Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19687

co da??Azot w formie amonowej zadziała i na pewno wspomoże rośliny, zboża w tej chwili potzrebują azotu, jesień bardzo długa, cały czas trwała wegetacja, wiosna też już od chwili trwa....

Teraz tak jeśli nie saletra to co??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

tak on może i jest ze wschodu ja nie!!!Chyba zakręciłeś się i teraz próbujesz wybrnąć z sytuacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zobacz że to wschód Polski wegetacja morze ruszyć za miesiąc a morze i póżniej i ile tego nawozu zostanie  

Patrząc na ilość wody w glebie azot nigdzie się nie ruszy. U mnie tak ok 0,5m gleby jest przemoczone, z czego z góry już lekko sucha robi się gleba.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Masz rację tylko dziś się trochę zacząłem bać jak widziałem na termometrze -8*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Azot nie znika pod wpływem ujemnych temperatur więc spokojnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Azot nie znika, znikają zazwyczaj ozime rośliny uprawne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Panowie zapraszam na bronka i może coś mocniejszego i w miedzy czasie wytłumaczycie to mojemu ojcu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g60dalk    3

Jeden gospodarz z mojej okolicy stracił dopłaty za wywożenie gnojowicy, za nawozy też chyba zabierają jak są rozsiewane przed marcem, ale muszą złapać na gorącym uczynku czy jak to jest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Posiej jeden z drugim saletrę i za półtora miesiąca niech ruszy dopiero wegetacja i azot się nie ruszy ? nie patrz co książki piszą pomyśl swoją głową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Żeby myśleć trzeba mieć wiedzę, a nie rozumować na "chłopski rozum".

Znowu na wiosnę ta sam dyskusja.

Przy takim słaby uwilgotnieniu gleby i biorąc pod uwagę temp przemieszczania się azotu w glebie wysianie nawet miesiąc przed rozpoczęciem wegetacji roślin nie spowoduje wymycia w głąb gleby azotu. Wprost przeciwnie, azot będzie znajdował się w strefie korzeniowej, a nie na wierzchu, a jak niektórzy pewnie wiedzą roślina z gleby składniki pobiera korzeniami, a nie liściami.

Ja będę się starał wysiać azot w przyszłym tygodniu, czekam na rzeczoznawcę i kwalifikację do likwidacji części zasiewów z powodu mrozu.

Jęczmień w 95% zmarznięty, pszenżyto w 50%,  a pszenica w 20% według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Posiej jeden z drugim saletrę i za półtora miesiąca niech ruszy dopiero wegetacja i azot się nie ruszy ? nie patrz co książki piszą pomyśl swoją głową 

Z takim myśleniem to nadal byśmy siedzieli w jaskiniach i mamuty z dzidą gonili... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

saletra amonowa jak najbardziej saletrosan również lub saletrzak...

Największa głupotą jest dać wczesna wiosną mocznik. Azot w moczniku jest w formie amidowej i żeby rośliny mogły go pobrać musi się przekształcić a do tego jest potrzebna temp ok 12C...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozsiewał ktoś już nawozy? Patrzę w prognozy i za ok. tydzień zapowiadają ładne przymrozki w nocy i zastanawiam się czy nie wpaść na pole z rsm-em. Jak przyjdzie ciepło to prędko nie wjadę bo mam sporo dołków mokrych. U nas nikt jeszcze nie wjechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9203

Wyboru wielkiego na wiosnę nie masz - Axial lub Apyros. Albo tuż przez zbiorem glifosat i po żniwach poprawka. Wyjdzie taniej i w 100%. Na wiosnę tylko wstrzymasz wzrost perzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

i nawozy ruszyły :) 300 kg Salmag/ha poszedł dzis :)

kolego dałes salmag czy salmag z siarką,boja zastanawiam sie na salmag z siarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Jeżeli chcesz dawać salmag z siarką to wal, salmag z siarką zawiera te same ilości składników co zwykły salmag no i oczywiście ma dodatek 4,5% siarki. Nie jest to dużo, moim zdaniem lepiej zastosować saletrosan a salmag na drugą dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj