Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

przemek28_28    2079

Nie pamietam ale wyszło coś koło 100 za hektar i na jednym polu musiałem poprawić przez swój błąd na miotle bo za malo dałem expert. Żadnych poprawek nie robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    69

Ja też pryskam na jesień na miotle tylko na jednym polu nie zdążyłem i nie było warunków a teraz są i co myślicie dać huzar active czy lancet plus ????miotła ma z 10 cm i 2 rozkrzewienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

A stosował ktos Pume Uniwersal na miotłę w pszenzycie ozimym w tej fazie rozwoju??? Nie przypali zboża?

Tak zadnych przypalen nie bylo widac . Dlaczego yamato nie ma rejestracji w pszezycie przeciez jest tam trifonet metylu to samo co w topsinie ktory ma rejestracje i jest jeszcze tebukonazol chyba najpopularniejszy srodek grzybibojczy?

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam ale wyszło coś koło 100 za hektar i na jednym polu musiałem poprawić przez swój błąd na miotle bo za malo dałem expert. Żadnych poprawek nie robie

 

A jaką dawkę dawałeś expert met i czy mieszałeś z jakimś innym środkiem,jak efekty wzięło wszystko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    69

To jest podobno ta miotła. Panowie Puma, huzar, lancet który zadziała i nie wpłynie negatywnie na zboże w tej fazie??? (Pszenżyto Ozime).

post-133326-0-95413700-1494684115_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Nie pamietam ale wyszło coś koło 100 za hektar i na jednym polu musiałem poprawić przez swój błąd na miotle bo za malo dałem expert. Żadnych poprawek nie robie

102 zł to wyszedł mnie oprysk na wiosne co wiadomo że zawsze drożej wychodzi na zimę to zależy na jakie ziemię i jakie zboża stawki zaczynają się od 60 zł na 1 ha np w żyto

A stosował ktos Pume Uniwersal na miotłę w pszenzycie ozimym w tej fazie rozwoju??? Nie przypali zboża?

Nie przypali ale są tańsze zamieniki np Monarchi koszt około 90 zł

Co można dać na usztywnienie źdźbła w pszenżycie z opryskiem na grzyba Tilt?

Jeśli byś chciał na przyszłość tańszego tilta to 0,5 l Corbela +0,5l Ptopico = Tilt 1l 

A na usztywnienie modus lub jego pochodne chociaż według mnie do drugiego kolanka póżniej już możliwość skrócenia również kłosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554

To jaki koszt na jesień? I czy trzeba poprawiać na dwuliscienne?

Sporo poniżej 100,-/ha i w ty sezonie dwuliściennych nie trza poprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Musiałbym sprawdzić na fakturze bo naprawdę nie pamietam ile wyszło. Strzeliłem 100 bo coś mi tak świta ale nie pamietam juz bo to było ponad pol roku temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Ja po chlorotoluronie jesienią musiałem poprawiać od dwuliściennych. Ale przynajmniej miotły nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No to jak 100 zł to faktycznie taniej bo ja na wiosnę płaciłem 125 zł za lancecie. A na 20 ha zimowych daje 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224
Napisano (edytowany)

Kurcze dziś pokazują, ze jutro już może padać u mnie. Jak sadzicie zaryzykować dziś pod wieczór lancet? Czy to zdecydowanie za szybko? Wczoraj poszło na ha 10kg mocznika + 5kg siarczanu + topsin + Tyberius(0.5+0.75, albo na odwrót, nie pamiętam)+1L plonvit+ 2.5Lfoliq + stabilan 2L

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

Kurcze dziś pokazują, ze jutro już może padać u mnie. Jak sadzicie zaryzykować dziś pod wieczór lancet? Czy to zdecydowanie za szybko? Wczoraj poszło na ha 10kg mocznika + 5kg siarczanu + topsin + Tyberius(0.5+0.75, albo na odwrót, nie pamiętam)+1L plonvit+ 2.5Lfoliq

Chłopie nie czekaj tylko ruszaj na co tu czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Wszędzie pisza parę dni odstępu miedzy zabiegami zachować. Balem się, ze może być za szybko. Ale dziękuje za odp :) po południu ruszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

I właśnie dlatego odchwaszczanie jesienne ma duży plus bo na wiosnę pogoda jest bardziej kapryśna i większe spiętrzenie prac No i jak pisałem wcześniej zboże rośnie od początku bez konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

No brawo Ty. Ja niestety na jesieni późno sialem, a potem padało bez pamięci i nie było juz kiedy pryskac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Dokładnie, znam ten ból. Ja na jesieni utrafiłem dosłownie jeden dzień okienka pogodowego między deszczami a mrozami. Ale i tak chyba nie do końca był skuteczny ten zabieg bo teraz wiosną musiałem poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Witam!Mam pytanie kiedy tak optymalnie pszenżyto puszcza kłosy...Chciałem zastosować oprysk dolistny na kłos i nie wiem kiedy,Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Ja sialem 5pazdziernika. Skonczylem siac, sciagnalem wszystko z pola i zaczal padac deszcz. Potem juz nie bylo opcji wjechac w pole.

Popryskane, dosc cieplo bylo, slonce. Pszenzyto wyraznie ruszylo, choc jeszcze takie ochlaple troszke jest. Najbardziej mnie teraz dobija ile zyta w nim jest - pierwszy siew po wymianie. Poprzednie to po 3 latach od wymiany bylo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

panowie mam problem z przenzytem ozimym poniewaz 4 dni po pryskaniu 1l stabilanu + 0,25 modusa juz widac efekty zolknacych lisci. czy nie spalilem go przypadkiem?? czy tylko przypalilem i zregeneruje sie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie mam problem z przenzytem ozimym poniewaz 4 dni po pryskaniu 1l stabilanu + 0,25 modusa juz widac efekty zolknacych lisci. czy nie spalilem go przypadkiem?? czy tylko przypalilem i zregeneruje sie??

Jeśli wystąpił przymrozek do 3-4 dni od zabiegu to może być on przyczyną żółtych końcówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Ja sialem 5pazdziernika. Skonczylem siac, sciagnalem wszystko z pola i zaczal padac deszcz. Potem juz nie bylo opcji wjechac w pole.

Popryskane, dosc cieplo bylo, slonce. Pszenzyto wyraznie ruszylo, choc jeszcze takie ochlaple troszke jest. Najbardziej mnie teraz dobija ile zyta w nim jest - pierwszy siew po wymianie. Poprzednie to po 3 latach od wymiany bylo mniej.

 

A jaką odmianę siałeś? U mnie rok temu we Fredro było mnóstwo żyta, teraz mam posiane Grenado i jest czyste. Oczywiście mówię o kwalifikatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Gringo. Wziąłem je bo dość dobrze wychodziło u mnie. Poprzednie było chyba 4-5lat po wymianie i dopiero w tamtym roku było dużo zyta.
Zasialem kwalifikat na materiał do siewu, a obok było swoje to w jakości/ilości nie było widać różnicy. Jeszcze zadowolony bylem, ze te stare tak dobrze sie sprawuje, dobrze plonuje, nie wyradza sie nadmiernie a tu masz:/ Jeszcze bym zrozumiał, jakby parę sztuk tego zyta było, ale naprawdę od cholery jest. Na jesieni czeka mnie znów zakup kwalifikatu na cale oziminy, bo tego juz nie posieje.
A przed zniwami chyba nożyczki w rękę i poszedł, bo na paszę tyle mi nie trzeba, a do skupu nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj