Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Robroy    18

Moddusa możesz dawać do liścia flagowego i moim zdaniem jest pewniejszy, tylko teraz im szybciej tym lepiej. Pytanie tylko czy i kiedy pogoda pozwoli na pryskanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4
Napisano (edytowany)

Panowie pod koniec marca kiedy było to możliwe dałem 200 kg saletry, uszykowane miałem na odżywki npk, siarczan magnezu i kelpak na skracanie. Przez cały miesiąc nie było warunków do wykonania żadnego zabiegu. Teraz na weekend zapowiadają ładna pogodę. Przesyłam zdjęcie mojego pszenżyta i tu pytanie czy nie jest już za późno i nie zaszkodzę tym kelpakiem zbożu? Druga dawkę saletry 200kg chce podać na dniach opryskac huzardem też i dwa dni po tym bym pojechał kelpakiem. Ktoś doradzi co robić?

post-136616-0-72252800-1493923011_thumb.jpg

post-136616-0-19994800-1493923030_thumb.jpg

post-136616-0-11801400-1493923048_thumb.jpg

post-136616-0-73012800-1493923076_thumb.jpg

Edytowano przez Daaniel766

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Moddusa możesz dawać do liścia flagowego i moim zdaniem jest pewniejszy, tylko teraz im szybciej tym lepiej. Pytanie tylko czy i kiedy pogoda pozwoli na pryskanie.

 

na etykiecie moddusa pisze ze w pszenzycie stosowac od fazy 1 kolanka do fazy 2 kolanka

Daaaniel776 ladne pszenzyto masz na jakiej klasie ? jaka odmiana ? jakie nawozenie na jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

Sołtys jaką dać dawkę cerone na liść flagowy? Na pierwszą poszło 1Lccc+0,3 moddus ale warunki nie sprzyjały. Pszenżyto borowik i preludio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

Klasa ziemi to 5, jaka odmiana to nie wiem bo nabywane od znajomego w ostatniej chwili bo w planach wgl nie było pszenżyta na tej działce. Z nawożenia tylko gnojowica bydlęca w ilości 14000m3 na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Chciałem prysnąć jutro cerone na pszenzyto, bo tylko jutro maja byc sprzyjające warunki ale dziś spadło juz 25 litrow i ma padać do 4 rano wiec lipa z pryskania bo w pole nie da sie nawet wejść. Wlkp okolice konina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

Na etykiecie stabilanu pisze że dla żyta można stosować od pierwszego kolanka do widocznego liścia flagowego, uważacie że mozna dac teraz czyli faza drugie kolanko a gdzieniegdzie już kłos zaczyna peczniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Modus start nawet do pierwszych ości można stosować , mieszanina ccc i modus działa i na drugie kolanko z tym że 300 L wypada zastosować . Ja dziś jadę z azotem jutro z ccc , myślicie że będzie ok ?


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
Napisano (edytowany)

skąd masz takie info???

 

Sołtys jaką dać dawkę cerone na liść flagowy? Na pierwszą poszło 1Lccc+0,3 moddus ale warunki nie sprzyjały. Pszenżyto borowik i preludio.

ok litra wszystko zależy od stanu uprawy

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Z tego co widziałem, to na etykiecie w moddus start masz podane, że w pszenżycie można go używać do fazy końca rozwoju kłosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
Napisano (edytowany)

na co???

 

Z tego co widziałem, to na etykiecie w moddus start masz podane, że w pszenżycie można go używać do fazy końca rozwoju kłosa.

to chyba ja czegoś nie rozumiem ....

ale w etykiecie jest napisane jak byk moddus start w pszenżycie do bbch 25

https://www.syngenta.pl/uprawy/zboza/moddus-start-250-ec

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
Napisano (edytowany)

Nie, masz tam podane że w pszenżycie ozimym można używać OD bbch 25. W karcie rejestracji https://www.syngenta.pl/file/13696/download?token=8qLwFP96 podali że można do końca fazy rozwoju kłosa (bbch 49) ale sam aż tak późno już raczej nie dawałbym. Jak dla mnie najlepsza regulacja to max do 2 kolanka.

Edytowano przez Robroy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11
Napisano (edytowany)

0.3 modus plus 1 L ccc po 1.5 godziny spadł niewielki deszcz , jak myślicie , zadziała ? Oczywiście w czasie oprysku piękne słońce i + 23

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Za 3 dni spodziewane są przymrozki, jechać i pryskać ze skracaniem + odżywka czy poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpol17    1

Panowie jak są krople wody na zbożu to je przypali? bo jest pogoda i chcę pryskać macznik+mikro+Grzybowie i skracanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Ja też właśnie sprawdziłem to krople są na zbożu i nie wiadomo jak to wpłynie, niby opryskiwacze ruszyły i każdy jeździ pryszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

na co???

 

[/url]

Cofnij się stronę wcześniej wszystko opisałem wraz ze zdjeciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Tez mam rosę w pszenzycie i miałem pryskac ma grzyba ale się wstrzymalem

 

Ja też się wstrzymałem zobaczę może ok 20:00 trochę odparuje to prysnę, a jak nie to trzeba będzie zaatakować jutro rano chyba że deszcz przeszkodzi, a jest w prognozach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1
Napisano (edytowany)

skąd masz takie info???

 

ok litra wszystko zależy od stanu uprawy

 Dzięki za odpowiedź, ile czasu będzie działać cerone w dawce 1L/ha? Czy nie wpłynie to źle na kwitnienie? 

 

I jeszcze jedno pytanie-  na T1 poszedł wirtuoz czy po 14 dniach mogę powtórzyć zabieg taką samą dawką czy lepiej sobie odpuścić?

Edytowano przez pawlored

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpol17    1

Ja opryskałem 3h po godzinie trochę pokropiło ciekawe co wyniknie z tego oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Ja o 13 zacząłem ,13.40 koniec A chwilę przed 15 deszcz zaczął , syngenta mówi że modus start minimum godzina bez deszczu i się wchłania , najwyżej chwilę przed kloszeniem podam 0.2.

Wydaje mi się ze jakby opryskac np roundapem nawet kawałek zboża pół godziny przed deszczem to i tak zadziała.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

czy jutro można prysnąć siarczan,mikro + grzybówka jeśli np we wtorek i środę rano wystąpi przymrozek? czy ten jutrzejszy oprysk może wyrządzić jakąś szkodę w pszenżycie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie  da  sie  jednoznacznie  odpowiedzieć ,  moim  zdaniem jesli  będziesz czekał na idealny  moment  - to może  nie  nadejść przez  kilka  tygodni .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj