Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Niki20    7

I żadnego nawożenia  NPK? 

 

 

Nic nie dałem...

 

Co do uprawy to tam był wieloletni ugór a na części rosły drzewa które koparką trzeba było wykopywać, dużo korzeni etc... Cieszę się, że doprowadziłem to pole chociaż do takiego stanu. Odnośnie uprawy to mam swoje doświadczenie (przykre) i nie rozdrabniam za bardzo gleby (tzn nie na pył jak część u mnie robi) oczywiście te pojedyncze bryły co na foto widać to może kilka na polu znajdzie bo w niektórych miejscach cięższa glina się trafiała... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Wyjdzie i u Ciebie. Też zasiałem tak jak Ty i dopiero co widać rządki. Pytanie ile u sąsiada jest ziarenek, które od deszczu są odkryte i które przez to są narażone na wymarznięcie. Nie martw się, będzie dobrze

 

Z tym wymarzaniem to nie wiem... Ostatnio w tamtym sezonie brakło mi w siewnik na końcu pola, dosiałem z ręki i grabkami pomachałem.

Co ciekawe, to znalazły się nawet ziarnka leżące na wierzchu i nie wymarzły  ... gdzie normalnie siana plantacja została poważnie przerzedzona.

Obecnie prawie wszystko pokazuje się na wierzchu... chociaż z trzy listki by się przydały na ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Ja nadal mam zamiar jeszcze siać. Zostało mi 3,5ha przeznaczonych pod tą uprawę... Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie ;) Udało mi się w necie znaleźć doświadczenie coboru gdzie było siane 20.11 po burakach curkrowych i w doświadczeniu plon się zgadzał i nawet przekroczył wzorzec ;)

 

http://www.coboru.pl/PlikiWynikow/44_2014_WPDO_2_PZZ%20.pdf

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Panowie takie pytanko bo złapał mnie deszcz :/ i pada ciągle taki spokojny mały deszcz , od godziny 17 , opryskałem mieszanką expert met 0,35 kg + DFF 0,25 L + Glean 5g , opryskałem 0,5ha z 3 ha i kurde teraz wiem że bd mniejsza skuteczność ale poprawić to tą samą dawką ? czy przejechać tam mniejszą ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Kolega mój miał taką samą sytuacje tam gdzie poprawił to wiosną wyglądalo jak na pustyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Następny pełna dawka eksperta +dff+glean...jak to wpływa na roślinę chronioną???I jak wpływa na kieszeń??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

na kieszeń 105 zł/ha glean tylko tam gdzie rzepak był lub bardzo zachwaszczone , żadnych negatywnych skutków nie widziałem , rok temu leciałem expert 0,35+ DFF 0,2 L i byłem zadowolony a jedynie w tym roku zwiekszyłem na niektórych działkach DFF do 0,25 lub 0,3 L i dodałem także na niektórych glean do 6 g ;) zabieg wychodzi mnie od 95-115zł /ha wiec nie jest źle :)

 

wiec mówicie aby zostawić i nie pryskac tego tym samym srodkiem juz  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posialem pszenżyto ładnie poschodzilo ale niestety poschodzil też owies który niestety był po kombajnie. Co zrobić ? Pryskac czymś na ten owies czy czekać aż zmarznie sam ?głupio to na polu wygląda jak by kiepsko posiane było dodam że owies przegonił wzrostem pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Witam. Posialem pszenżyto ładnie poschodzilo ale niestety poschodzil też owies który niestety był po kombajnie. Co zrobić ? Pryskac czymś na ten owies czy czekać aż zmarznie sam ?głupio to na polu wygląda jak by kiepsko posiane było dodam że owies przegonił wzrostem pszenżyto.

Chyba płytko orales skoro wzszedl ci owies Ale mniejsza o to jak kolega wyżej zostaw samo wymarznie tylko pobierze wodę i składniki z gleby Ale nie napisałeś czy jest tego dużo czy szczatkowe ilości ja bym tak czy siak zostawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

W koszta iść po to, żeby owies nie konkurował z pszenżytem. Pryskałeś już od innych chwastów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Kolego co konkretnie dawałeś?

 

Insol Zboże 2 l / ha Insol Cu 1l/ha siarczan magnezu 10 kg/ha Tytanit 0,2l/ha


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

u mnie też jeczmień wyłazi w pszeżycie, ale orka słabo wykonana bo płytko i podczas suszy. Nic nie bede pryskać, sam zmarznie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Sluchajce, siac jeszcze pszenżyto czy już sobie darować? Na 10 już minus 10 w pogodzie. Podpowiecie cos?

Ja mam zamiar jeszcze siać, nakupiłem nasion to nie mam wyjścia. Do tej pory sialem 30% rzepaku 70% pszenicy i pomiędzy 5-10 % ziemniaków koztem rzepaku i w plodozmianie wychodzilo mi dosc duzo pszenicy po pszenicy z ktorej nie zawsze bylem zadowolony. Niby srednia zawsze się zgadzała, ale na stanowiskach gdzie pszenica wypadła po pszenicy to była tragedia... zaniżalo mi to plon. W tym roku postanowiłem na 6ha posiać pszenzyto no i walcze do teraz... Już pszenice mam posiane - zostało jeszcze 1,5ha po ziemniakach (nie wykopane wszystkie) no i pszenzyto na 3,5ha - za mokro.... nie wiem jak to skomentować to powiem jedynie, że masakra! Ciągle pada i pada i dolewa i mży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

'kazdy rok jest inny,ostatnie lata sprzyjały póznym siewą, w tym zima moze przyjsc szybciej szkoda zeby praca poszla na marne ,a i koszta coraz wyzsze,ja staram sie zasiac w optymalnym terminie ,ale areał mały to sie wyrabiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Ja tez mam nasiona zaprawione leżeć a wjechać ciężko. Widziałem wczoraj obok mojego pola sial facet to wszystko się mazało, a u niego to jeszcze pewnie z 30ha do obsiania. W tym roku pogoda nie sprzyja od samego września, a to sucho i nie szlo a teraz za mokro i przepada. Ja.nawet wcześniejszego pszenżyta co w terminie sialem nie pryskałem jeszcze bo nie równo wschodziło. Na szczęście po qq na kiszonke nie ma takiej presji chwastow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj