.

Pszenżyto Gringo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

AgroSzymi99 napisał:

panowie co to może być pszenżyto Twingo dawka N jak narazie 100kg w piątek pryskane tiltem  Dnia 20.04.2018 o 00:45, Przem00 napisał: moje rotondo tez wyglada podobnie po tilcie mondataku maczniku siarczanie i medaxie sucho bylo i deko je przypalilo   


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

U Was też takie porażenie maczniakiem  ? U mnie wirtuoz nie poradził sobie. Na dolnych liściach jest ale i na górze zaczyna się pojawiać. Od t1 minęło prawie 2 tyg. Co będzie lepsze na t2 duett ultra czy falcon  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcis    3

@Taniaagro odmiany mam dwie, meloman i borowik albo borwo nie pamiętam juz dobrze, zaczyna być widać ze coś go bierze, plamy na liściach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Ja skończyłem zabiegi t1 ze skracaniem na slabszych kawałkach, topsin 1l + kendo 0,1 + 0,5 medax max.. mączniaka nie widac i mam nadzieje ze nie zobacze po tym. Wczoraj 14l na m2 dzis tez opady w nocy także powinno byc ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
21 minut temu, Karollorak93 napisał:

Sam topsin wystarczy na t1 czy pasowało by coś do niego dodac?

Ja dodawalem Kendo 50 ew. Na stronie gdzie masz topsin sa przykładowe kombinacje z tym srodkiem. A sam topsin tez dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Jaki jest dobry oprysk na habra pryskalem jesienią ale habra nie wzięlo i , jak jest haber jak jest ma duży wpływ na spadek plonu , czy można mieszać herbicydy ż fundicydami bardzo proszę o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
2 godziny temu, XTRO napisał:

U Was też takie porażenie maczniakiem  ? U mnie wirtuoz nie poradził sobie. Na dolnych liściach jest ale i na górze zaczyna się pojawiać. Od t1 minęło prawie 2 tyg. Co będzie lepsze na t2 duett ultra czy falcon  ?

Lepiej daj duett i dorzuć coś na zieloność i dobra na rdze bo falcon nie jest wart swojej ceny. Pryskałem nim już z 3 razy i zawsze mnie zawiódł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25
Dzisiaj pryskałem huzarem i coś mi się rozkalibrował opryskiwacz i zamiast zalecanej dawki 1l/ha poszło 0,8l/ha. Będzie dobry efekt, co myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
28 minut temu, rolnik31 napisał:

Lepiej daj duett i dorzuć coś na zieloność i dobra na rdze bo falcon nie jest wart swojej ceny. Pryskałem nim już z 3 razy i zawsze mnie zawiódł 

mam 5l i tego i tego. To na lepsze stanowiska dam duett a na słabsze falcon. Ale i tak poczekam do podflagowego i wtedy pojadę. Myślę, że do tygodnia podflagowy wyskoczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101
4 godziny temu, XTRO napisał:

U Was też takie porażenie maczniakiem  ? U mnie wirtuoz nie poradził sobie. Na dolnych liściach jest ale i na górze zaczyna się pojawiać. Od t1 minęło prawie 2 tyg. Co będzie lepsze na t2 duett ultra czy falcon  ?

U mnie na Treflu to nawet bardzo, aczkolwiek są miejsca, że jest go mniej Porażenie praktycznie na całej plantacji... Co dawałeś na T1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Wirtuoz. Na drugi rok pójdzie jakąś lepsza mieszanina albo boogie, capalo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Wirtuoz w sumie ma aż 3 substancje to też jest dobry. Ja dałem Duett Ultra na T1 czy dobrze to się okaże. Lepszy może byłby na T2. Poza tym deszcz to już nie wiem kiedy był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Witam. Mam zakupione nawozy mikrovit z intermagu miedź, cynk i mangan i pytanie w jakich dawkach je zastosować ?

Chce jeszcze dodać 5-8kg/100l mocznika i 5% siarczanu magnezu siedmiowodnego. N2 czeka na deszcz +-240 kg saletry.

Edytowano przez Adam94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138
Pszenżyto opryskane Lancetem Plus i Dassoil (adjuwant) po chwili przyszedł konkretny deszcz, zabieg będzie do powtórzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101
16 minut temu, darek154 napisał:

Pszenżyto opryskane Lancetem Plus i Dassoil (adjuwant) po chwili przyszedł konkretny deszcz, zabieg będzie do powtórzenia?

Na etykiecie jest, że po godzinie od zabiegu deszcz nie wpływa na oprysk. Po 24 godz. już widać efekty działania środka. Myślę, że musisz monitorować plantację  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj