Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25590

Cały czas przeglądam opisy odmian pszenżyta i nie mogę się zdecydować co wybrać. Zastanawiałem się nad czymś krótkosłomym -  Borwo, Dinaro, po sugestiach kolegi Szczerbatek do listy doszło Gringo, a teraz myślę jeszcze nad Maestozo i Trefl. 

Może coś o Treflu ktoś napisze? Firma Danko ma ładne opisy odmian włącznie z zalecaną normą wysiewu, a strony Hodowli Roślin Strzelce jakieś takie mało dopracowane według mnie. Jaka norma wysiewu ( ile nasion /m2)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Po rapsie Gringo, ewentualnie Dinaro o ile dostanę bo podobno problem. Po zbożach Trismart bo mnie zaskoczył, a myślałem że lipka będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Ja też myślę nad dinaro, kolega zachwala mi też fredro tylko ze ono wyzsze od dinaro ale za to super plonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie potalerzowałem ściernisko po pszenżycie ozimym teraz gdy wzeszły samosiewy zauważyłem że od drogi strasznie zaczeły żółknąć te samosiewy nie jest to cała pewna część pola tylko takimi placami jak będe na polu to zrobię zdjęcia. W zeszłym roku dostało wapno, jak myślicie co może się dziać,czegoś brakuje?

Edytowano przez DawidSakowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Panowie co lepsze na słabsze mozaikowate gleby z nieuregulowanym ph, Gringo czy Rotondo?

 

 

w tym roku miałem obie odmiany na słabszych stanowiskach, dawno nie wapnowanych, poszły te same nawozy, opryski - podstawowe, na chwasty lancet od grzyba raz wirtuoz i gringo zdecydowanie lepiej sypało - ok 6ton.

W tym roku sieje gringo i na spróbowanie claudius - też podobno nadaje się na słabsze stanowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Cały czas przeglądam opisy odmian pszenżyta i nie mogę się zdecydować co wybrać. Zastanawiałem się nad czymś krótkosłomym - Borwo, Dinaro, po sugestiach kolegi Szczerbatek do listy doszło Gringo, a teraz myślę jeszcze nad Maestozo i Trefl.

Może coś o Treflu ktoś napisze? Firma Danko ma ładne opisy odmian włącznie z zalecaną normą wysiewu, a strony Hodowli Roślin Strzelce jakieś takie mało dopracowane według mnie. Jaka norma wysiewu ( ile nasion /m2)?

Wez pod rozwage melomana, zdrowy, srednia wysokosc i plon!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Na takim wlasnie dalo 6t po borowiku jako przed plonie, sieje w tym roku melomanem ma duzy potencjal 3liniowiec przypadl mi do gustu. Na wiosne wygladal slbo jasna zielen obok transfera ktry az czarny przy takim sammym nawozeniu ta sama dzialka. Spoznione t2 po przekwitnieciu dopiero, do czasu kloszenia obie odmiany zdrowe piekne po duet starr. Porazenie transfera maczniakiem i dtr mnie przerazilo a melomanem w malym stopniu dtr. Transfer klosy nie w pelni wypelnione zarnem zawiodl, melo nadrobil plon. Zaskoczyl mnie ladnym klosem i ziarnem a nastawialem sie na transfera ze wzgledu na 6.5 mrozo iz mieszkam na podlasiu jednak zostawilem melo sobie na siew reszta do zyda poszla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

to ile Transfer Tobie sypnal w tym roku, a ile Borowik rok wstecz ?


to ile Tobie sypnal Transfer w tym roku ,a ile Borowik rok wstecz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Borowik 4.5t ale wymrozilo wszystko w kolo w zeszlym roku wiec i tak w miare biorac pod uwage ze bez ochrony i 100N. Transfera nie wazylem ale sporo mniej po zbiorniku bylo widac, poszedl na sprzedaz wraz z reszta melomana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Nie orientujecie się koledzy czy odmiany Porto i Orinoko są już w sprzedaży i ewentualnie kto je rozprowadza? U mnie Meloman w próbie kiełkowania na 40 ziarenek 21 powschodziło, kilka jeszcze coś tam wychodzi, brać to do siewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25590

To bardzo marnie. Ja bym powtórzył próbę, bo aż niewyobrażalnie słabo kiełkuje, chyba że było porośnięte. Jeśli faktycznie tak słaba siła kiełkowania to nie warto siać, bo zaprawa więcej kosztuje jak zakup od rolnika dobrego zboża w C2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie orientujecie się koledzy czy odmiany Porto i Orinoko są już w sprzedaży i ewentualnie kto je rozprowadza? U mnie Meloman w próbie kiełkowania na 40 ziarenek 21 powschodziło, kilka jeszcze coś tam wychodzi, brać to do siewu?

W jaki sposób próbe kiełkowania przeprowadziłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

Witam
koledzy pomóżcie.
Potrzebuje pomocy w tym roku miałem posiane przenzyto ozime trismart Ale średnio jestem z niego zadowolony z ok 30 arów nakosiłem mniej więcej 550kg. Dlatego moje pytanie brzmi jakie pszenżyto zasiać na glebie VI klasy szczery piach. Zastanawiam się nad Fredro lub meloman czy może coś innego. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Szczery piach i ty się dziwisz, że nie ma rewelacji? Może jeszcze pH niskie? Możesz spróbować Fredro, mi na V klasie jako tako wyglądał, kłosy grube i grube ziarno ale w połowie wymarzło i ostatecznie wydało 2,5t i dlatego więcej tego nie sieję bo nigdy nie wiadomo, jaka zima przyjdzie. W tym roku Grenado oddało 5t również na V klasie i również nie uważam tego za maksymalny wynik dla tej gleby, w tym roku będę próbował z Borowikiem i inną agrotechniką. Ale jak mówisz o piaszczystych wydmach, gdzie nawet perz nie rośnie to rewelacji nie wróżę, na piachu coś urośnie ale pod warunkiem, że zawiera jakąkolwiek żyzność, gdzie chociaż chwasty rosną. Ostatecznie możesz spróbować z żytem hybrydowym, ono na każdej ziemi mi fajnie rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie orientujecie się koledzy czy odmiany Porto i Orinoko są już w sprzedaży i ewentualnie kto je rozprowadza? U mnie Meloman w próbie kiełkowania na 40 ziarenek 21 powschodziło, kilka jeszcze coś tam wychodzi, brać to do siewu?

 

 

Porto podobno ma się pojawić w bardzo małej ilości w Agroloku, ale cena jeszcze nieznana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Posiadam V i VI klasy i najlepiej wyszedł Borowik. Mam zamiar tez spróbować Fredro i Meloman. Zastanawiam się jeszcze nad odmiana Trismart właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

Może przesadziłem z tym szczerym piachem bo tak tragicznie jak piszesz to chyba nie jest. Ale żyto mi nie potrzebne a owsa mi siać się nie opłaca. Dla tego będę chyba szukał tego fredro bądź meloman raczej któraś z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

Panowie wiem że nie ten temat ale w temacie o życie zero aktywności więc zadam moje pytanie tu macie jakieś opinie o życie antońinskim jak sypie na 4b i 5 klasie

Edytowano przez Rolnikt25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

@piotr19973 co do Fredro hmm na tej klasie tak jak piszesz też miałem akurat pole hektarowe prawda kasy w niego nie pakowałem jeden zabieg fungi i cos w granicy 100N dostało i oddało prawie 2 tony więc szału nie ma. Rok wcześniej miałem tam owies i oddał przyzwoicie bo ponad 5ton z tego co pamiętam a praktycznie zero zabiegów jeden najtańszy grzybek pare kilo siarczanu Mg i mocznika i tyle. Więc jak chcesz. Chcesz cos o Fredro wiedzieć to pisz może pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Rotondo meloman trismart borwo, co wybrać na 3/4 klasę, rok temu był poplon łubin i obornik, w tym roku również idzie obornik


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

@rolnik31. Apropo Fredro myślę wziąć go na hektar z centrali. Klasa ziemi mieszana V-VI nawozona obornikiem co roku albo od kur albo od świń w ilości 15-20ton na hektar. Ph ok. Fosfor Potas sredi, azot wysoki. Jak myślisz nada się ta odmiana ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Trismart na dzierżawie 5t ale mozaika 5-6 klasa i troche 3. Na dzialce z przewaga 4 sypał 6t. Przedplon mieszanka jara. W tym roku też Trismart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj