Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

KlimekPL    792

Czasem się cieszę, że sam prowadzę swoje gospodarstwo, przynajmniej się z nikim nie kłócę :P

 

Postaraj się wysiać czym prędzej, obstawiam, że już na pewno zboża ci strzelają w źdźbło o ile już nie ma pierwszego kolanka czyli już pora na N2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

U mnie pszenżyto i owies siane 1 kwietnia i dopiero wylazlo z ziemi. Pszenżyto nawet wieksze od owsa.
Pod korzeń pod pszenzyto poszło 200kg polifoski 6 i 150kg mocznika. Chyba będzie musiał mocznik dac teraz, czyli wypadało by w miarę szybko się za to zabrać jak zacznie się krzewić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Pszenzyto które było siane z centrali jest aż czarne a moje siane po raz trzeci jest blade i zastanawiam się czy 200 kg saletry starczy a na to mocniejsze dać mniej? Czy może ma to słabsze zwiększyć do 250 kg

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

A jak te blade jest pokrzewione? Jesli nie ma tragedii to sialbym nawet te 250 pod warunkiem ze sie nie wylozy, no chyba ze będziesz skracal.

Z czym jedziecie na T1? Umnie juz maczniak wyskoczyl


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Zdjęcia mogę dodać jutro bo dzisiaj już nie zdążę. Na pszenice mam Wirtuoza woec myślę czy nie robić nim w pszenzycie ale strasznie drogo wychodzi ma ktoś jakiś lepszy środek a tańszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ja chyba chciałem bumper z lotusem ale nie wiem co koledzy zaproponują


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

U mnie nie padało od miesiąca, wieje jak glupie i zimno, w dzien max 8 stopni a w nocy poniżej zera. Pszenżyto ogólnie słabe,jeszcze nie odchwaszczone (mam kupiony lancet), początkiem kwietnia opryskalem mocznikem z siarczanem magnezu i mikro. Doradzcie panowie czy dawac drugą dawkę saletry czy czekać na polepszenie pogody i deszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leon16    0

Panowie wczoraj wieczorem ok 19:40 posiałem troche saletry amonowej na pszenżyto druga dawka w niewielkiej ilości tylko w słabszych miejscach. Była już troche rosa czy nie przypali mi tego pszenżyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

To jest moje pszenzyto od lepszej strony bo po drugiej stronie byko mokro i jest słabe jak oceniacie 220 kg saletry starczy? Pierwsza dawka to salmag 270 kg
A trzecie zdjęcie jest pszenzyto czy tu tworzy jiz się kolanko i czy można jechać na grzyba razem ze skracaniem za tydzień 2 maja. Zdążę?

post-168707-0-40581800-1493112300_thumb.jpg

post-168707-0-76584600-1493112324_thumb.jpg

post-168707-0-92943600-1493112785_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Panowie czy fungicyd bumper 250 ec mogę zastosować na pszenżyto Ozime ??? Pytam bo nigdy nie miałem z nim styczności a na etykiecie jest napisane pszenica ozima i jęczmień jary. I boję się żeby co zbożu nie było. Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leon16    0

To jest moje pszenzyto od lepszej strony bo po drugiej stronie byko mokro i jest słabe jak oceniacie 220 kg saletry starczy? Pierwsza dawka to salmag 270 kg

A trzecie zdjęcie jest pszenzyto czy tu tworzy jiz się kolanko i czy można jechać na grzyba razem ze skracaniem za tydzień 2 maja. Zdążę?

Syp śmiało saletre szybciej ruszy bo marne u mnie na jednym polu też tak mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

Czasem się cieszę, że sam prowadzę swoje gospodarstwo, przynajmniej się z nikim nie kłócę :P

 

Postaraj się wysiać czym prędzej, obstawiam, że już na pewno zboża ci strzelają w źdźbło o ile już nie ma pierwszego kolanka czyli już pora na N2.

e tam kłótnie........ja sam gospodarze a i tak się z ojcem kłócę  ^^ 

co do T1 u mnie pójdzie

Topsin 0,7+Mondatak 0,7+kendo0,1

co o tym sądzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Zamiast topsinu, daj triazol. Epoksykonazaol byłby wskazany, ewentualnie tebukonazol no i w ostateczności propikonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Czasem się cieszę, że sam prowadzę swoje gospodarstwo, przynajmniej się z nikim nie kłócę :P

 

Słowo klucz - czasem :) jak tata był to wiecznie wojny i o ważne rzeczy i o byle pierdoly. Wydawało się, ze zrobiloby się tyle rzeczy lepiej i szybciej. Teraz jak ojca juz nie ma, to tak żal, ze nie ma z kim pogadac, nie ma kogo podpytac, nikt nie podpowie, nikt nie doradzi, o tyle rzeczy sie nie spytalo, pusto tak jakos na podwórku. Także póki macie rodziców to doceniajcie to i szanujcie ich, nieważne jak są wkur****cy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Akurat cała rodzina jest w komplecie na miejscu, chodzi o to, że gospodarstwo zakładałem sam i generalnie nikt inny się nim nie interesuje i się nie wtrąca poza jakimiś drobnymi pomocami przy awariach albo żniwach. :) Akurat ja się kłócę nie o aspekty agrotechniczne ale o to, że oni woleliby abym się wyprowadził do miasta i tam pracował zamiast rozwijać gospodarstwo :P

 

daron, u mnie takim kimś był brat mojego ojca, czyli mówiąc prościej stryj, który mieszał po sąsiedzku. Głównie dzięki niemu mam teraz to co mam jeśli chodzi o gospodarstwo i można było jego się doradzić, pogadać i niestety zabrakło go jakiś czas temu więc znam to uczucie. Ale świat idzie do przodu mimo wszystko i tego trzeba się trzymać

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Pisales o kłótniach i dlatego zacytowalem właśnie Twój post. W sumie zawsze mi się to nasuwa na myśl jak czytam, jak jakieś dzieciaki(w zasadzie nie tylko) pisza jak to oni coś by chcieli zrobić tak,a nie tak jak rodzice, kupić to, a nie tamto co ojciec chce. Ale bez pośpiechu, każdy w końcu będzie robił na swój rachunek i zobaczy ile racji mieli rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Zapowiadają dziś, jutro, sobota jakiś deszcz, a potem ocieplenie, to podsialem pszenżyto zimowe. 150kg saletry + 50kg mocznika. Przedtem 15marca kolo 230kg saletry. Późno siane było, wiec szału nie ma, ale cos tam z niego będzie. Natomiast mam parę placów takich żółtych, wygląda jakby po prostu wymoklo. Niby wilgotno w tych miejscach, ale nie aż tak. Patrzylem to listki z jesieni takie jak poschniete, żółte, ale widać tez ze w prawie wszystkich pokazuja się tez zielone. Mam nadzieje, ze na marne nie pójdzie.
Jare siane 1kwietnie dopiero po weekendzie wylazlo z ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Nie wiem koledzy czy ktoś się z tym spotkał, ale w moim pszenżycie szczególnie na jednym polu jest taka mozaika, że w jednym miejscu super rozkrzewione i ciemno zielone, a obok blade, jakby nie dostało azotu - na całym polu takie place. Czym to może być spowodowane - na pewno nie wina rozsiewacza, pH też raczej odpada - w zeszłym roku na jęczmieniu nic nie było widać. Jeszcze jedno, Capalo w dawce 1,1l na ha na T1 wystarczy? Wiem, trochę mało, ale opryskiwacz zastrajkował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

prawdopodobnie brak magnezu w moich okolicach widze na polach niedobory magnezu właśnie jest takie blade pożółkłe jest to spowodowane zbyt wysokim ph lub niską temperaturą kiedyś tak miałem jak miałem na polach 7,5 ph zaraz po wapnowaniu ale doradca kazał siarczanem magnezu pryskać i pomogło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

Ile kg siarczanu magnezu na hektar? Planuję oprysk bez mocznika samym kristalonem i chcę dodać jednowodny siarczan magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj