Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AlaCapone    5015

Jeśli przestanie przez mrozami. :D

  • Like 1
  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Ja u siebie już odpuściłem ozime. Jutro jadę do centrali nasiennej i jak się uda oddaję materiał który kupiłem, a też u siebie już pola mam przygotowane i nawozy rozsiane. W grudniu robię głębosz i jak ziemia dobrze zmarźnie to styczeń, luty będę chciał ją zgłęboszować  bo znowu pod koniec maja dopiero będę mógł wjechać w pole. Na wiosnę albo pszenżyto jare albo owies, ewentualnie jakiś groch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

ja wczoraj w "deszcz" rozsiałem po kukurydzy bez orkowo 100kg  pszenżyta zaprawionego bo szkoda wyrzucić... na szczęście moje pole całe ze spadkiem  więc spływa... i udało się kuku skosić bez problemu,  ustawiłem na 260kg/ ha ciekawy efektów jestem. Ja myślę ze w listopadzie będzie można siać jeśli przestanie padać, ja bym zaryzykował. Na najgorszym płaskim bagnie 0,5 ha pod wodą od miesiaca, reszta wyzej ale piechotą nie przejdzie, szlak człowieka bierze...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Pomyśl o uprawie ryżu, a nóż się uda. :D

  • Haha 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

przydał by się opis technologiczny uprawy ryżu na forum, zboże mam ubezpieczone od deszczu nawalnego, zgłosiłem te 0,5 ha pod wodą do PZU ,zdjecia są ciekawe jak będą sie wykręcać, pewnie że melioracja lipna czy coś, tam na wiosnę  mało kiedy mokro było a teraz.... armagedon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No niech się tylko @Rolnik1973 dowie o tym ...:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

ekskomunika może i tak ale powiedzcie sami Panowie jak nie dziś to kiedy??Zaorane dwa tygodnie temu w sobotę-na drugi dzień po skoszeniu kukurydzy i od tamtej pory codziennie praktycznie deszcz,codziennie byłem na polu  w piątek i wczoraj przewiało więc szybka decyzja-siew.I tak nie posiałem na tej działce co chciałem bo tam masło.Na dziś w nocy znowu opady.Kwalifikat kupiony i co wywalić kasę w błoto?

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie to że mam Ci za złe , ale nadają jeszcze kilka dni dobrej pogody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nie ciekawie masz . Tak późny siew w Twoich stronach daje szanse na przyzwoity plon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Ja tam żartował ;) Nie mnie oceniać. 

Zaniedbać to też grzech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Nigdy tak późno nie siałem.....gdybym nie miał nasion kupionych to bym nie siał ozimego poczekałbym do końca listopada i zasiałbym jare a tak trzeba było zaryzykować.

Odmiana Borowik wysiane ok 500 ziaren na metr-gęsto zobaczymy co z tego wyjdzie, działka V,VI klasa przedplonem było sorgo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

No trochę pozno ale też wydaje mi się że w tym roku może nie być tragedii, no chyba ze nagle rzpyjdą zawieje sniezne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

chyba nam to nie grozi, podobno taka pogoda do świąt ma być

Dziś opryskane samym CTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

witam, moje pszenżyto również placami robi się delikatnie żółte, pod była podany lubofos 200kg/ha+45t obornika. Zadam takie pytanie, czy pomogła by jakaś odżywka z magnezem, bądź kizeryt rozrzucony pogłownie. Czy lepiej czekać do wiosny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

wczoraj prysnąłem ctu + glean na mokre rośliny, koleiny na 7cm, ale ostatni dzień nazwijmy pogody - presja chwastow i rzepaku ... zobaczymy co będzie, bo wiosna to ja tam nie wjadę za prędko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję w tym sezonie zadbać o zabiegi fungicydowe , pierwszy raz je będe stosował więc prosze o porady.Planuję zastosować  dwa zabiegi t1 i t2.Na t1 myslałem tilt turbo 0,8l+mondatak 0,8l a na t2 1l tebu ,prosze o opinie na ten temat,Mam pytannie jeszcze odnośnie skracania.Zasialem prawie 3 ha pszenżyta ozimego Gringo i planuję tak na niego dać w granicach 130N plus dolistnie mocznik i tu pytanie czy wystarczy skórcić go np: 1,5-2l CCC i ustoi, proszę o opinie osób które mają to odmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Na t2 proponuję dodać coś z strobiluryn np 0,5L Acanto mi w tamtym roku bardzo ładnie trzymało razem z Safirem 0,8L który wyczyścił pojawiający się moczniak a tebu to bardziej na ochronę kłosa  albo dodać do późnego t2 ale wtedy to bardziej t2/t3 i kompilacje z tych 3 srodkow by mogla dac dobry efekt jesli celujesz wyzej, ja robilem takie t2/t3 na kawalku z przeznaczeniem na siew ale na pasze ja bym odpuścił tebu 

T1 stosuje takie samo i u mnie efekt jest bardzo dobry

 

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

53 minuty temu, Przemo188 napisał:

Na t2 proponuję dodać coś z strobiluryn np 0,5L Acanto mi w tamtym roku bardzo ładnie trzymało razem z Safirem 0,8L który wyczyścił pojawiający się moczniak a tebu to bardziej na ochronę kłosa  albo dodać do późnego t2 ale wtedy to bardziej t2/t3 i kompilacje z tych 3 srodkow by mogla dac dobry efekt jesli celujesz wyzej, ja robilem takie t2/t3 na kawalku z przeznaczeniem na siew ale na pasze ja bym odpuścił tebu 

T1 stosuje takie samo i u mnie efekt jest bardzo dobry

 

  

Akurat Gringo c2 więc najprawdopodobniej pójdzie na sprzedaż na pasze ,a można ograniczyć sie tylko do t1 i zastosować tylko tilt turbo i mondatak i w jakim terminie wykonać wtedy ten zabieg, a jak u ciebie ze skracaniem w pszenżycie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Nad jednym zabiegiem jakoś się nie zastanawiałem i ciężko mi doradzić 

Odnośnie regulacji do zabiegu T1 dodaję medax i jestem zadowolony bo zboże zawsze stoi prz ok 130kgN + to co dolistnie 

 

Polecam żebys poczytał bloga użytkownika  losktos (mam nadzieję że się nie pogniewa ;) )  na pewno znajdziesz jakieś cenne info 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj