Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Adam94    5

Witam. Planuje trochę dokrzewić i zasilić pszenżyto taką mieszaniną:

Siarczan magnezu siedmiowodny 14kg + mocznik 15kg + Foliarel extra 2-2,5l + Stabilan 750 SL 0,7-0,8l + 280l wody to na 1/ha.

Pszenżyto dostało 270kg/ha saletry 34N ale są miejsca gdzie jest trochę mała obsada.

Co sądzicie? 

Zamierzam dzisiaj wieczorem opryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byku44    0

Panowie pierwsza dawka saletry poszła 11 marca, sypać już drugą czy jeszcze poczekać? jeśli poczekać to ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Ile dawek 2 czy 3?

Ja dam dwie i też siałem 13 ale na razie się wstrzymuję, jedno to czekam aż popada a dwa to optymalny termin dla drugiej dawki skoro są dwie jest około 10-15 kwiecień tak że ja jeszcze czekam tylko zastanawiam się ile dać azotu w 2 dawce, ile Ty chcesz sypnąć i ile dałeś na pierwszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Ja też daję dwie i planuję wjechać w sobotę te 4-5 dni chyba nie zrobi takiej wielkiej różnicy tym bardziej że zależy mi aby utrzymać wszystkie pędy boczne bo pszenżyto niezbyt gęste. Pierwszą dawkę dałem 7. 03 poszło 210 kg/ha i teraz na drugą też tyle sypnę, a jak to wygląda w was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Ja dałem na 1 około 160 kg i na 2 też tyle planuję i też się boję żeby nie wyległo, po takich dawkach 2 lata temu pszenice mi położyło. Zależeć będzie od opadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

to zawsze można na kolanko dać CCC i coś zawsze zabezpieczy ja mam już kupione to przelecę i skrócę, choć powinno ustać bo 2* 200 kg saletry daje ok 140kg N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Pytam w imieniu kolegi... czy 200 roślin na metrze kwadratowym wystarczy do osiągniecia zadowalajacego plonu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byku44    0

Sypie 500 kg saletry w dwóch dawkach, pierwsza 300 kg/ha druga 200 kg/ha. To jak myślicie czekać jeszcze jeżeli pierwsza była 11 marca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Ja też się zastanawiam nad drugą dawką bo pierwszą wysiałem początkiem marca ale widze że pszenżyto mi blednie i wysieje tą drugą w piątek albo sobote . Chyba wytrzymie na resztach azotu i nie odrzuci tych bocznych pędów przez te 2 dni . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4220

Ja 15marca rozsialem 230saletry, ale potem zimno dość było, w sumie nadal jest i efektów nie widać zbytnio, teraz było że dwa dni cieplejsze i jakiś deszcz spadł, ale teraz przelotny deszczyk i zimno dość. Jeszcze zostawiłem sobie gdzieś 150mocznika/ha i też nie wiem kiedy z tym ruszyć. Chyba poczekam do drugiej połowy kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Dzisiaj opryskałem pszenżyto mieszanina którą składa się z
-mocznika 14kg
-siarczan magnezu 10kg
-plonwit zboże 1,5l
No i dolałem antywylegacza płynnego tzw ccc na dokrzewienie około 0,5-0,6l to wszystko poszło na 80arów. Dodam tylko ze o 14 skończyłem zabieg a o 20 zaczął padać deszcz. Jak myślicie dobrze będzie? :)

Edytowano przez rolnik115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

co może być że pszenżyto rośnie (krzewi się ) na boki A nie do góry ?
wygląda płasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Wydaje mi się że taka charakterystyka odmiany u mnie tak samo przyklejone do ziemi, zresztą w zeszłym roku też tak było a potem normalnie ruszyło do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

Panowie czy mogę opryskać pszenżyto środkiem lintur 70wg na etykiecie pisze że można pryskać do fazy bbch29 a u mnie chyba jest już faza bbch30 nie mogłem ecześniej pogoda przeszkadzała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie odmiana Gringo, ewentualnie co dalej robić ,pierwsza dawka N poszła 8dni temu RSM 28 160l miało być 200 ale pierwszy raz był rsm lany i nie było dokładnie wiadomo jak ustawić opryskiwacz

post-168987-0-88033900-1491478959_thumb.jpg

Edytowano przez DawidWachnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

Panowie pilna prośba w jakiej fazie jest to pszenżyto i czymoge go prysnąć lintur 70wg.
post-136430-0-13498000-1491494811_thumb.jpg
post-136430-0-33582700-1491494964_thumb.jpg
post-136430-0-87098600-1491495127_thumb.jpg
post-136430-0-89988100-1491495337_thumb.jpg
Prosze o pomoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroRedziny    6

Czym skrócić Borowika? Dostało 500kg saletry w dwóch dawkach, przedplon łubin, idzie w górę jak głupie, chcę dać moddus ale zalecane 0.6l czyli bardzo drogo, na pszenice jest napisane że można 0.3l + ccc 1l, a na pszenżyto nie ma nic napisane, mogę dać taką mieszanke jak na pszenice czy nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ma ktoś Rotondo? jak u Was ono rokuje i jaką agrotechnikę stosujecie?
U mnie miesiąc temu poszło 200 kg saletry, na dniach planuję jeszcze 150 kg saletry. 
T1 na pszenżyto co polecacie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

Czym skrócić Borowika? Dostało 500kg saletry w dwóch dawkach, przedplon łubin, idzie w górę jak głupie, chcę dać moddus ale zalecane 0.6l czyli bardzo drogo, na pszenice jest napisane że można 0.3l + ccc 1l, a na pszenżyto nie ma nic napisane, mogę dać taką mieszanke jak na pszenice czy nie bardzo?

 

Z tego co doczytałem się na wcześniejszych stronach można i to będzie lepsze rozwiązanie niż sam moddus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj