Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Tomek90    2199

Ma ktoś Trismar? Można jakieś opinie bo planuje 80% pszenżyta tą odmianą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

Mam trismarta, bardzo ładnie przezimował, odmiana zdrowa, plon nie wiem bo jeszcze stoi, bez skracania się nie przewróciła nawożenie około 120N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

a u mnie trismart na słbym pha dostał mocno po du.. i jest rzadki nie pokrzewił sie. Obawiam sie ze bedzie lipa z plonem. Choc sieje go juz kilka lat i zawze był bardzo łądny. W tym roku fredro lepiej zniosło zime razem z borowikiem


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Co może być przyczyną, że kłos wygląda jak na zdjęciu? Jest chudy, ma nieregularne pietra, mało ziarna a ponadto to ziarno jest jakby "wysadzone" z kłosa. 

8400862700_1469101085_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

to tzw. szczerbaty kłos jakies problemy z zapyleniem 9 zabieg w nieodpowiednim czasie lub pogoda czasem przeszkadza.)

 

Ja dzis zaczałem żniwa zbożowe pszenżyto trismart wilgotnosc 12,8-14  plon jak narazie nedzny 4,5-5t słomy bardzo mało ale koszone najgorsze działki gdzie zawsze było tylko żyto  i niestey na tych działkach nawet trismart przemarzł na górkach a na nizninie to jest super gesty kłos ładny i sype tylko co z tego jak niznin to jest moze 1/3  całej działki  i srednia wychodzi jaka wychodzi :(

 

Badałem tez owies bingo z reki miał dzis 13,5 łubin zeus z reki 14,5. JUtro dalej lece z trismartem a pózniej pewnie spróbuje owies :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

 Trochę to dziwne bo nasiona z centrali, odmiana borowik a sąsiedzi ci siali swoje nasiona ileś tam już lat czegoś takiego nie mają a przynajmniej nie w takim stopniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

wystarczy ze twoja odmiana kwitła w innym momencie niz sasiadów i wtedy twoja mogła trafic w złe warunki ( np deszcz.) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

U mnie jest to samo, szczerbate kłosy w wcześniejszych dwóch odmianach w trochę późniejszej jest mniej szczerbatych a wszystko przez deszcz bo ostatnim zabiegiem było skracanie w fazie I kolanka. Na późnych odmianach u sąsiadów są w pełni wykształcone kłosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

@bialy sprzedawales moze, czy sobie kosisz?. Jaka cene macie na pszenzyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Nie sprzedaje teraz magazynuje wszystko.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Pierwszy kawałek Fredro skoszony, dało ok 5 ton, ziarno na magazyn, następne czekają na kosę, ale skrzynia biegów w kombajnie odmawia posłuszeństwa, czekamy na mechanika.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Borowik wczoraj skoszony. Plon na V-VI kasie ok. 5T/ha wilgotność 14,2%. Ziarno mi się podoba, grube i szkliste duża mtz i gęstość.

Przezimował w 90%, wymarzł na ziemi pozaklasowej (taki piach że nie da rady go ubić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Preludio i Aveo skoszone z wyglądu zapowiadało się lepszy plon jednak 5 ton nie przekroczyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

U mnie Borowik dziś skoszony. Plon 4,5 t/ha przy średnio 40 ziarnach w kłosie. Gdyby nie te szczerbate kłosy byłoby około 6t/ha na V klasie.

Edytowano przez pawlored

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

Borowik wczoraj skoszony. Plon na V-VI kasie ok. 5T/ha wilgotność 14,2%. Ziarno mi się podoba, grube i szkliste duża mtz i gęstość.

Przezimował w 90%, wymarzł na ziemi pozaklasowej (taki piach że nie da rady go ubić).

napisz  jakie nawożenie stosowałeś i ochrone , bo u mnie na V klasie głównie przy lasach taką mam  , starczy kilka dni upałów  i rośliny usychają  i marny  z tego plon  , a nawożenie przed siewem  stosujęok 200 kg/ha i idzie kurzak co drugi rok.. ale  plonu gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

A więc u mnie Fredro na V klasie po mocnym przetrzebieniu zimą (było dużo pustych luk na polu) oraz w silnym zachwaszczeniu oddało jakieś 6500-7000 litrów ziarna z 1,5 hektara (mierzone wg pojemności zbiornika w kombajnie), nie wiem ile to będzie w tonach, jak zważę i poworkuję to będę wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Dzis kosiłęm fredro IV-Vkl zima dała mu  popalic  plon  sredni z z 8 ha nie zadowalajacy 4-4,5t nie ważone dokłądnie ale zazwyczaj dobrze szacuje po zbiorniku :)  Ogólnie rok porazki jak narazie wszytko bardzo słabo plonuje. jescze jak pszenica wyjdzie na podobnym poziomie to juz całkim mnie dobije. Bo jara to juz pewne ze bedzie ze 2-3t/ha  posladu :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

KlimekPL zważ 1 litr i będziesz wiedział z grubsza ile ton zebrałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Dzisiaj skoszone Dinaro - fantastyczna odmiana. Na klasie IVb, przedplon - owies, na wiosnę 90kg N/ha, jesień - 250 kg Unifoski 02, Plon 5,4 t/ha - zważone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

borwo wykoszone z IVa i nawożeniu ok 140N i dwóch zabiegach fungicydowych dało max 4t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

borwo wykoszone z IVa i nawożeniu ok 140N i dwóch zabiegach fungicydowych dało max 4t

kurcze bardzo słabo , susza czy co było powodem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

u mnie wykoszone juz paraktycznie wszystko poza pszenica oz. i jara. Pszenzyta straszna lipa najsłabsze działki około 3t ( piachy mocno przemarzło i było rzadkie).  najładnijsze Borowik i ten niby trismart z mojej galeri działka siana po kukurydzy bezorkowao ale i tydzien wczesnij niz reszta plon w okolicy 6-6,5t ale takich działek to miałem moze 5ha :( a reszta to bryndza :(

 

Jarego andrusa dzis spróbowałem niby ziarno wilgotnosc w normie ale słoma mokra i bardzo ciezko sżło wiez zostawiłem, dublet juz lepiej dojrzał plon 4-5t. andrus grubszy i lepszy plon od dubleta.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj