Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

damianos95    435

Kolego sam czasami musze zdazyc z czyms ale moim zdaniem niech nawet popada i opryskac za tydzien niz walic wszystko na raz cierpliwosc popłaca

A czy odzyje tego nie wiadomo moze odzyc za tydzien albo za kilka dni moga byc efekty uboczne jak np puste kłosy wyszczerbione itd a moze byc wszystko ok tylko ze bedzie troche opóznione ale to juz zalezy od wielu czynników odmiana glaba warunki pogodowe w jakich stezeniach lałes te srodki w maxymalnych czy troche mniej itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249
Napisano (edytowany)

Nie napisałem nigdzie, ze jednego dnia wszystko było. Jeden zabieg był w sobotę kolo południa, a drugi w niedziele wieczorem-w obu przypadkach bylo ponizej 20st C) Lancet był sam, tylko z adiuwantem -0.2kg. Reszta była w oddzielnym zabiegu, stężenia chyba nie były przesadzone stabilan co prawda w max-2L, ale reszta to: od grzyba topsin i chyba tyberius(0.5+0.7 albo na odwrot), mocznik 10kg, siarczan 5kg, plonvit 1L, foliq 2.5L. Wszystko szło na 200L/ha.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Panowie mam Posiane pszenżyto Palermo C2 i Rotondo C1 na T1 poszło 1l Tilt Turbo + 1l Atak a na T2 chcę zastosować Adaxer Plus Tylko zastanawiam sie czy dać pełną dawke czyli 2l  na ha czy wystarczy 1,5l  ha dodam że planuje jeszcze zabieg T3 i na razie nie ma jakiegoś skumulowanego ataku grzybów ?? A może polecacie jakaś inna mieszanine na T2 która bedzie lepsza ??

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

panowie mam pytanie poniewaz przenzyto jare ktore jestdosc mocno nawozone zastosowalem stabilan w ilosci 1,2 l na ha podczas pryskania na chwasty jakies 5 dni temu ale i dzisiaj zauwazylem ze jest dosc gesty lan i jakby sie chyli. Czy moge dac jeszcze modusa do odzywki  jezeli tak to ile??

 

ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

Jak ma się położyć to dodaj tego moddusa, ja bym dał dawkę 0,4l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

a czy jakis odstep czasowy miedzy stabilanem a modusem mam zachowac??  bo stabilanem pryskalem we wtorek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Jutro mozesz na spokojnie lecie z opryskiem moddusem najlepiej pod wieczór tak ponizej 20 stopni zeby było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

koledzy czy stosowal ktos w pszenzycie ozimym na skravanie srodek baia p? bo nic niee piszr chyba trzeba zastosowac tak jak na pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1
Napisano (edytowany)

Koledzy proszę o poradę. Pszenżyto Preludio w fazie początku kłoszenia, dostało 150kg N/ha. Łan gesty, chyba za gęsty. Robi się coraz bardziej sucho a deszcz nie wiadomo czy będzie w najbliższym czasie.  Czy warto posypać je jeszcze azotem 30kg N/ha w formie saletry czy sobie odpuscić? A może prysnąć mocznikiem + siarczan magnezu? 

Edytowano przez pawlored

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Nie napisałem nigdzie, ze jednego dnia wszystko było. Jeden zabieg był w sobotę kolo południa, a drugi w niedziele wieczorem-w obu przypadkach bylo ponizej 20st C) Lancet był sam, tylko z adiuwantem -0.2kg. Reszta była w oddzielnym zabiegu, stężenia chyba nie były przesadzone stabilan co prawda w max-2L, ale reszta to: od grzyba topsin i chyba tyberius(0.5+0.7 albo na odwrot), mocznik 10kg, siarczan 5kg, plonvit 1L, foliq 2.5L. Wszystko szło na 200L/ha.

 

W niedzielę to trzeba było do kościoła pójść a nie w pole jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Mówisz-kara boska? No to chyba pszenzyto na straty jak tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

nie spisuj go na straty poczekaj przyjdzie deszcz i się poprawi a na przyszłość uważaj ^^

 

W niedzielę to trzeba było do kościoła pójść a nie w pole jechać

tego typu teksty to zostaw dla siebie, nie każdy może sobie pozwolić na to żeby nie pracować w niedzielę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22
Napisano (edytowany)

pszenżyto Trismart zaczyna się kłosić jaką mieszaninę można zastosować teraz, czy dać siarczan Mg i mocznik oraz jakąś odrzywkę i co polecacie na grzyba jaką mieszaninę zrobić i w jakich ilościach ?

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

nie spisuj go na straty poczekaj przyjdzie deszcz i się poprawi a na przyszłość uważaj ^^

 

Nom na przyszłość będę. Planowalem 3-4dni odstępu, ale raz ze prognoza się zmieniła(ale oczywiście tylko trochę popadało), a dwa ze w moim opryskiwaczu padła pompa i musiałem pozyczac. Mam nadzieje, ze odzyje bo tylko to ze przygaszony jest trochę, a tak to plany pozbikaly, żółte place sciemnialy mocno. Tylko teraz jeszcze przelecieć odzywkami+siarczan+mocznik, czy juz go nie stresowac? W przyszłym tygodniu będę chciał jare prynac, to mógłbym jeszcze dla ozimin wrzucić cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Też tym planuję jechać. Tylko nie równo rośnie susza jesienna), i tak muszę czekać i celować pośrednio. Na poprzecznikach zaczyna  się kłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

dziś poleciałem

azoksystrobina 0,5l+epoksynazol 0,5l+ propikonazol 0,3l+ Siarczan Mg 5kg+mocznik 7kg+ kristalon 11-11-24+6Cao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie pszenżyto jare dublet. W sobotę poszedł herbicyd, dziś druga dawka nawozu i zauważyłem skrzypionkę zbożową jeśli jutro bym pojechał insektycydem to nię będzie za duża presja dla rośliny ? Saletra to wiadomo za pewien czas będzie działać ale jak myślicie 3dni odstępu między herbicydem a insektycydem wystarczą ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

U mnie w Grenado chyba dopiero flaga zaczyna się pokazywać... rozcinałem źdźbło i do wyjścia kłosa jeszcze daleka droga. A żyta już pokazały kłosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

moje borowik to do tygodnia wyjdzie cały, a w rotondo i borwo ciut później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Zaluje ze nie skracalem pszezyta bo bylo bardzo slabe zadkie zolte place i jakies dziwne ogolnie a teraz juz po pas klos zawiniety w jednym listku wiec tydzien i na wieszku pasowalo by znowu saletry rzucić


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
Napisano (edytowany)

moje borowik to do tygodnia wyjdzie cały, a w rotondo i borwo ciut później

 

Później na kłos coś będziesz dawał jeszcze?

Ale u mnie nie równe, jutro jednak ruszam, najwyżej później tebu  zrobię po kwitnieniu...

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj