Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlored    1

A która odmiana najlepiej Ci plonuje ze wszystkich co siejesz lub siałeś? Powinieneś był skrócić w fazie pierwszego kolanka, to daje lepszy efekt ale teraz możesz dać jeszcze 0,2l modusa na hektar, jeśli coś pójdzie nie tak na przyszłość będziesz wiedzieć.  Człowiek uczy się na błędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

pawlored poprzednie lata około 6 ton.

Ktoś konkretnie coś doradzi z tym skracaniem czy dać sobie spokój. Modus w fazie bbch37 chyba odpada jak coś to może cerone 0,7l/ha????

ja bym odpuścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Jak tam u was pszenzyta kłosza sie czy jeszcze nic ??

W moich stronach zyta juz w wiekszosci sie kłosza co jest stosunkowo o tydzien a nawet półtora pozniej niz rok temu no i wysokoscia tez nie powalaja jakos a te siane pozno równiez nie ma kłosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

u mnie jeszcze nie, u sasiada lata moment wyskoczy kłos. W sumie to mam problem bo nie wiem czy powinienem jechac mocarzem żeby rdest wywalić, na etykiecie niby do końca krzewienia, ktoś coś?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

U mnie sąsiad też pryskal ale czymś innym ale też do konca fazy krzewienia i podobno można puki nie ma klosa a czy coś się stanie czy nie to nwm.
Może ktoś inny się wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Maestozo w poniedziałek nic jeszcze pochwa nie nabrzmiewała a wczoraj już zaczęły wychylać się kłosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Gringo wczoraj i dziś kończę robić Wirtuozem. Bardzo ładnie jak narazie wygląda, a dostało dwie dawki azotu (łącznie ok. 90 kg N). Do kłoszenia jescze trochę. Gdzieniegdzie żyto w nim dopiera zaczyna wysypywać. Zborze bardzo niskie, szczególnie w tym roku, ale myślę że jeszcze podgoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

Gringo wczoraj i dziś kończę robić Wirtuozem. Bardzo ładnie jak narazie wygląda, a dostało dwie dawki azotu (łącznie ok. 90 kg N). Do kłoszenia jescze trochę. Gdzieniegdzie żyto w nim dopiera zaczyna wysypywać. Zborze bardzo niskie, szczególnie w tym roku, ale myślę że jeszcze podgoni.

 

A ja właśnie przymierzam się Gringo na jesieni posiać. Czy ma ono takie długie kłosy jak piszą na stronie? Jaki plon przy takim nawożeniu i na jakiej klasie gleby? W jakiej fazie jest teraz u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Koledzy nie robiłem tej poprawki po lancecie który poszedł 2 maja w normalnej dawce 200 g i 300 L wody , pszenżyto to twingo i dość późno siane jak na mój region . W momencie oprysku duża część wody lała po ziemi ( jeszcze się nie zakrzewilo) , dziś ta miotła do 5 cm jakby żółta już ale duża część reszty zielona normalna ale jakby w faZie takiej jak 2 maja . Polecieć tym zwykłym axialem ? Normalnie taka działka ze zero chwastów dwulisciennych tylko miotła i miotła . PszenŻyto dziś jak gaj już ale faza Max 2 kolanko


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

W zeszlym roku miałem posiane tej odmiany zaledwie 100 kg. Porównując z inną jaką miałem jest ono niższe, kłos jest dłuższy faktycznie, ziarno jest bardziej żytnie i drobniejsze co mnie nie zdziwiło bo w worku z centrali było nawet drobniejsze.
Przy zeszłorocznej dawce azotu na poziomie 80kg N wymłuciliśmy ze 100 kg nasienia ponad 3 tony o ile dobrze pamiętam. Gleba głównie IV klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Skracanie+T1+Mikro+Siarczan.

Zrobiłem mieszankę wybuchowa i przypaliło zboże ;[

 

Mieszanina: Moddus (0,4 l)+ Artemis (2 l)+ Mikrostar Compleks (1 kg/ha)+ Siarczan mag. jednowodny (5kg)+ Hydrotek- andiuwant (0,1 l)+ woda (180 l)

Zboże w fazie 2 kolanka. Zabieg był robiony w piątek (12.05). W dzień zabiegu aż do dziś piękna słoneczna pogoda. Pryskałem od 12 do 18.

Zboże wygląda tak jakby brała je choroba liści. Napewno przypalone bo na omijakach jest OK.

 

Gdzie zrobiłem błąd ???

 

- Jeden ze składników T1 to substancja z grupy triazoli, która też jest regulatorem wzrostu.

- Moze za duże nasłonecznienie i temperatura? Słabsze zboze pryskałem (po 18) bez Moddusa, ale za to z mocznikiem (10 kg/ha) i tu problemów brak.

- Za mało wody?

- inne pomysły???

 

Wszystkie czynniki które wymieniłeś sie do tego przyczyniły i dodaj jeszcze wysoką temperaturę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolny77    2

To co kolega wyżej wymienił + samo to że jak dla mnie to jednak za dużo rzeczy na jeden oprysk. Im więcej składników tym jednak większe ryzyko. Zwłaszcza że było mało wody, triazol i duża temperatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Przyjmując że T1 i regulator wzrostu to prorytet. Zabieg bez nawozów, ile dawać wody? Moddusa zalecają pryskać w słoneczny dzień, na suchy łan.

Czeka mnie jeszcze T2 i moze skracanie cz. 2.

Wasze rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

koledzy jaka odmiane polecicie na slabsze gleby typu V i VI klasa? Kiedys sialem tam baltico, borowika ale cos kiepski byl, fredro bylo ladne. Moze polecicie ktoras z tych nowych odmian ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Mam nowe z centali Trisol dzisiaj obszedłem pola to rewelacja po prostu łan równiutki czy górka czy dolina nawet na 5-6 klasie ,nie wiem jakie wysokie rośnie oby ustało to może być pod rekord ,inne pola mam pomieszane 3 gatunki to i Preludio ,Aveo też bardzo ładne ,dawno nie miałem takiego pszenżyta ładnego mimo kłopotów z opryskiem grzybowym ,za wcześnie spadł deszcz ,rewelacyjny rok na oziminy ,kiepski na jare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706
Napisano (edytowany)

Gringo:

Ps.
Murzynem nie jestem :)

post-8334-0-24320600-1495220912_thumb.jpg

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Panowie mam pytanko

Dzis byłem w skupie po siarczan siedmiowodny i pan twierdził zawziecie ze mam go dac 5kg na hektar rozpuscic w 250-300l wody znowu sasiad twierdzi ze 5kg ale na 100l wody czyli na 300l moge max wsypac 15kg

To jak to jest daje sie 5kg na ha czy 5 kg na 100l wody i jak mam ustawiony opryskiwacz 300l na ha to moge 15kg podac siarczanu na hektar  ??

Dodam ze bede siarczanem pryskał mieszanke zbozowa owies 50% ,30% jeczmien i 20 % pszenicy

Pomoze ktos bo całkowicie zgłupiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby123    0

Co polecacie grzybobójczego na pszenżyto, miałem nie stosować żadnej ochrony ale  zauważyłem u podstawy źdźbła objawy mączniaka prawdziwego czym to opryskać będzie to pierwszy zabieg, najlepiej jak byłoby to niezbyt drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj