Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

d4rek    67

Poczekaj jak w zniwa pszenzyto bedzie po 50 to wrzucic na mlynek i sprzedac po 90 uwazam za dobra cene. Ja biore co drugi rok odmiane ktora napewno zejdzie po ludziach nie mowie ze duzo sprzedam ale z 4-5 t wiec koszty kwalifikatu sie zwroca a material mam nie gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Jak znajdzie się głupi co zapłaci to czemu ma nie żądać? ;D Już skończyły się czasy gdzie ziarno po kwalifikacie było świętym grallem. Ja oddawałem po normalnej cenie rynkowej znajomym bo co im będę żałował. A jeszcze nawet na tym straciłem bo jak po nowym roku sprzedawałem resztę do skupu to placili 100zl/t drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Ja zboża wymieniam przeważnie co dwa lata i w porównaniu do okolicznych rolników mam je czyste i przed siewem sami do mnie przychodzą aby kupić i ja nie jestem dobrym wujkiem jak niektórzy i sprzedaje zawsze po 20-30 zł drożej jak cena rynkowa niektórzy marudzą że drogo to prosta piłka kup w centrali będzie taniej albo na rynku to zobaczysz ile będzie żyta w pszenżycie owsa głuchego w jęczmieniu czy owsie . I jeszcze sypać w worki ważyć i worki przewalać za cenę rynkową? gdzie nasypę  sobie turem lub przyjeżdża do mnie jeden handlarz to sam sobie sypie żmijką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Dobże kolego napisałeś.
Sprzedasz takiemu przeciętnemu chłopkowi ,a on puźniej będzie się jeszcze śmiał że ty zapłaciłeś po 200zł ,a on kupił po 50zł i macie taki sam materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Nie wiem, czym będzię się różnił twój "tak dobry materiał" od pszenżyta paszowego sprzedawanego do skupów w ilościach hurtowych. Też miałem "dobry materiał" po ubiegłorocznych żniwach i sprzedawałem każdemu po mniej więcej średniej cenie rynkowej nieważne czy brał ode mnie 100kg czy 3t. To nie materiał kwalifikowany aby życzyć sobie za niego nie wiadomo jakie kwoty ale oczywiście możesz spróbować.

 

Jeśli uważasz że materiał po centrali niczym nie będzie się różnił od zboża niewiadomego pochodzenia i ile lat po wymianie to nie mamy kolego o czym rozmawiać i wysokich plonów życzę i wysokich cen (rynkowych oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ja rok po wymianie kupowałem po 8stow od rolnika, jare pszenżyto słabe, ale owies bez porównania do swojego parę lat po wymianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Czy można pszenżyto ozime kropić na t3 po przekwitnieciu jak ono już ma prawie dojrzałość wodną ziarna plus do tego coś na robaka dodać np tebu plus topsin i cyperkil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2427

Wg mnie już za późno, jeszcze ponad tydzień temu robiłem T3 w pszenżycie, ale teraz trochę po ptakach - weź pod uwagę okres karencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Ja tak. Będę wymieniał i nie będę już chyba eksperymentować. Gringo sprawdziło się u mnie przez 2 sezony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ja już oprysk miałem kupiony, ale padało i w zimowym po ptakach, a chciałem bo przyzwoicie wygląda. Za to jare odpuscilem-slabo wyszło w tym roku, nie będę jeszcze dodatkowej kasy w nie inwestowal i tak będę na nim pod kreską :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Gringo już ładnych parę lat i dobrze sie sprawdza. Z tym, że ostatniej zimy bardzo słabo wytrzymałością. W tym roku wygląda jak narazie bardzo przyzwoicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ukaszProcho skracać można do pojawienia się liścia flagowego jeżeli się pojawi skrocisz go a zarazem kłos . Jeżeli opryskasz do liścia flagowego i nie przesadzisz z dawką nie ma prawa skrócić kłosa. Mówię tu typowo o pszenżycie bo ze zbóż akurat mam ozime , osobiście polecam ccc+Medax Max na drugim kolanku ze względu na ccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

czyli już nie opłaca się lecieć pszenżyta na kłosa bo za późno tak? Skończyło się kłosić coś około tygodnia temu ale padało i się nie dało pryskać a chciałbym dzisiaj pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

U mnie to już takie białe ze szok od 2 tyg tylko tyle rosi co ledwo soe liście zrobią mokre tragedia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anatom    0

A co sądzicie a pszenżycie ozimy Sopot. czy ktoś je już uprawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj