Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

jasiu12347    0

Witam, czy ktoś kosił już pszenżyto Gringo? Jak z plonem? Jak z grubością ziarna? Ja czekam aż obeschnie po deszczu, a zapowiada się w miare przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

kurcze bardzo słabo , susza czy co było powodem ? 

Po pierwsze zima strasznie je przerzedziła dodatkowo, sam je troche wiosną dobiłem ccc

po drugie susza bardzo dużo było zaschniętych kłosów-ziarno wygląda jak poślad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś kosił już pszenżyto Gringo? Jak z plonem? Jak z grubością ziarna? Ja czekam aż obeschnie po deszczu, a zapowiada się w miare przyzwoicie.

Gdyby nie dzisiejsza ulewa jutro miało być położone a tak to czekamy na pogodę :)

Mam nadzieję że mnie nie zawiedzie Gringo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Twingo srednio lepiej od Rotonda .dalo okolo 6 t szczerbate kłosy ze masakra.ziarno ladne ale brak wydajności.tylko z Fredra jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Co oni w skupach sobie mysla dajac za pszenzyto 490 netto? Trzeba magazynowac z taka cena to oni chyba ochujeli, gdzie 4ton to max gdzie nie spojrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

WLKP do punktu gdzie wożę mówią że jak zapełnią magazyny a to jest kwestia paru dni ceny obniżą ,tak też było w zeszłym roku,więc przechowanie nic nie daje niestety ostatnimi laty tak jest ,oni też czytają forum i czytają rolników że plony 7-10 ton to ma większość tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Co oni w skupach sobie mysla dajac za pszenzyto 490 netto? Trzeba magazynowac z taka cena to oni chyba ochujeli, gdzie 4ton to max gdzie nie spojrzec.

 

Gdzie tyle? Brzozowski 460 netto cena z środy chyba. Śmiech na sali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Juz 490 dzis dzwonilem i powiedzialem niech czekaja do gwiazdki, przemecze sie i zmagazynuje a mialem opchnac w zeszlym tyg 570 brutto mieli. Elewar cene zbil, beda podnosic brzozowski bedzie musial, bo u mnie w okolicy malo co jest pszenzyta a czyms te ogony karmic bedzie musial.


Tu masz cene z naszego Elewaru codziennie aktualizowana pod koniec w tabeli http://www.agrofoto.pl/Notowania/zboza/

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

ja sprzedałem pszenicę gluten 30 białko 14,  z tamtego roku za 590 plus vat do PZZ Białystok a z nowych zbiorów na pewno będę czekać ze sprzedażą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może naiwne pytanie, ale jakie pszenżyto polecacie zasiać na paszę dla bydła, odmiany tradycyjne(nie krótkosłome), które da spory plon, nie będzie wymarzało i wylegało. Może mieć duże wymagania, Ktoś zapoznany jest z nowościami? Lub może siał coś w roku ubiegłym i jest teraz bardzo zadowolony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukowiag    1

Pytanie początkujacego rolnika... pszenżyto chce kupic z centrali, czekam na wyniki gleby 4-5 klasa, chce dobrac nawożenie pod potrzeby gleby. Podpowiedzie jakie odmiany pszenzyta byly by dobre,ziemia ciezka, podatna na wilgoc. Jak nawozic, kiedy. I co z opryskiem. Ojciec gdy pryskal na jesien od zielska to na wiosne i tak bylo zielono to potem tylko na wiosne pryskal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Wejdz na stronę COBORU i na doświadczenia PDO tam masz wyniki uprawy danych odmian w wybranym województwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

Wie ktoś może czy pszenżyto ozime na samym azocie(bez fosforu i potasu na zimę) jest bardziej podatne na wyleganie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Oczywiście że tak... Stosowanie jednostronnego nawożenia azotem tylko zwiększy ryzyko wylegania a wcale nie zwiększy plonu, bez pozostałych makroskładników rośliny będą dużo słabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Przez to że pszenżyto mi porosło to mam problem ze sprzedażą jego na pasze w jednym skupie skupowali niedawno pszenżyto a jak ja przyjechałem z pszenżytem to powiedzieli że złej jakość zierno i porośnięte igrzyb jeszcze jest . Tylko problem jest że nikt niechce kupić i nie wiem czy ja to sprzedam . No i nie umie się tego pozbyć . Co teraz robić . Wywalić to do lasu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ile chcesz za to pszenżyto i skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja sprzedałem dziś ostatnią przyczepę pszenżyta jakość i wilgotność bardzo dobra. Kasa 520 z VAT za 1T. Do lasu to nie bardzo zadbaszo zwierzynę ale biznesu nie zrobisz może ktoś prywatny kupi na pasze za niższą stawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zboża wcale tak dobrze ludziom nie sypały, i hodowcom prędzej czy później może zabraknąć na paszę. U nas w okolicy, niektórzy mniejsi rolnicy to zamiast do skupu odstawiają bezpośrednio do  innych gospodarstw. Wtedy problem z wilgotnością, czy ogólnie jakością ich tak nie zajmuje. Ogłoś, może ktoś to kupi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę że za takie mokre 400 zł to dobra cena? Bo mam ofertę zakupu i się zastanawiam długo to leżyć nie może to jeszcze może parę złotych urwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu12347    0

Git,

u mnie na jednym kawałku Gringo 6,8 t/ha na drugim lepszym 7,6 t/ha, tak że plon OK. Jest róźnica w wyglądzie ziarna w tych odmianach? Pamietam że jak miałem grenado to sypało w miarę ale drobne ziarno, gringo mi się podoba bo ma super grube ziarno.

Pozdrawiam

grenado i gringo ok 7 ton z ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj