Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ogar118    65

W wielkim teście fungicydów  topagrar dr Sawinska z UP Poznań stosowała mieszankę tilt 0,6+mirage 0,6

I na zamojszczyźnie uzyskała następujące wyniki w ograniczeniu chorób: mączniak 100% Septorioza 100% Łamliwość podstawy 83% Fuzaryjna zgorzel podstawy 73%. Badania dotyczyły pszenicy to w pszenżycie taki zestaw powinien się sprawdzić jeszcze lepiej. Wiadomo, że każdy rok jest inny i uprawy po innych przedplonach ale daje to jakiś obraz.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Więc co radzicie 0,8 tiltu i 0,8 mirage starczy czy dac coś innego, tylko co ??

 

daj Duett Star lub Tilt po 1,0l/ha a Mirage 0,8l/ha i będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Mam pszenżyto Borwo 0,60 ha zasiane po łubinie ziemia kl VI które dostało 51 kg N zamierzam jeszcze wysiać N tak aby było około 80kg/ 0,60 ha Jak w tym przypadku wygląda zastosowanie regulatora wzrostu odmiana nie wysoka i piach, w przypadku wystąpienia suszy skracanie może zaszkodzić?

post-65333-0-87167900-1460214159_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

czy warty skracać pszenżyto przy nawożeniu 100-120 N?

przedplon j.jary plon 4 t na pełnej dawce obornika

jesienią 150 kg polifoski 6

I dawkę pszenżyto dostało 42 N (saletrzak)

a na drugą planuję 120-150 kg saletry 34 

czy warto skracać przy takim nawożeniu?

Edytowano przez Mariusz_5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

no właśnie nie wiem co to za odmiana ale jest wysokie około 150 cm, myślałem zastosować antywylegacz płynny 725 sl w dawce 1,5 L na ha i nie wiem właśnie czy jest sens ale z drugiej strony szkoda żeby poległo  -_-   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Jesli to wysoka odmiana i ciezko ja utrzymac w pionie to daj 1l CCC+0,2-0,3modussa.
Samo ccc nie wiele zdziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam zaorałem pszenice ozimą i chciałbym posiać pszenżyto jare ile liczyć kg na ha  i jakie nawożenie pod korzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto stosuje nawożenie dolistne odżywkami i mikroelementami? Zauważalne są różnice w kondycji/plonie pszenżyta ? Czy w przypadku suszy ma to sens ?
Jak tak to jakie odżywki polecacie i jak to wychodzi cenowo ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jak się pozbyć owsa z pszenżyta jarego odmiany dublet?

 

 

Chłopaki najtańsza opcja zwalczania owsa głuchego w pszenżycie ozimym? Attribut?

 

Aktualnie zarejestrowane preparaty do zwalczania owsa w uprawie pszenżyta to:

1. Axial One 50 EC

2. Demeter 440 EC

3. Foxtrot 069 EW

4. Ogar, Portos.

Attribut pewnie będzie skuteczny skoro producent wykazuje, że owies głuchy jest zwalczany w uprawach pszenżyta i pszenicy.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jeszcze raz zapytam kolegów jak wasze Aveo rusza się czy jeszcze leży przy ziemi blade ,kupiłem je aby mieć 2 gatunki zabrakło mnie na polu ziarna i jeden przejazd i przecz mam zasiany Preludio żyje zielone że oczy cieszą więc gleba biedna w składniki nie jest ,na razie jest tam lekko ponad 2 ha dostało 600 kg saletry w dwóch dawkach ,może jutro myślę oprysk siarczanem i trochę mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

u nas jakoś te oziminy słabo rosną chyba plony w tym roku będą marne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No widać że uszkodzenia zimowe zrobiły swoje i zboża słabo pobierają składniki


Pewnie kto przesiał jary lepiej wyjdzie jeszcze w tym tygodniu dużo rolników przesiewało takie słabe ja moje zostawiam zobaczymy może przyjdą deszcze i coś z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Kto stosuje nawożenie dolistne odżywkami i mikroelementami? Zauważalne są różnice w kondycji/plonie pszenżyta ? Czy w przypadku suszy ma to sens ?

Jak tak to jakie odżywki polecacie i jak to wychodzi cenowo ? 

Ja stosuje :) są widoczne róznice i własnie od 2 lat pokazuje mi to na + w czasie suszy ponieważ wystarczą 2 mocne zabiegi (mocznik + Siarczan magnezu + NPK wysoko potasowe ) w odstepach 7-10 dni i o wiele lepiej znosi stany krytyczne , mikro to ciezko zobaczyc w zbozach bo ich niedobór jest rzadko widoczny na roslinie oczami , jedynie w rzepaku dobrze widac , ale stosuje 2 zabiegi mikro (maximus mikro ) w chelatach koszt no zabieg jeden to wychodzi około 60 zł ( pakiet NPK i Mikro )  bo kupuje w wiekszych opakowaniach to koszt 1 kg NPK z rossasolu/kristalon  lub teraz z firmy ProCam  to 5-6 zł , i daje sie 2,5-5 kg i daje go w max dawce 5 kg , a mikro to cena wychodzi w zaleznosci w czym bierzesz czy w płynie czy krystaliczny , ale cena też wychodzi w max dawce około 20-30 zł /ha  Siarczanu daje 5 % i lece 3 zabiegi dodatkowo dodaje grzyba lub regulator , np teraz bede leciał 

 

1. 5% Mocznik + 5 % Siarczan + 1 L D. Star + 0,7 L Mondatak + 0,5 kg Mikro Maximus

2. 0,3 Moddus + 1 L CCC + 5 kg NPK (wysoko potasowy ) 

a potem na 2-3 kolanko  aby wzmocnić ją przed suszą bo przewaznie wtedy wystepuje jak flaga sie pokazuje

 5 % Siarczan + 5 kg NPK i T2 dorzuce lub bez niego zalezy jaki termin mi przypadnie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

no i mieszasz tak dużo substancji i efekty są dobre zaraz odezwa się psełdo znawcy co każą jezdzic kilka razy opryskiwaczem po polu bo nie możno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dzis objechałem pszenzyta fredro do skracana na juz kolanko 7-8mm borowik i trismart jeszcze chwila te wczesnij siane take juz do skracania.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie za wcześnie?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

no i mieszasz tak dużo substancji i efekty są dobre zaraz odezwa się psełdo znawcy co każą jezdzic kilka razy opryskiwaczem po polu bo nie możno

 

 

Kiedy trzeba to się jeździ kilka razy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

i odezwał się pierwszy tylko nie zapominaj że pracujesz z substancjami trującymi a to jak palenie papierosów skraca życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Jeszcze raz zapytam kolegów jak wasze Aveo rusza się czy jeszcze leży przy ziemi blade ,kupiłem je aby mieć 2 gatunki zabrakło mnie na polu ziarna i jeden przejazd i przecz mam zasiany Preludio żyje zielone że oczy cieszą więc gleba biedna w składniki nie jest ,na razie jest tam lekko ponad 2 ha dostało 600 kg saletry w dwóch dawkach ,może jutro myślę oprysk siarczanem i trochę mocznika

 

Mój wujek który miał Aveo przesiał, bo nic z tego nie było. A i ja zastanawiam się czy nie przesiewać mojego Trisola bo jak było w lutym tak jest i teraz nic nie rusza, dostało do tej pory dostało mirko+siarczan magnezu+mocznik+CCC i łącznie 175 kg N (pierwsza dawka 180kg saletry 2 dawka 250kg mocznika) i nic nie rusza. Myślicie że aż tak mocno w zimę dostało po piź**ie że do tej pory nie może się pozbierać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj