Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Gruby123    0

Na pierwszą dawkę dostało 200 saletry dodatkowo pod korzeń sporo obornika i 150 polifoski 6 , ph 5,3 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

A czy warto pryskac siarczanem i mocznikiem gdy w dzien 8 stopni a w nocy nadaja przymrozki?

Oprysk na chwasty to nie ma sensu w takich prognozach ale siarczan i mocznik jak nie zostanie pobrany przez liście to zostanie w glebie i tak roślina pobierze jak ociepli się ,ale to małe dawki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Mi wyszło tez około 110kg/ha mocznika na 2 dawke tyle ze powinienes sie pospieszyc z wysiewem bo rozkłada sie dosc długo bo około 3-4tyg zalezy od pogody i ciepła ja swoj wysiałem juz ponad tydzien temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Ja mam gdzieś max 150zostawione na drugą dawkę, ale po tych deszczach nie wiem kiedy wjade w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leon16    0

Ja mam taki plan
Rodonto pierwsza dawka 28 luty 200kg/h saletry 34N na drugą po świętach planuje dać 180kg/h saletry 34N
Borowik pierwsza dawka 17 Marzec 180kg/h saletra 34N na drugą pójdzie tylko 60kg/h saletra 34N bo bardzo leci do góry a nie skracam. Ciekawe ja to wyjdzie pierwszy raz mam te odmiany. Jak u was plonują przy podobnym nawożeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Podobno borowik stoi spokojnie bez skracania przy nawozeniu do 120N więc możesz więcej posypać
Też mam 1 raz podobno jak są składniki NPK i woda to ładny plon no i to odmiana mało wymagającą raczej na słabe gleby u mnie na 4a i kawałek 5 rośnie zobaczymy co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Ja mam taki plan

Rodonto pierwsza dawka 28 luty 200kg/h saletry 34N na drugą po świętach planuje dać 180kg/h saletry 34N

Borowik pierwsza dawka 17 Marzec 180kg/h saletra 34N na drugą pójdzie tylko 60kg/h saletra 34N bo bardzo leci do góry a nie skracam. Ciekawe ja to wyjdzie pierwszy raz mam te odmiany. Jak u was plonują przy podobnym nawożeniu?

 

też mam te dwie odmiany ale daje ciut więcej bo na start 270 kg saletrosanu 26, a na drugą 150 mocznika z tym,że ja skracałem obydwie

dostały 0,3l moddusa+1,5l Antywylegacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Podobno borowik stoi spokojnie bez skracania przy nawozeniu do 120N więc możesz więcej posypać

Też mam 1 raz podobno jak są składniki NPK i woda to ładny plon no i to odmiana mało wymagającą raczej na słabe gleby u mnie na 4a i kawałek 5 rośnie zobaczymy co będzie

 

a te pszenzyto borowik to jest ziarno bardziej w typie pszenicy czy pszenzyta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Dokładnie bardziej do żyta widać to wyglądzie ziarna jest bardziej ciemne w porównaniu do np Tomko Ale ma piękne grube ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Jak Borowik ustoi to tym bardziej Gringo
Na pH najlepsza kreda a jak koniecznie granulowane to zastosuj wapno magnezowe z Luveny sam stosowalem i efekt był ok najlepiej jednego roku wapno a na 2 obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leon16    0

Jak Borowik ustoi to tym bardziej Gringo

Na pH najlepsza kreda a jak koniecznie granulowane to zastosuj wapno magnezowe z Luveny sam stosowalem i efekt był ok najlepiej jednego roku wapno a na 2 obornik

W jakiej cenie to wapno i ile daje się na hektar. Obornik daje prawie co rok na niektórych polach co dwa lata. Sieje też łubiny na poplon ale w ostatnim czasie słabe plony miałem. W tym roku posiałem lepsze ziarno i dałem lepsze nawożenie azotem zobaczymy co wyjdzie z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Ile trzeba czekać na działanie mocznika podanego doglebowo na 2 dawkę? Sialem 150 kg na ha jego w sobote i na razie nie widać zbytnio efektów bo zimno ... Sialem w południe a wieczorem spory deszcz spadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio7474    10

Witam. Jesli mozecie to cos doradzcie. Na jesieni dzialka wapnowana 2 tony wapna weglanowego na ha . pod korzen korn kali 150 kg na ha . drugi pod korzen tez 150 tylko nazwy teraz nie pamietam . na wiosne 150 l rsm 32 . pozniej na dokrzewienie stabilan 0.5l plus elvita alga. I taeraz pszenzyto jest takie jakby blade zwiedniete i liscie jakby sie skrecaly . jeszcze jest w fazie krzewienia. Sprobowac i dac wapno granulowane czy magnez i siarke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Na mocznik musisz poczekać jakieś 3-4 tygodnie od wysiewu powinien być efekt ale jak dalej będzie zimno to wszystko się jeszcze opozni

Co do wapna placilem coś około 430 zl tona a dawałem chyba 1200 kg na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Byłem pole zmierzyć, to pszenżyto slabiutko. Do tego tak wlalo, ze teraz za szybko w nie nie wjade.
Mam parę placków żółtych, gdzie ogólnie tez słabsze jest-mozna to czymś doraźnie potraktować?

Zielsko widzę ruszyło, pytałem u siebie za opryskiem-nie ma axialu, ale jakiś inny środek z ta sama substancja, nazwy nie pamiętam, ale nawet podobna do axial. Teraz-ktos mieszał axial? Ja stosowalem z linrurem, ale się dowiedziałem ze juz jest wycofany i szukam z czym by można było bezpiecznie to zmieszac. W temacie o oprysku posucha, wiec postanowiłem tu napisać.

Jare pszenżyto siane 1kwietnia dopiero troszeczke cos puszcza z ziarka, ale korzeń nawet nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzi123    2
Szczerbatek902 

Czy mocznik czy saletrzak? To wszystko zależy od warunków pogodowych jakie będą panowały w tym czasie. Do każdego rodzaju azotu potrzeba przedewszystkim wody(mniej lub więcej), aby stał sie dostępny dla rośliny a ta mogła go pobrać. Dziś każdy rodzaj byłby dobry nawet mocznik przy tej wilgotności co jest w większości kraju byłby dość szybko dostępny. Jednak patrząc na wcześniejsze lata gdzie większosć przy kłoszeniu wyczekiwała deszczu stawiałbym na saletre. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

ja widzę że 8ha pszenżyta nieźle przypaliłem RSMem, lałem przy dużym wietrze i pewnie krople się łączyły, ale nic czekam na regenerację 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Byłem pole zmierzyć, to pszenżyto slabiutko. Do tego tak wlalo, ze teraz za szybko w nie nie wjade.

Mam parę placków żółtych, gdzie ogólnie tez słabsze jest-mozna to czymś doraźnie potraktować?

 

Zielsko widzę ruszyło, pytałem u siebie za opryskiem-nie ma axialu, ale jakiś inny środek z ta sama substancja, nazwy nie pamiętam, ale nawet podobna do axial. Teraz-ktos mieszał axial? Ja stosowalem z linrurem, ale się dowiedziałem ze juz jest wycofany i szukam z czym by można było bezpiecznie to zmieszac. W temacie o oprysku posucha, wiec postanowiłem tu napisać.

 

Jare pszenżyto siane 1kwietnia dopiero troszeczke cos puszcza z ziarka, ale korzeń nawet nawet.

na żółte place to kizeryt doraźnie powinien pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Na mocznik musisz poczekać jakieś 3-4 tygodnie od wysiewu powinien być efekt ale jak dalej będzie zimno to wszystko się jeszcze opozni

 

Co do wapna placilem coś około 430 zl tona a dawałem chyba 1200 kg na ha

serio aż tak długo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Tak ponieważ muszą zajść pewne procesy a to trwa a do szybkości procesu są potrzebne wilgoć i ciepło a jak nie to się wszytko opóźnia więc należy wysiewac mocznik wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj