Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
the1mati1    64

Ja spróbóję prysnąć w wtorek to pszenżyto ccc + siarczan + mocznik+ kristalon zielony, tylko ile dać tego ccc? 0,7l starczy? Mając na myśli 0,7 ccc czyli 0,7l chlorku chloromekwatu czyli 1l antywylegacza 725SL? Zgadza się dobrze interpretuje?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ja dzisiaj lecę na swoje pszenżyto mocznik+siarczan+mikro+0,8l CCC (0,8 l środka a nie substancji aktywnej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Jak myslicie  z dokrzewianiem ccc jechac teraz jak bedzie pogoda słoneczna czy sie wstrzymac pszenżyto  nie ciekawie wyglada max 1-2 rozkrzewienia to samo z pszenica, troszke małe korzenie przybyszowe i sie zastanawiam czy nie poczekac conajmnij z tydzien zeby troszke mocniej ruszyło i wtedy dac ccc z mocznikiem i siarczanem.  Fotke jak teraz wyglada wrzuciłem do galeri.

dziś jechałem bo moje wygląda tragicznie dawałem na ha 12kg siarczanu+12kg mocznika+1,5l ccc+1,5l plonvit Z

5 ha pszenżyta dzisiaj przesiałem jęczmieniem bo już nie mogłem na nie patrzeć niby nie wymarzło w 100% ale górki gołe reszta przetrzebione...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Mam to samo w pszenżycie co soltys48 dziś poszło dziś poszło 15kg mocznika 10kg siarczanu 0,75l Yara vita zboże i 0,6l CCC jeśli się nie pozbiera w ciągu 10 dni przesiewam wszystko... mam do Cb pytanie soltys jeśli przesiewałeś pszenżyto jęczmieniem to wykonywałeś orkę?


panowie czy mocznik na 1 dawke na przenzyto to za wczesnie czy juz pora?

 

Chłopie siej ten mocznik jak najszybciej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub512    0

Panowie, czy mogę w ciągu jednego dnia wysiać pogłównie Saletrą Amonową i Mocznik? Generalnie mocznik miał iść 2-3 tygodnie po saletrze, ale na większej części pola saletra nie została wysiana, ze względu na błoto, dopiero wczoraj udało się wjechać w pole, więc dziś chce podjąć próbę posiana drugiej dawki N, ale nie wiem czy odpuścić sobie saletrę i rozrzucić sam mocznik, czy dosiać saletrę i całe pole przelecieć mocznikiem.

 

Generalnie w ubiegłym roku pierwszy raz ściąłem słomę a w tym nie mogę wjechać w pole, sąsiedzi po obu stronach wszystko już poobrabiali, łącznie z wapnowaniem łąk a ja jestem w plecy z robotą. Przynajmniej widać gołym okiem, że próchnica zatrzymuje wilgoć w glebie, ale przez to nie można na czas wykonać wiosennych obowiązków w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ta słoma nie zdążyła jeszcze się zmineralizować a gdzie tu do wytworzenia próchnicy. Na wzrost zawartości próchnicy o 1% trzeba ciężko pracować 10 lat...  

Prędzej coś z melioracją jest nie tak o ile takowa istnieje albo podeszwa płużna występuje... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Mam to samo w pszenżycie co soltys48 dziś poszło dziś poszło 15kg mocznika 10kg siarczanu 0,75l Yara vita zboże i 0,6l CCC jeśli się nie pozbiera w ciągu 10 dni przesiewam wszystko... mam do Cb pytanie soltys jeśli przesiewałeś pszenżyto jęczmieniem to wykonywałeś orkę?

 

Chłopie siej ten mocznik jak najszybciej 

Gruber na ok 30cm i w to siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ok dzięki za odpowiedź. Ale jednak dla pewności poleciałem dziś z glifosatem i w poniedziałek uprawa i siew 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

No u mnie też do skarmienia idzie, ale jakby to wyglądało pszenżyto z jęczmieniem trochę śmiesznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

Za tydzień mam zamiar opryskać pszenżyto i żyto hybrydowe taką mieszaniną na 1 ha: 5%siarczan magnezu, 0,2 tytanit, kristalon żółty 1kg, plonvit zboże 1,5l, moddus 0,3l, na grzyba duett star 1l + mondatak 1l. Czy mogę to wszystko razem wymieszać i w jakiej kolejności? W zeszłym roku fungi i moddus pryskałem osobne, a w tym chciałbym to pojechać na raz. Jeśli bym jednak zdecydował się na dwa zabiegi to jaki musi być odstęp 2-3 dni wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

chodziło mi o to że najpierw pryskałem odżywki, a w drugim zabiegu połączyłem moddusa z środkami na grzyby, sorki trochę źle skonstruowałem pytanie, bardziej mi o to chodziło czy mikro mogę lecieć razem z fungi i moddusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

niby mówią że Mangan sie gryzie z Moddusem , moim zdaniem lepszym efektem bedzie takie coś :

1. Fungicyd + mikro 

2. Regulator + makro ( NPK MG S ) 

odstep około 3-5 dni  i roslnia lepiej to pobierze niz nawalic wszystkiego na raz , sam tak robiłem i zmieniłem zdanie lepiej 2 razy po trochu bo zaleca sie od 2-3 grup środków podawać w oprysku a tutaj bys miał łacznie 4 :) , wiec lepiej jedź dwa razy a bedziesz miał pewnosć że nie zważy i że lepiej to pobierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

W poniedziałek opryskałem pola na chwasty ,jutro  chcę rozsiać drugą dawkę saletry, jednak jedno 2 ha pole skończyłem dzisiaj pryskać czy tam też mogę rozsiać 2 dawkę saletry czy poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A w jaki sposób saletra ma wpłynąć na skuteczność zabiegu? Poza tym z tydzień potrwa zanim saletra przejdzie do strefy korzeniowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak moje pszenżyto sporo ucierpiało przez mrozy, dostało 2 dawki rsm a tak mozolnie coś się zbiera, w dodatku miejscami naprawdę rzadkie ( nawet 30% wypadło). Tak czytam sobie o tym CCC czyli dokrzewianiu i poważnie zastanawiam się czy spróbować, koszt dość niski. Podpowie ktoś jaką dawkę najlepiej zastosować i jakie środki. Pierwszy raz coś takiego planuję a lubię czasem eksperymentować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy tilt turbo 0,8 i 0,8 mirage to dobry zabieg na t1, pszenżyto Remiko ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Tak daj po 5 litrów będzie lepiej!

Litr tiltu u mnie 111 + 50 za litr mirage 161 zł 

To za tą kasę możesz już przebierać w programach ochrony jak chcesz.

Boogie Xpro wyjdzie już nawet taniej. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Więc co radzicie 0,8 tiltu i 0,8 mirage starczy czy dac coś innego, tylko co ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj