Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

petrus87    13

Bo na dwuliscienne poprawka wiosną tylko nie zdązyłem opryskac zaraz po siewie i mysle czy ją zaatakowac w fazie 3 lisci zbóż, masz moze jakis pomysł???

​Jak dla mnie lepiej próbować i dwuliscienne odrazu. Boxer 2l i 0,1l Legato bez problemu mozesz poprysakc w fazie 3 lisci i powinno dobrze zadzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

w sklepie sprzedawczyni mi powiedziala ze boxer 3 litry na hektar, nie wiem czemu tak skolro w instrukcji jest 2l. jeszce miala napisane dlugopisem na tej etykiecie ze 3l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

macie jakieś doświadczenia z środkiem Komplet 560 sc w pszenżycie w fazie krzewienia, jak z skutecznością ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

ja w tym roku robię oprysk jesienny na pszenżyto i żyto 2l Tolurexu + 0,2l Delfina wychodzi to około 72 zł na hektar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

U nas w tygodniu była pogoda, ale nie podeschnie wystarczająco żeby wjechać ciągnikiem, a dziś znów zaczęło padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piertucha    0

Powiedzcie mi, wyniki wyszły jak w załączonym obrazie. Wczesną wiosną chcę zastosować albo Korn-Kali, albo kizeryt z solą potasową. Który nawóz/mieszanka nawozów będzie lepsza? Przedsiewnie nie był dawany nawóz, tylko obornik około 40t/ha(oprócz nr na wynikach 5 i 6).

post-27221-0-76443800-1508597303_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    37

Witam, mam problem z pszenzytem: stracilo jakby swoj wigor oraz zolknie, bylo siane dosc wczesnie. Podobna sytuacje mam z pszenica, jak myslicie czym to jest spowodowane i jak czym mu pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Mam podobną sytuacje szczególnie w miejscach gdzie jest najmokrzej 

sądzę ze to z nadmiaru wilgoci bo leje na okrągło i ziemia to jak błoto u mnie dobrze ze wykonałem zaraz po siewie herbicyd doglebowo bo do wiosny nie ma opcje wjechac o ile przetrwa do wiosny w tym blocie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    69

Nie wiem, ja pryskałem nim zawsze po siewie od razu tylko teraz nie było czasu i mysle jechac teraz ale chyba poczekam jak zboża będą miały po 3 liscie. A Ty jak pryskasz powschodowo? i jak efekty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

woda znikła z zalanego 0,5 ha pola, niestety zboże jest martwe, rozsiałem po wierzchu wczoraj tam i niechaj dzieje się co chce... reszta ma 2 listki, na innym polu na glinie po wierzchu rozsiałem 30 września to też ma 2 listki, wzeszło bez przykrycia , a tutaj zobaczymy, może jare na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Powiedzcie mi, wyniki wyszły jak w załączonym obrazie. Wczesną wiosną chcę zastosować albo Korn-Kali, albo kizeryt z solą potasową. Który nawóz/mieszanka nawozów będzie lepsza? Przedsiewnie nie był dawany nawóz, tylko obornik około 40t/ha(oprócz nr na wynikach 5 i 6).

ogólnie masz dobre wyniki, tylko z tym magnezem problem, wydaje mi się że lepiej było by zastosować kizeryt + sól potasową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Albo Korn-Kali, mniej przejazdów. Zalezy ile Mg i K chcesz dać, bo tutaj już skład stały. Sieje pod QQ i wychodziło taniej niz Kizeryt+sól. Co do P to nawet jak zasobność b. wysoka to uważam że trzeba siać. Fosfor glebowy jest ciężko dostępny jeśli jest zimno (jesień, wczesna wiosna). Z tym ze u Ciebie pogłównie to mija się z celem. Za rok posiej według zaleceń z SCHR i odlicz to co w oborniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Planujecie jeszcze zasiać pszenżyto ozime ? Ja jeszcze nic nie zasiałem i nie wiem czy już nie jest za późno. Nasiona kupione, nawozy rozsiane ale w pole nie da się wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5
Dnia 20.10.2017 o 20:24, Rafik87 napisał:

w sklepie sprzedawczyni mi powiedziala ze boxer 3 litry na hektar, nie wiem czemu tak skolro w instrukcji jest 2l. jeszce miala napisane dlugopisem na tej etykiecie ze 3l/ha

Pani w sklepie zawsze najmądrzejsza. :P 3l to może i dawać ale jak sie pryska nim samym. W mieszankach 2l spokojnie wystarczy.

Dnia 22.10.2017 o 09:55, szymonidas9 napisał:

Witam, mam problem z pszenzytem: stracilo jakby swoj wigor oraz zolknie, bylo siane dosc wczesnie. Podobna sytuacje mam z pszenica, jak myslicie czym to jest spowodowane i jak czym mu pomoc?

Powodów moze być sporo. Albo zbyt mokro albo skoro wczesnie posiane to może brakować zbożu składników. Jakie ph?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63
Dnia 25.10.2017 o 15:27, Michal673 napisał:

Planujecie jeszcze zasiać pszenżyto ozime ? Ja jeszcze nic nie zasiałem i nie wiem czy już nie jest za późno. Nasiona kupione, nawozy rozsiane ale w pole nie da się wjechać.

 

Ja siałem wczoraj 14ha, zostało jeszcze minimum 5 ale chyba w październiku nie zdążę i będzie trzeba myśleć o pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Z każdym dniem robi się późno, żeby jeszcze pogoda pozwalała na wjazd.

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Kiedyś sialismy pszenżyto początkiem listopada po burakach bo zaslaby kawałek na pszenicę i było kapitalne pszenżyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jak nie skuje ziemi do grudnia to można siać. W tamtym roku siałem końcem października i z daleka nic nie było widać. Wiosną dostało szybko saletrę i było ładne. Ile dało to nie wiem bo nie sprzedane wszystko ale w granicach 6 było (bez ochrony grzybowej i azotu 155kg w dwóch dawkach) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

U nas, kto nie posiał, to i już nie posieje. Codziennie deszcz i to dość obfity. Pola pozalewane. Każdy dolek-zalany.  Jutro skoczę na pole zobaczę ile pszenzyta mi tupadnie po dołkach. Poziom rzeczek-wiosna takie co mają po 20cm, teraz w korycie grubo ponad metr.  Jesień z roku na rok coraz mniej łaskawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

U mnie gość sieje ciągle późno ze względu na brak czasu, tylko zbiera co drugi, trzeci rok, bo przeważnie po dwóch tygodniach mróz i pozamiatane.

  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Za hazard to on nie powinien sie brać ze swoim szczęsciem do wysiewania. Pewnie zawsze sobie mysli przed sianiem "a nuż sie uda" i wychodzi d*pa blada.

Jak dla mnie lepiej nie ryzykować z sianiem juz na poczatku listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

U mnie o pszenżycie mogę zapomnieć! Tak dolało że z tydzień muszę czekać z wjazdem-jeśli przestanie lać. 

Teraz tylko pszenica "wąsiata" ostroga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj