Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
macio9554    19

Na pszenżyto nigdy nie sypałem ale w pszenicy jest to zwykle 30-40 N w postaci saletry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1
Napisano (edytowany)

Oprysk był w fazie 1 kolanka modusem w dawce 0,6L  kłosy miały problem z wydostaniem się,  wyglądają blado i tak jakby od góry puste. Ale to tylko w miejscu gdzie zaczynałem ostatni przejazd i być może dlatego, że za długo stałem w miejscu.

Edytowano przez pawlored

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub512    0

Panowie pytanie mam do was,

w pszenżyto jare wdało mi się coś co przypomina skrzyp polny, więc postanowiłem spróbować zwalczyć go chawstoxem. Na pierwszym kawałku 1,2 ha trafiłem  idealnie z dawką bo wyszło mi 1,8 litra środka (zalecana dawka przez producenta to 1,5 l / ha czyli strzał 10/10).  Na pozostałych dwóch, które łącznie mają 1,6ha wyszło mi niestety 1,1 l /h, czy myślicie że środek coś zdziała czy oprysk poszedł całkowicie na marne? Pierwszy raz w życiu opryskiwałem i jeszcze pożyczonym opryskiwaczem i nie wiedziałem że utrzymanie mniejszych obrotów silnika ma taki wpływ na zmniejszenie zużycia ilości wody / ha. Powtórzyć zabiegu w tym roku tym samym środkiem już niestety nie mogę. Czy jest szansa że chociaż rozwój tego chwastu zostanie przyhamowany?  Zboże nawet całkiem dobrze jest rozkrzewione a skrzyp siedzi przy samej ziemi więc jest szansa że jak zboże zaraz strzeli w górę to odbierze dziadowi dostęp do światła, czy zgadzacie się z moją teorią?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
Napisano (edytowany)

powie mi ktos co to jest?

Rynchosporioza liści?

Paskowana septorioza liści?

czy jeszcze coś innego?

mam to w pszenzycie jarym

 

post-49816-0-57235000-1463913378_thumb.j

Przenieś do galerii

post-49816-0-77285700-1463913431_thumb.j

Przenieś do galerii

007.jpg?p=2&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0&

 

008.jpg?p=3&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0&

Moim zdaniem jest to septorioza. Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

panowie mam problem w przenzycie jarym z poziewnikiem szorstkim przenzyto opryskalem mustangiem 306 SE jakies 10 dni temu a poziewnik zostal co teraz z tym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

A ja mam znowu pytanie czy zabieg t3 na pszenżyto lecieć teraz przed kwitnieniem czy po kwitnieniu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Kiedy pryskales ostatnio, srednio oprysk 30 dni jak na flagowy to po kwitnieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

panowie mam problem w przenzycie jarym z poziewnikiem szorstkim przenzyto opryskalem mustangiem 306 SE jakies 10 dni temu a poziewnik zostal co teraz z tym zrobic?

 

odswiezam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Lancet Plus 125 WG ma w wrażliwych poziewnika szorstkiego, może spróbuj tym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

0,5 l/ha starane lub 30 g/ha tribex powinno załatwić problem, tribex lub odpowiednik  wyjdzie chyba taniej.

Co do lancetu jaki jest sens dawać środek za 130 zł/ha?  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

No i dzisiaj pszenżyto dostało ostatni oprysk t3 tebukanazol 1l/ha . Już w pełni wykłoszone zaniedługo będzie kwitło i pozostało czekać do żniw i szacować plon . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

Arena 70WG lub Merida 70 WG lub Triadik 70WG lub Triadik Bis 70WG (te same substancje czynne), Tayson 464 SL, Chwastox 750 SL.

Na stronie Ministerstwa Rolnictwa masz wyszukiwarkę środków ochrony roślin - to przydatna rzecz.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Oczywiście dostałem tylko chwastox bo jak zapytałem co na sporka to kobieta nie wiedziała co to jest i myślała że chodzi mi o skrzyp.A o meridzie albo arenie można zapomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMadry    4

Pytanie dla posiadaczy pszenzyta ROTONDO? Jak ono u Was wygląda na chwilę obecną? Bo ja muszę przyznać że choć oberwalo trochę po zimie to nie wygląda najgorzej. Co prawda dostało ok 120N. T1 + siarczan mg. Ale kłos ładny ok 14-15 pieterek.
Pytanie dla posiadaczy pszenzyta ROTONDO? Jak ono u Was wygląda na chwilę obecną? Bo ja muszę przyznać że choć oberwalo trochę po zimie to nie wygląda najgorzej. Co prawda siane 160kg/ha i wiosną dostało ok 120N. T1 + siarczan mg i się nieźle rozkrzewilo. Ale kłos ładny ok 14-15 pieterek.
Pytanie dla posiadaczy pszenzyta ROTONDO? Jak ono u Was wygląda na chwilę obecną? Bo ja muszę przyznać że choć oberwalo trochę po zimie to nie wygląda najgorzej. Co prawda siane 160kg/ha i wiosną dostało ok 120N. T1 + siarczan mg i się nieźle rozkrzewilo. Ale kłos ładny ok 14-15 pieterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj