Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Kamilo1888    61

U mnie Borwo też jest bardzo nie równe kolanko jest w zależności 12-5 mm i nie wiem czy już pryskać, a zamierzam 0,8 ccc + 0,2 moddus + wirtuoz

 ale mam nadzieje że sprawdzałeś "kolanka " w najdłuższym źble jednej rosliny i tak zrobiłęś pare pomiarów . Moim zdaniem jeśli pogode zapowiadają u Ciebie i dałeś 2 dawke to nie ma na co czekać tylko atakować :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

No dziś chodziłem po całym polu więc zostało dobrze sprawdzone, 2 dawka N poszła w poniedziałek a zabieg wykonam w piątek- pogoda ma być sprzyjająca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopaki ciagle u mnie pada deszcz terminy gonią i zastanawiam sie czy można rozsiewac saletre podczas deszczu, może zaszkodzić to zbożu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Mogę polecieć na pszenżyto ozime 1l Puma 069 + 20 g Gransatru/ ha ? pszenżyto lada dzień będzie strzelać w źdźbło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

pryskacie na wschodzie mazowsza herbicydem ,nie za zimno ,nie zmarnuje się oprysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam czym pryskać pszenżyto jare siane po zaoranej pszenicy ozimej chwastów będzie cały atlas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie czy to objaw jakieś choroby grzybowej ? Póki co skracane było 2l CCC, oprysku fungi jeszcze nie robiłem. Jaki środek polecacie zastosować ?post-184370-0-94699700-1460703740_thumb.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile N dałeś ze az 2 l CCC było potrzebne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile N dałeś ze az 2 l CCC było potrzebne ??

80N, po rzepaku. Na etykiecie napisane jest że do 2l w fazie I kolanka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Dziś opryskałem pszenżyta mieszaniną 1L topsin M+ 0,6L tilt + 1L ccc+ 0,2 moddusa lub zamiennika cuadro, w czasie zabiegu 15 stopni(w cieniu)  i słońce na zmianę z chmurami, obawiam się trochę że w nocy zrobi się zimno jak niska temp. wpłynie na skuteczność zabiegu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Panowie, dwa tygodnie temu pryskałem Lancetem na pszenżyto, nieźle przystopowało zielsko, zboże poszło do góry i w końcu zaczyna się odróżniać od chwastów. Niestety na polu jest ogólny obraz nędzy i rozpaczy, rośliny słabo pokrzewione i przerzedzone. Przedsiewnie poszło 250kg polifoski 6, na wiosnę po ruszeniu wegetacji 200kg saletrosanu. Jutro chciałem ruszać z N2, grzybówką i całym programem dokarmiania dolistnego aby to jakoś ruszyć, ale powiedzcie, czy to ma sens?

 

17760249.jpg?1460747642

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Ogólnie pszenżyta to jakaś katastrofa, już nawet pszenice niektóre ładniejsze, żyta zdecydowanie w o wiele lepszej kondycji a o tym to szkoda gadać, jedna wielka porażka i na przesianie tego czymkolwiek to już chyba za późno i trzeba to podratować aby była szansa na przyzwoity plon. Tylko czy jest to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

@Yankess Daj temu zbożu solidną dawkę magnezu, a jeśli to nie pomoże to obawiam się że to może być żółta karłowatość jęczmienia. 


Panowie, dwa tygodnie temu pryskałem Lancetem na pszenżyto, nieźle przystopowało zielsko, zboże poszło do góry i w końcu zaczyna się odróżniać od chwastów. Niestety na polu jest ogólny obraz nędzy i rozpaczy, rośliny słabo pokrzewione i przerzedzone. Przedsiewnie poszło 250kg polifoski 6, na wiosnę po ruszeniu wegetacji 200kg saletrosanu. Jutro chciałem ruszać z N2, grzybówką i całym programem dokarmiania dolistnego aby to jakoś ruszyć, ale powiedzcie, czy to ma sens?

 

17760249.jpg?1460747642

 

Chciałbym mieć takie pszenżyto jak twoje, jedź normalnie z druga dawką później T1+siarczan magnezu+mikro+mocznik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Też mam jedno pole  było masakryczne w marcu ,jechałem saletrą 3 razy teraz oprysk siarczan + mocznik,widać że się zbiera ,może na górce gdzie jednak mocno wymarzło jest w twym stanie ale na części pola po kolana i ziemi nie widać ,bardziej nerwowy niecierpliwy już by to zaorał jednak koszty potem nowe ziarno siew coś kosztuje , jednak warto czekać te 4 tony powinno być a jare to też może  tyle by sypało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Yankess Daj temu zbożu solidną dawkę magnezu, a jeśli to nie pomoże to obawiam się że to może być żółta karłowatość jęczmienia. 

Takie jak na zdjęciu jest tylko w paru miejscach, tzw kotły gdzie słabsza ziemia albo niedobór czegoś, poza tym jest zdrowe. Ale mimo to w przyszłym tygodniu T1. W zeszłym roku poszedł Tilt turbo 1l/ha ale spóźniłem, bo już rzucił się mączniak czy inne dziadostwo i dotkliwie poraziło zboże, które później długo nadrabiało. Teraz muszę zareagować w porę i w przyszłym tygodniu obowiązkowo T1. 

Co polecacie zastosować, wybrać znowu ten Tilt turbo czy macie jakieś inne sprawdzone mieszanki?

Aha i w jakim stężeniu mocznik i siarczan magnezu 1-wodny? Podczas skracania dawałem 2,5% siarczanu (2,5kg/100l wody) :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Chciałbym mieć takie pszenżyto jak twoje, jedź normalnie z druga dawką później T1+siarczan magnezu+mikro+mocznik 

 

 

 

 

Poszło dziś saletry 200kg i oprysk Mondatak 1l + CCC 1l, + Plonvit Zboża 1,3L, + Mikro Miedź 1,3L + Tytanit 0,3L + siarczan magnezu z Biostymy 1,5kg.

 

Na zdjęciu które podałem to jeszcze ładnie wygląda, ale z traktora widok był jeszcze gorszy w niektórych miejscach, czasem nawet goła ziemia. Cieszy tylko, że herbicyd zadziałał i zielsko leży już plackiem.

 

Teraz czekam na rozwój sytuacji, orać nie będę, po żniwach wyciągnie się wnioski i będzie doświadczenie na przyszłość.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Czy to możliwe że pszenżyto ma już liść flagowy . Skracałem u siebie 2 tygodnie temu i widze że co niektóre mają liść flagowy no chyba że to samosiewy żyta już zgłupiałem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Takie jak na zdjęciu jest tylko w paru miejscach, tzw kotły gdzie słabsza ziemia albo niedobór czegoś, poza tym jest zdrowe. Ale mimo to w przyszłym tygodniu T1. W zeszłym roku poszedł Tilt turbo 1l/ha ale spóźniłem, bo już rzucił się mączniak czy inne dziadostwo i dotkliwie poraziło zboże, które później długo nadrabiało. Teraz muszę zareagować w porę i w przyszłym tygodniu obowiązkowo T1. 

Co polecacie zastosować, wybrać znowu ten Tilt turbo czy macie jakieś inne sprawdzone mieszanki?

Aha i w jakim stężeniu mocznik i siarczan magnezu 1-wodny? Podczas skracania dawałem 2,5% siarczanu (2,5kg/100l wody) :)

 

Może być Tilt+ Atak lub Duett Star+ Atak 

https://nawozy.eu/nawozy/azotowe/mocznik-pl.html w połowie tej strony masz podane dopuszczalne stężenie mocznika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W jednym i drugim przypadku wychodzi i tak ponad 150zł/ha... ciekawe jak by się spisał sam tebukonazol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micspi    11

Jeszcze raz zapytam kolegów jak wasze Aveo rusza się czy jeszcze leży przy ziemi blade ,kupiłem je aby mieć 2 gatunki zabrakło mnie na polu ziarna i jeden przejazd i przecz mam zasiany Preludio żyje zielone że oczy cieszą więc gleba biedna w składniki nie jest ,na razie jest tam lekko ponad 2 ha dostało 600 kg saletry w dwóch dawkach ,może jutro myślę oprysk siarczanem i trochę mocznika

 

Ruszyło się ładnie przez ten tydzień. Może super wydajności nie będzie z tego ale jakiś przyzwoity plon uda się zebrać. o ile pogoda dopisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Czy teraz są jakieś szkodniki które mogą zaszkodzić pszenzyto bo się zastanawiam czy dodać coś do t1 na robale bo środki nie są drogie tylko nie wiem czy jest sens a średnio się znam żeby rozpoznać co ijak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj