Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

drobny    213

a na jakiej klasie siałeś?ja zamierzam posiac rotondo C2 na V klasie w ilości 200kg,zdolnosć kiełkowania 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

Gdzie dostaliście pszenżyto ozime meloman? Chciałem zamówić ale nigdzie nie mogę dostać

 

Zapytaj w firmie nasiennej "Granum".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

2 ha melomana, c1 kielkowanie 91%, mtz 39.82 cn zabludow 1 i ostatni raz biore, rozna wielkosc ziarna, w worku padniete insekty, oby sila kielkowania rzeczywista. Zobaczymy co to za meloman w poniedzialek dotrze transfer na hektar bexzie porownanie jak zima pokaze na co ja stac na podlasiu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

2 ha melomana, c1 kielkowanie 91%, mtz 39.82 cn zabludow 1 i ostatni raz biore, rozna wielkosc ziarna, w worku padniete insekty, oby sila kielkowania rzeczywista. Zobaczymy co to za meloman w poniedzialek dotrze transfer na hektar bexzie porownanie jak zima pokaze na co ja stac na podlasiu ;-)

 

ale bzdury

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

widzę, że nie za dobrze wygląda w tym roku sprawa kwalifikatu. Mi udał się zamówić melomana o masie 45,99g i co jest moimz daniem trochę naciągnięte z siłą kiełkowania 99%. nie sprawdzałem jak jest w rzeczywistości z siłą kiełkowania bo tego samego dnia go wysiałem w ilości 160kg. Ciekawe co pokaże na podlasiu. jak w nim jest ze słomą? 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

materiał siewny podlega bardzo dokładnej kontroli i nie ma możliwości chyba że kupiłeś jakąs podrubę albo sprzedawca podmienił nasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Kontroli pakowania podlega ? ;-) widzialem material z kielc tez omijam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol1994   
Gość karol1994

Co możecie powiedzieć o odmianie Palermo? Jak oceniacie tą odmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

materiał siewny podlega bardzo dokładnej kontroli i nie ma możliwości chyba że kupiłeś jakąs podrubę albo sprzedawca podmienił nasiona

 

I ty w to wierzysz ,podrabiają wszystko papierosy ,alkohol ,paliwo ,,pisali że właśnie  w rolnictwie nawozy ,opryski ,paliwa ,nasiona najłatwiej podrobić ,ty skomlesz że oprysk nie działa ,nawozu dałeś więcej jak zawsze i lipa a to nie twoja wina tylko mafii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

a na jakiej klasie siałeś?ja zamierzam posiac rotondo C2 na V klasie w ilości 200kg,zdolnosć kiełkowania 80%

 

sialem na IV klasie mtz 43,45 kielkowanie 96% max obsada czyli 350 ziaren na m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Zgadzam się z moim poprzednikiem odnośnie cn zabłudów.Tak jak wczoraj pisałem,pszenżytp borowik z cn zabłudów  było w sporym procencie porośniete do tego porażone grzybami.Po prostu lipa,dzisiaj zasiałem borowika w ilości 220 kg na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

2 ha melomana, c1 kielkowanie 91%, mtz 39.82 cn zabludow 1 i ostatni raz biore, rozna wielkosc ziarna, w worku padniete insekty, oby sila kielkowania rzeczywista. Zobaczymy co to za meloman w poniedzialek dotrze transfer na hektar bexzie porownanie jak zima pokaze na co ja stac na podlasiu ;-)

 

 

Do zabłudowia sąsiad działki obok oddaje także nie polecam, tzw na pałę  :mellow: to samo kielce wiem kto od Nas oddaje i nie biorę bo wiem co i jak wygląda, ale tu już sporo lepiej. 

 

Jak chcesz już tu z bliska to tam skąd materiał jest z Moskiwców (czy Moskiewiec) tam jak narazie może być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Moskiewiec tez nie biore ;-) chcialem zobaczyc tego melomana,jak skielkuje to na drugi rok bede miec swoje porzadne nasienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

najlepiej to zamówić w internecie i dostanie się taki jaki się zamówiło a jak się nie podoba to możno zwrócić bez podania przyczyny zwrotu

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam pytanie na wiosnę sialem owies z przenzytem jarym czy mogę posłać w tym samym miejscu pszenżyto ozime. Zakupiłem salto c1 z firmy danko i borowik c1
Oczywiście stosuje uprawę orkową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Panowie doradźcie. Chcę w tym roku posiać 7 ha pszenżyta ale nie wiem na które się zdecydować, ozime czy przewódkowe. Aktualnie na polach rośnie poplon na około 3,5 ha poplon z samosiewów łubinu i gorczycy i na drugim 3,5 ha poplon z gorczycy i samosiewów żyta. Czy zaryzykować i opoóżnić siew ozimego powiedzmy do 10 pażdziernika aby poplon jeszcze urósł czy lepiej poczekać i na spokojnie posiać przewódkę w listopadzie. Wiem, że lepiej było abym posiał po łubinie ozime a po zbożach przewódkę, ale w tym roku miałem pszenżyto jare którego nasiona kupiłem w CN i chciałem je jeszcze raz posiać ale gdy sprawdziłem siłę kiełkowania lekko się przeraziłem. Dlatego też posiałem poplon z myślą o siewie przewódki ale wyszło jak wyszło i muszę się zastanowić co robić. Gleba IV klasy, ph 5 i w tym roku pod poplon poszły 4 tony radkowit-u premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

CN Zabódów miałem z nimi też przygodę na polu na którym posiałem jeczmień to połowa pola nie wzeszła totalne dziadostwo 1 wziłem od nich i ostatni w tym roku melomana brałem z hr strzelce bezpośrednio od nich trochę drożej ale pewne nasiona ale i nasiona z granuma też są dobre . 

Edytowano przez marcin1606

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Pewnie zle posiałeś to nie pawschodziło albo była susza i nie powałowałeś ale podejrzewam iż zbytnio przesuszyłeś ziemię nadmiernymi uprawkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy, z waszego doświadczenia do kiedy najpóźniej sialiście/można posiać pszenżyto ozime bez większych konsekwencji? Wiem że termin optymalny ok 25 wrzesień, ale ze względu na suszę nie ma możliwości nawet wykonania orki ;/  a deszczu w tym miesiącu ma już nie być... 
Region zachodnia Wielkopolska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

W tamtym roku siali u mnie w połowie pazdziernika i kto podsypał wiecej nawozów wcale tak zle na tym nie wyszedl mimo ze pozno siane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

północna wlkp a dokładniej PZL najpóźniej zasiałem 2 listopada i nie przewódkowe tylko ozime i plon dało zadawalający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

Wyślą bądź dowiozą tonę ziarna?

Firma z "Granum"

 

Przy zakupie tony transport jest gratis.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Jakie herbicydy stosujecie w uprawie pszenzyta , ja chce zastosowac legato plus tydzuen po siewie co wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj