Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

KlimekPL    793

Nie będzie żadnych, jeśli tylko krople z herbicydem przebiją się przez łan do chwastów to będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11
Napisano (edytowany)

Witam. Wczoraj opryskałem pszenżyta środkiem lancet plus ,po ilu dniach mogę sypać azot ??

Jeżeli pogoda pozwoli to po azocie (2-3)? dni modus start plus ccc ? Jak to jest z tymi odstepstwami?

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja dzisiaj wyjade z grzybowka i skracaniem. Na jednym polu przestrzelone skracanie ale ciagle pogoda do kitu. Pszenica czysta a w pszenzycie maczniak na calego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leon16    0

Ja dzisiaj wyjade z grzybowka i skracaniem. Na jednym polu przestrzelone skracanie ale ciagle pogoda do kitu. Pszenica czysta a w pszenzycie maczniak na calego .

Dzisiaj święto a ty będziesz pryskał bój się Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Ja wczoraj opryskałem swoje pszenżyto ozime Tomko Poszło 1l Duett Star+1l Mondatak+12.5 kg siarczanu magnezu jednowodnego+1l Cerone+ chelaty z ADOB miedzi,manganu i cynku+0,2l zwilżacza Flipper Po 6 godzinach wieczorem lekko popadało Rano dzisiaj o 6 termometr na wysokości 1,5 metra pokazywał 9 stopni C Podczas oprysku było około 15 stopni C i piękne słońce Tylko trochę ten wiatr ale eżektorowe dysze dały radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Dzisiaj święto a ty będziesz pryskał bój się Boga

 

Leon tak szczerze to pryskało się i w święto ale nie zboże tylko sad.w sadoenictwie to niestety nie patrzy się nieraz na to że jest święto bo tam presja chorób grzybowych jest ogromna przy opadanej wiośnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Witam. Jest sens dawać na skracanie pszenżyta samo CCC (stabilan 750sl) czy trzeba robić mieszaninę np. z modusem lub medax max ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Witam. Wczoraj opryskałem pszenżyta środkiem lancet plus ,po ilu dniach mogę sypać azot ??

 

Jeżeli pogoda pozwoli to po azocie (2-3)? dni modus start plus ccc ? Jak to jest z tymi odstepstwami?

Nawozenie saletra a oprysk to dwie rozne rzeczy, mozesz nawet jednoczesnie pryskac i sypac nawoz.

Natomiast pomiedzy opryskami o roznym celu lepiej odczekac 3 dni bo zarowno herbicydy jak i skracanie to stres dla rosliny uprawnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

Czy przy nawożeniu 110-120N wystarczy samo CCC w dawce 1,5-2l/ha??

 

Napisz chociaż jaka odmiana ile wysiałeś na hektar noi w jakiej fazie masz pszenżyto? 

 

Co do stabilanu to gdzieś kiedyś czytałem, że lepszy jest do żyta a na pszenżyto cerone i moddus 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byku44    0

Panowie na ostatnim polu wyszła mi troszkę za duża dawka lancetu bo zmyliło mnie ciśnienie, ma to jakieś znaczenie na zboże?, może stać sie coś poważnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

<p>Ja robiłem  300  L na ha  koncertem i 210 g z racji gęstego łanu i większych chwastów . </p>
<p> </p>
<p>Czyli jak wczoraj pryskalem chwasta to piątek sobota mogę jechać z saletrzakiem A w poniedziałek ccc 1 L plus.0.3 modus . </p>


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Co do sypania saletry i oprysku tego samego dnia na chwasty to są rózne opinie. Mój dostawca srodków zaleca odstep 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Czy przy nawożeniu 110-120N wystarczy samo CCC w dawce 1,5-2l/ha??

 

jaka odmiana??

Witam. Jest sens dawać na skracanie pszenżyta samo CCC (stabilan 750sl) czy trzeba robić mieszaninę np. z modusem lub medax max ?

 

jest sens

Czy mozna dodac do herbicydu mocznik i siarczan magnezu?

Człowieku jak zadałeś wcześniej to samo pytanie miałeś odpowiedziane, jednak Ci powtórze

NIE POWINNO SIĘ MIESZAĆ HERBICYDU Z MOCZNIKIEM I SIARCZANEM MAGNEZU

Jak zrobisz to Twoja sprawa.......

a i czytaj ze zrozumieniem a nie klepiesz kolejne pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

U mnie też podobnie i zastanawiam sie kiedy szykować sie do zabiegu T2 . I czy przy 130N ustoi przy skracaniu 1l/ha stabilan + 0,2l optimus ,  pszenżyto gringo ? Czy jeszcze profilaktycznie podać na liść flagowy cerone ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpol17    1

Moje ma  45cm  czy  jest za pużno na skracanie bo pogoda nie pozwalała na wjechanie w pole.Jak można to  jaki srodek zastosowac w tej fazie i w jakiej dawce?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz chociaż jaka odmiana ile wysiałeś na hektar noi w jakiej fazie masz pszenżyto? 

 

Co do stabilanu to gdzieś kiedyś czytałem, że lepszy jest do żyta a na pszenżyto cerone i moddus 

 

Odmiana Gringo ,zdjęcia są u mnie w galerii,siew ok 170kg/ha,aktulanie to gdzies faza bbch 30,czyli początek strzelania w źdźbło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

1,2 l powinno styknąć, jeszcze jedna kwestia -ochrona fungicydowa jakaś będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15

Czy to juz faza ponad pierwsze kolanko? Ponad 35 cm ma zboże

 

BBCH 32, czyli faza drugiego kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Moje ma  45cm  czy  jest za pużno na skracanie bo pogoda nie pozwalała na wjechanie w pole.Jak można to  jaki srodek zastosowac w tej fazie i w jakiej dawce?

 

45cm :blink:  z kąt ty takie zboże wziąłeś u mnie max 20 i w okolicy też podobnie. Mi też faza przez pogodę strasznie ucieka i już raczej planowane CCC nie będę mógł zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11
Napisano (edytowany)

<p>Dlaczego przy 40 nie można ccc?  </p>
<p>Napisze ktoś jak z tym azotem po lancecie? </p>

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj