Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Nowy81    69

Ja 1/3 zimowego zlikwidowałem rzadkie było nie pokrzewione. Moja wina za głęboko posiane w popiół deszcz późno doszedł i jeszcze materiał siewny 83% czy cos kolejny rok w piz*.u - siane około 160kg.

Resztę zostawię na przyszłość będę wiedział czy i jak się takie coś krzewi wiosną.

Gdzie twingo na zimę miało z 4,5 listków aktualnie ma po około 5,7 rozkrzewień i ostro rośnie.

Dublet na jednym kawałku pojawia się drugi liść. Na drugim wschodzi, trzeci wczoraj siałem.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Chyba nie na 100 litrów a na hektar ten mocznik. A na krzewienie dorzuciłbym jeszcze miedzi i manganu.

 

Moje Grenado też wyglądało mizernie, ale po kizerycie i saletrze dostało takiego kopa, że teraz ma już po 4 rozkrzewienia i jest w o wiele lepszej kondycji niż żyto co mnie bardzo zaskoczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

jak myślicie czy do mieszaniny Harpun500SC+Mustang Forte mogę dodać Modusa Start czy lepiej w osobnym zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Ilość CCC jest ok?

 

Luki08 sie nie myli. Według zaleceń WODR Bratoszewice w fazie krzewienia można dać stężenie 16% (początek krzewienia nawet 20%). Czyli 16 kg mocznika na każde 100 litrów wody, ale sypałem 80 kg N w saletrze. Nie będzie tego za dużo?

 

Ile miedzi i manganu?

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciektaski    8

Co sądzicie o mieszaninie na T1 w pszenżycie (odmiany Twingo i Palermo w dobrej kondycji) dać Tilt Turbo 0,8l + Mirage 0,8l? Czy mogę dodać do tego Antywylegacz i siarczan w jednym zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

pewnie żeby dokrzewić........

No ok, ale do herbicydow to ja bym niczego innego nie dodawal.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość CCC jest ok?

 

Luki08 sie nie myli. Według zaleceń WODR Bratoszewice w fazie krzewienia można dać stężenie 16% (początek krzewienia nawet 20%). Czyli 16 kg mocznika na każde 100 litrów wody, ale sypałem 80 kg N w saletrze. Nie będzie tego za dużo?

 

Ile miedzi i manganu?

 

Ja dałem w piątek

na 400L na 1,2ha

25kg mocznika

7kg siarczan jednowodny

5 kg kristanol zielony

Mangan chelat z intermagu 1kg

Cynk chelat 0,5kg

Miedź chelat 0,5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Podczepie się też pod pytanie wyżej ,w piątek pryskałem i jutro planuję 2 dawkę azotu ,jednak jedno pole miałem w dołku i dzisiaj dopiero pryskałem  ,pasowało by mi jutro też je posiać azotem, mam kawałek drogi czy jednak odpuścić to pole i za kilka dnie posiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Moim zdaniem nie ma to zadnego znaczenia. Przerwy powinno sie robic miedzy zabiegami dolistnymi np miedzy herbicydem a odzywianiem mikroelementami.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma to zadnego znaczenia. Przerwy powinno sie robic miedzy zabiegami dolistnymi np miedzy herbicydem a odzywianiem mikroelementami.

 

A ile powinno być takiej przerwy miedzy herbicydami a nawożeniem dolistnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krono    2

chciałbym zapytać czy stosował ktoś z was w pszenżycie jarym attribut 70 wg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Między herbicydem a saletrą powinno się zachować odstęp żeby substancja zdążyła się wchłonąć, jeden dzień wystarczy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

No ok, ale do herbicydow to ja bym niczego innego nie dodawal.

ja też ale każdy ma wolną wolę........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

W drugiej połowie tygodnia mam zamiar pryskac pszenżyto mieszanina siarczanu, opti zboże i stymulatorem wzrostu kelpak. Jaka musi być temperatura w dzień i w nocy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

pszenżyto po saletrzaku wystrzeliło jak z armaty mało co ziemię widać opłaca się go dokrzewiać antywylegaczem ? Bo chyba nie skróci już źdźbła bo za wcześnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

a tak poza tym latał już ktoś z 2 dawka N ?


Mam zamiar wjechać 18 kwietnia bo jak narazie muszę wykonać mikro plus odchwaszczanie a nadają przymrozki więc się wstrzymuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

A ile powinno być takiej przerwy miedzy herbicydami a nawożeniem dolistnym?

2-3 dni powinny wystarczyć, z czego pierwszy powinien być raczej zabieg herbicydem aby nie wzmacniać zielska nawozami :)

 

Między herbicydem a saletrą powinno się zachować odstęp żeby substancja zdążyła się wchłonąć, jeden dzień wystarczy,

Jaki wpływ na oprysk herbicydem będzie miało nawożenie saletrą??

 

obsada taka jak na początku wiosny 300 -330 roślin na metrze 5-6 rozkrzewień

To co tu dokrzewiać? :P

 

a tak poza tym latał już ktoś z 2 dawka N ?

Mam zamiar wjechać 18 kwietnia bo jak narazie muszę wykonać mikro plus odchwaszczanie a nadają przymrozki więc się wstrzymuję

Ja planuję na jutro jak się wyrobię, pszenżyto rozwija się u mnie bardzo szybko, szybciej niż żyto więc wole nie dopuścić aby głodowało :)

 

555 post ^^

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj