Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

damianos95    432

Panowie mam pytanie nie mogę wjechać w pole na pszenżyto z saletre na 1 dawkę miało iść 200kg saletry i na 2 około 100kg mocznika i teraz pytanie jeśli wyjdzie ze w pole będę mógł wjechać około np 25 marca to dac saletre czy wszystko razem mocznik i saletre ?? Chodzi mi czy nie spale zboża albo czy nie stanie się nic innego ???
Gadalem z sąsiadem i mówił że raczej spale zboże i sam nie wiem co robicdodam że nigdy nie robiłem takiego czegos więc co radzicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Daj raczej samą saletrę jak tylko będziesz mógł wjechać w pole a N2 jak zboże zacznie strzelać w źdźbło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4220

Koło 110kg N naraz to chyba trochę dużo, też bym to rozłożył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4220

Jak myślicie te deszcze i trochę śniegu co bylo wyplukalo azot głębiej, czy bez strachu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

daron64 przeczytaj sobie temat nawożenie pszenicy ozimej od strony 190, tam był już poruszony ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

panowie miał ktos taki przypadek zeby przezimowała pszenica jara?

u mnie w zeszłym roku miałem miesznke pszenicy  z jeczmieniem ,na jesien głęboka orka i siew pszenzyta ,wtedy juz powychodziły samosiewy ,ale sie nie przejmowałem bo myslałem ze wymarznie ,a teraz robi sie zielona i korzenie przyrastają ma ktos pomysł co z nia zrobic?

areał mały wiec myslałem w pózniejszym czasie powyrywac B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby123    0

Mam podobną sytuację że w pszenżycie mam jęczmień jary ponieważ mialem zanieczyszczony materiał siewny, zwiększyłem trochę normę wysiewu bo myślałam że zimą wymarznie. Jednak po zimie zaczął ładnie się zielenić dostał N wiec rośnie. Lecz nie przejmuję się tym ponieważ zboża przeznaczam na paszę i będę miał ciekawą mieszankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

ja głównie na sprzedarz i tu jest problem,materiał byl nowy z centrali i szkoda go zanieczyscic, na pasze nic bym sie nie martwił,

tylko taka ciekawa sytuacja ze jare przezimuje?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4220

daron64 przeczytaj sobie temat nawożenie pszenicy ozimej od strony 190, tam był już poruszony ten temat.

Podziękował :) Człowiek forum poczytać i od razu spokojniejszy idzie spać. Mało tego - jakbym nie podsial to teraz po tym deszczu tydzień-dwa to myślę że lekko zanim będzie można wjechać u mnie w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Witam. Czy mógłby mi ktoś ułożyć ochronę na pszenżyto remiko? A co polecacie na skracanie, nawożenie około 170 kg N. Nie chciał bym ccc ponieważ w tamtym roku spóźniłem się z zabiegiem w pszenicy :( a czy może być medax top? jak tak to w jakiej dawce na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Witam. Czy mógłby mi ktoś ułożyć ochronę na pszenżyto remiko? A co polecacie na skracanie, nawożenie około 170 kg N. Nie chciał bym ccc ponieważ w tamtym roku spóźniłem się z zabiegiem w pszenicy :( a czy może być medax top? jak tak to w jakiej dawce na ha?

Ze skrawaniem ktoś pisał na forum że do T1 dodaje medax 0,7-0,9 ll na ha i jest git ja w tym roku mam zamiar zrobić z Rotondo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Panowie dostalo około 170kg salety i saletrzaku pół na pół i teraz dostalo 130kg saletry. Działka ma 80arów. Bedzie cos z tego ? Co byscie polecili teraz zrobic ? Moze z doslitnym czyms wjechac ? Chcialbym je poprowadzić intensywnie i skrócić aby nie wyleglo. Czekam na waszą pomoc.

post-54118-0-87508000-1490029669_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Jaki herbicyd polecicie na chwasty jedno i dwuliścienne w przenżycie ozimym. Jesienią nie było pryskane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

Jesli pierwsza dawka w postaci saletry została wysiana jakies 2-3tyg temu to drugą i zarazem ostatnią w postaci saletrzaku kiedy najlepiej wysiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj