Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamils    6

U mnie dziś przywiezione gringo mtn 49,23 kielkowanie 98% dla mnie na parterze ładnie wygląda !grube ziarno zobaczymy co odda po zniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

U mnie orne wszystko 3b. Ale w tym roku pszenzyto niby wszystko na czas w miarę, azotu dane, skracane, odżywki, tylko jeden zabieg na grzyba i szału nie było. Tylko siew pozny jak na moje strony, bo 5pazdziernika. Boję się, że pszenica pochłonie więcej niż odda.

Nie lubie strzelac w ciemno ale moze zmien pszezyto bo u mnie a wlasciwie u ojca bo dopiero rok przejolem gospodarstwo bylo siane po kilkanascie lat zmiana odmiany w pszenicy i jeczmieniu i plon satysfakcjonujacy. Co do sily kielkowania rotondo u mnie ma 95 procent. A to co mialo 80 kilka musialo byc porosniete

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Policzylem Mtz swojego rotondo i wyszlo mi 52g troche sporo pojdzie przez to, Tricanto tak samo. Ktos pytalo pszenzyto wyzsze na mozajki to moge wlasnie polecic Tricanto, mialem w tym roku na glebie od 3 do 6 klasy z czego okolo 10% wymoklo na wiosne i oddalo 6,5 t przy nawozeniu okolo 120n i dwa zabiegi fungi ze sredniej polki, raz skracane spoznione na 2 kolanko 0,5 medax max. Dosc wysokie uroslo ale stalo jak drut. W porownaniu z rotondo dobry wigor jesienny, troche slabsze krzewienie, i co wazne nie poroslo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25614

Też wczoraj zakupiłem Gringo, pierwszy odsiew - MTZ sam liczyłem, wyszło 50g, ziarno na prawdę ładne i grube. Próba kiełkowania nastawiona wczoraj wieczorem.

Planuję wysiać 170kg/ha. Przy założeniu siły kiełkowania 95% wyjdzie 323 szt/m2. Myślę, że na IVb i V klasę będzie optymalnie.

A może za gęsto???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Policzylem Mtz swojego rotondo i wyszlo mi 52g troche sporo pojdzie przez to, Tricanto tak samo. Ktos pytalo pszenzyto wyzsze na mozajki to moge wlasnie polecic Tricanto, mialem w tym roku na glebie od 3 do 6 klasy z czego okolo 10% wymoklo na wiosne i oddalo 6,5 t przy nawozeniu okolo 120n i dwa zabiegi fungi ze sredniej polki, raz skracane spoznione na 2 kolanko 0,5 medax max. Dosc wysokie uroslo ale stalo jak drut. W porownaniu z rotondo dobry wigor jesienny, troche slabsze krzewienie, i co wazne nie poroslo.

W jaki sposób obliczyłeś mtz jest jakiś wzór żeby to obliczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25614

Liczysz  nasiona i ważysz - cała filozofia. Wystarczy elektroniczna waga kuchenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

U mnie dziś przywiezione gringo mtn 49,23 kielkowanie 98% dla mnie na parterze ładnie wygląda !grube ziarno zobaczymy co odda po zniwach

 

po ile placiles za gringo kwalifikat ? i z jakiej firmy brales ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

jaką przyjąć obsadę w szt/m2 borowika do ustalenia ilości wysiewu, ziemia to mozaika trochę IV i VI,głównie V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

po ile placiles za gringo kwalifikat ? i z jakiej firmy brales ?

Nasiona z topfarms brane w agricola lublin 2050 zł/t brutto drogo i nawet żadnego rabatu nie mogła babka dać bo podobno odgórnie zablokowana cena topfarms pewnie drogo sobie życzy reklamy też kosztują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzis przywieziony meloman cena 160zl ,zapraw kinto duo plus nawoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Nasiona z topfarms brane w agricola lublin 2050 zł/t brutto drogo i nawet żadnego rabatu nie mogła babka dać bo podobno odgórnie zablokowana cena topfarms pewnie drogo sobie życzy reklamy też kosztują

 

to ja mam oferte ze scandagry na Gringo 1830 netto z dostawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Witam.Mam dylemat nad wyborem pszenżyta między trapero twingo i melomanem.Macie jakieś doświadczenia z tymi odmianami? Ziemia 4 miejsacami 5 przedplon łubin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Miałem Twingo 2 sezony- odmiana dobrze się krzewi, najniższa odmiana- u mnie leżała na poprzeczniakach, mączniak ją gryzł w tym roku konkretnie-najlepiej wyniszczyć morfoliną i przedłużyć ochronę w T1 setką proquinazidu, ochrona kłosa musi być w miarę dobra, niska odmiana i presja chorób kłosa duża. Jak większość pszenżyta w tym roku-lubi porosnąć.  Plon 7-8,5t . Gdyby nie choroby- odmiana super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Miałem Twingo 2 sezony- odmiana dobrze się krzewi, najniższa odmiana- u mnie leżała na poprzeczniakach, mączniak ją gryzł w tym roku konkretnie-najlepiej wyniszczyć morfoliną i przedłużyć ochronę w T1 setką proquinazidu, ochrona kłosa musi być w miarę dobra, niska odmiana i presja chorób kłosa duża. Jak większość pszenżyta w tym roku-lubi porosnąć.  Plon 7-8,5t . Gdyby nie choroby- odmiana super

Właśnie zależy mi żeby było niskie ponieważ mam bardzo nierówne pola i trafić w skracanie graniczy z cudem...Poczytałem i jak narazie właśnie najbardziej zastanawiam się nad tą odmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Musisz trafić z gęstością łanu. Lepiej nie podsypywać za dużo azotu na wiosnę, gdy jest natworzone za dużo pędów. Lepiej poczekać na redukcję słabszych pędów i odżywiać te które finalnie dadzą plon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

U mnie rósł na V i IV klasie, na słabszych glebach ważne jest aby wytworzył mocne pędy już jesienią. Bez dokrzewiania wiosennego, które często jest zawodne. Oczywiście im gleba lepsza tym potencjał wyższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

U mnie lepiej plonowało Rotondo, ale Meloman też niezły - na niskie pH super odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie opinie o odmianie palermo dobra na stanowiska IV,V klasa ziemia lekka? w tym roku sieję kawałek na próbę, jak z wyleganiem wytrzyma bez skracania do 100-120N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ktoś wcześniej pytał o Twingo, stanowisko po łubinie 2x grzyb, 200kg pod korzen, 400 saletry na góre, bez skracania i pod 6t podbiłem, pH nie wiem jakie bo jeszcze mi wyniki nie przyszły. Siałem 170kg/ha i wychodziło jakoś 340 roślin na metrze.

 

ktoś wcześniej pytał też o Tomko, kwalifikat, stanowisko po jęczmieniu jarym, 1x grzyb, 250 pod korzen, 400 saletry na góre ze skracaniem (niepotrzebne) plon jakies 4,5t, dostało trochę w maju przez susze, siane 170-190 kg/ha obsada od 350-400 i na wiosne było rzadkie, ale dostanie drugą szansę.

 

Widzę że każdy chwali borowika, naprawde warto? Bo zastanawiam się miedzy borowikiem a avocado na moje poletko doświadczalne


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj