Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Krono    2

Prosiłbym o pomoc. Pierwszy raz zasiałem pszenżyto jare i chciałbym prysnąć jakimś fungicydem na T1.

Co moglibyście mi zaproponować. Dodam że na T2 zaplanowałem oprysk falconem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpol17    1

Panowie chcę jutro rozsiać 2 dawkę saletry ale zapowiadają na cały przyszły tydzien deszcz i nie wiem czy rozsiewać,pójdzie nawóz głeboko w ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie nadają ponad tydzień deszczy nie było pogody żeby wykonać oprysk herbicydem bo ciągle przymrozki i nadal nadają.. i tu pytanie jechać jutro z 2 dawką azotu czy próbować herbicyd przed tymi deszczami i mrozkami czy czekać do maja ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Ta druga dawka to już dawno powinna być posiana, a jak nadają deszcz to syp czym prędzej. Z herbicydem się wstrzymaj jak mają być chłodne noce, szkoda kasy, poczekaj aż się ociepli. Wiadomo, terminy i chwasty gonią ale stosowanie w takie zimno i tak nie da żadnego rezultatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

pszenzyto jare siane było 14.3

pod korzeń plifoska 200kg/ha,mocznik 130kg/ha,wapno mag 300kg/ha

teraz pszenzyto ma 3listki

kiedy mogę dać drugą dawke azotu?co będzie lepsze saletra czy mocznik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie ile razy pryskacie pszenzyto ozime od grzyba i jakimi srodkami ? a ma ktos jakis spis jakie choroby grzybowe wystepuja w pszenzycie bo wszedzie co szukam to sa glownie w pszenicy a pszenzyta choroby grzybowe nie moge znalesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper1707    0

panowie ile razy pryskacie pszenzyto ozime od grzyba i jakimi srodkami ? a ma ktos jakis spis jakie choroby grzybowe wystepuja w pszenzycie bo wszedzie co szukam to sa glownie w pszenicy a pszenzyta choroby grzybowe nie moge znalesc

W zasadzie to już powinieneś wykonać I zabieg od grzyba tzn. ok 20.04, ale w związku z zimna aura wszystko się zmienia. Ja jeszcze nie pryskałem i  czekam na lepsze warunki atmosferyczne.

panowie ile razy pryskacie pszenzyto ozime od grzyba i jakimi srodkami ? a ma ktos jakis spis jakie choroby grzybowe wystepuja w pszenzycie bo wszedzie co szukam to sa glownie w pszenicy a pszenzyta choroby grzybowe nie moge znalesc

Kontynuując, ja na pierwszy zabieg od grzyba mam przygotowany  Duett Star, który też działa poniżej 12 stop. C. Ale będę stosował ten wynalazek poraz pierwszy. Czekam na pogodę bez deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

2 zabiegi na grzyba w pszenzycie wystarczy plus skracanie.. Pozniej podesle jakie ja daje srodki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

W zasadzie to już powinieneś wykonać I zabieg od grzyba tzn. ok 20.04, ale w związku z zimna aura wszystko się zmienia. Ja jeszcze nie pryskałem i  czekam na lepsze warunki atmosferyczne.

Kontynuując, ja na pierwszy zabieg od grzyba mam przygotowany  Duett Star, który też działa poniżej 12 stop. C. Ale będę stosował ten wynalazek poraz pierwszy. Czekam na pogodę bez deszczu.

 

ale duett star nie ma rejestracji w pszenzycie jest tylko pszenica ozima itp a pszenzyta nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

faktycznie jest ale duett star nie jest od lamliwosci podstawy zdzbla bo nic tam nie pisze tylko inne choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Panowie herbicyd mi nie złapał na pszenżycie ozimym. Głównie został chaber bławatek. Co polecicie na powtórkę w NISKICH TEMPERATURACH?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Panowie zasiałem pszenżyto Borowo po 20 października i bardzo słabo się krzewi jako kolor to ma ciemny nie brak mu azotu  jedynie może go ph trochę trzymać bo było 5.3 a niebyło kiedy wysiać wapna.czym go wspomóc by się rozkrzewiło bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a mi herbicyd nie wzial fiolka polnego w pszenzycie i gdzieniegdzie trafia sie bylica pospolita co na to dac czy Pike wg20 moze byc czy co innego tak bym mógł po tym zasiac rzepak ozimy ?

klimekPL to np dodacGOLDEN PROCHLORAZ 450 EC  do duetu star ? i w jakich dawkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy modusa razem z CCC mogę zastosować razem z granstarem 75 WG ?
I ile po zastosowaniu mogę wjechać z drugą dawką RSM ?

Edytowano przez DawidWachnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saperxxx    1

Nie wiem jaka pogoda u Was, ale przy takiej małej ilości słońca wstrzymałbym się ze skracaniem, w szczególności CCC. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Jest ktoś z łódzkiego? Podajecie juz druga dawkę azotu w postaci saletry czy wstrzymać się do maja? Jutro zapowiadają deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ojciec chce czekać a ja chcę siać. Bo zanim zacznie działać będzie maj a w maju ma być ciepło. Człowiek statek daty to najlepiej jakby na raz zasial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj