Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

piertucha    0

A powiedzcie mi, tydzień temu rozsiałem 400kg wapna granulowanego, czy jeżeli teraz zastosuje obornik to coś złego się stanie? Czytałem że musi być odstęp dwa tygodnie, ale czy taka mała dawka jaką zastosowałem ma coś przeciwko stosowaniu obornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

A powiedzcie mi, tydzień temu rozsiałem 400kg wapna granulowanego, czy jeżeli teraz zastosuje obornik to coś złego się stanie? Czytałem że musi być odstęp dwa tygodnie, ale czy taka mała dawka jaką zastosowałem ma coś przeciwko stosowaniu obornika?

Nie lepiej bylo obornik przy orac, na orane dac granulat( pewnie kreda) granulat nie odkwasi gleby uzupelni braki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piertucha    0

Nie lepiej bylo obornik przy orac, na orane dac granulat( pewnie kreda) granulat nie odkwasi gleby uzupelni braki.

 

Polak mądry po szkodzie :)))) A czy coś się stanie jak dam obornik teraz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Nic. Jakaś część azotu z obornika będzie niedostępna.
Zaleca się w tym samym roku nie stosować obornika i wapna, o 2 tygodniach nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Jak juz to nie 2 tygodnie a 6 tygodni odstepu a najlepiej nie kombinowac.

Panowie ma ktos moze tabelke ile dana roslina pobiera azotu fosforu potasu z gleby na 1 tone ziarna ?? Bo miałem tabelke i mi ja gdzies wcieło a w internecie nie moge znalezc rzetelnej informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

A ile po zastosowaniu wapna granulowanego na zaorane pole można siać pszenżyto i czy przed siewem można zastosować nawóz typu polifoske?
A ile po zastosowaniu wapna granulowanego na zaorane pole można siać pszenżyto i czy przed siewem można zastosować nawóz typu polifoske?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piertucha    0

Jak juz to nie 2 tygodnie a 6 tygodni odstepu a najlepiej nie kombinowac.

Panowie ma ktos moze tabelke ile dana roslina pobiera azotu fosforu potasu z gleby na 1 tone ziarna ?? Bo miałem tabelke i mi ja gdzies wcieło a w internecie nie moge znalezc rzetelnej informacji

 

No tak tylko że zastosowałem jakieś 200CaO na ha a nie 3t CaO a to jest różnica.

 

 

Taka tabelka?

http://pliki.agrofoto.pl/i/04/69/24/046924.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

@MalyRolnik18 Myśle że jak masz w dobrej kulturze to powinno to wypalić całkiem nieźle nawet jeżeli dajesz tak często obornik to możesz zrezygnować z nawożenia mg i s na wiosne jak masz dobrze zaopatrzoną glebe. Na moim polu bardzo go atakowała rdza i musiałem 2 razy prysnąć. Ja dobrze bym zaprawił nasionka i terminu trzymał żeby wschody były to już wtedy budujemy plon czasami można borem prysnąć przed zimą lepiej się potem trzyma i na wiosne startuje.

Co do dokładności ile fosfosru, potasu itp. potrzeba polecam strone nawozy.eu Osobiście korzystam z tamtejszych porad i wskazówek i zastosowań są mądre, praktyczne i treściwe artykuły do zastosowania u siebie. Równierz na tej stronie jest poruszony temat stosowania wapna i obornika w tym samym roku
http://nawozy.eu/wiedza/porady-ekspertow/nawozy/wapno-czy-obornik-a-moze-obydwa-nawozy-rownoczesnie.html
Polecam serwis, aktualne informacje co dzieje sie na rynku i porady na czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria54321   
Gość Daria54321
Dnia 30.08.2017 o 15:44, piotr19973 napisał:

 

Edytowano przez Daria54321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Co do Melomana na VI klasie. Mam ziemie własnie V-VI klasy i tez pierwszy rok próbuje u znajomego na V klasie dał 6 ton. Odmiana na wysokosc jak Borowik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

odnośnie Melomana, siałem ta odmianę w tym roku 1 raz. Do porównania miałem Borowika ( C2). Pszenżyto nieco niższe niż Borowik, ogólnie wigor wiosenny średni, przed zbiorem wygladało OK, ale bez rewelacji jednak plon mnie zaskoczył. klasa agrotechniczna V/VI , azot około 110 kg, słoma była przyorana, plon wyniósł 6 ton, więc jak dla mnie rewelacja, Borowik też dobra odmiana jednak w tym roku sieje już tylko Melomana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja miałem melomana i trismarta na jednej działce i meloman wypadł duzo lepiej ale głownie przez termin dojrzewania trismart wczesny trafił w okres suszy i ziarno nie wypełnione słaba gestosc, a meloman póznijszy trafił w pózniejsze opady i wyszedł duzo lepiej porównywalnie z borowikiem ale tak jak pisali wyzej jest nizsze.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

To co lepsze na najsłabsze stanowiska meloman, borowik czy grenado? Pola V-VI klasy, przedplon kukurydza i owies na oborniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Mniej ci wyjdzie. Jakie parametry ma?

Tomko, siła kiełkowania 95%, MTN 39 gram, nawóz donasienny intermag, w tabeli wysiewu przy tej wadze tak po środku napisane że 169kg/ha, maks 210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Jak  Ci takie dane wyszły? Przecież średnia gęstość siewu 325szt/m2 x 39g / 95 daje 133,4 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku MTZ w Rotondo wyszło 42g. Jak to oceniacie? W jakiej cenie w tym sezonie kosztuje meloman bo u nas by sie przydało na słabsze kawałki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

To twoje tomko przy wysiewie 350 szt to już jest sporo wysiew max 150 kg bo masz drobne to pszenzyto a dobra siła kielkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Skracałem, tam gdzie nawóz się nakładał leżało, tak więc trzeba skracać, przy wyższym nawożeniu nawet solidnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiec tak z mojego doswiadczenia moge powiedziec ze sloma jest gruba i sztywna , ja nie skracalem na 5 klasie przy plonie 6,6t i okolo 135N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

To twoje tomko przy wysiewie 350 szt to już jest sporo wysiew max 150 kg bo masz drobne to pszenzyto a dobra siła kielkowania

macie rację, patrzyłem żeby 400 szt. było chyba , może 150 wystarczy bo chudzinka, przedział od 110 do 210 jest, ale i tak szefostwo w domu twierdzi ze 200kg/ha to za mało :DDD 

 na skracanie przy 140N wystarczy jednorazowo 0,5 modus+ 1l ccc ??? czy za mocno na raz/??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj