Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

sybiuszek24    21

Witam.Mam chyba z 1 ar zawalone miotłą już teraz mie pryskane było na jesień.Myślałem aby popryskać to pumą teraz ba mam ze 100ml ręcznym opryskiwaczem ale puma wiosenna jest więc podziała teraz przy takich temp?Niby 1 ar ale boli jak patrze.Zboże kwalifikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jak chcesz na mus teraz to zwalczyć to czy ręcznym czy ciągnikowym dałbym tolurex nawet mróz nie zaszkodzi daj te 2,5 l na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

XTRO

wydaje mi się, że lepiej będzie teraz. Zanim się rozpuści i dotrze do korzeni to trochę mu zejdzie. Najlepiej byłoby na szybko prysnąć siarczane magnezu ale to zależy od fazy pszenżyta i od pogody bo obecnie jest to raczej niemożliwe...

 

Na wiosnę radzę mimo siarczanu magnezu w oprysku dać zamiast saletry salmag :) 

Edytowano przez MartineZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

I ja mysle czy nie sypac teraz bo pryskac tochyba nie bardzo bo przymrozki nadciagaja noca i roslina stresu czy abynie dostanie od oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

ja w tym roku planuje na I dawkę zastosować saletrosan 26 lub 30 150kg/ha i saletrę 100kg w odstępstwie dwóch tygodni, a na II dawkę 150 kg saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Ja w tym jade kizerytem albo czyms magnez + siarka zeby ograniczyc opryski tylko do grzyba, skracania i mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Doradźcie czy mogę w przyszłym tygodniu jeszcze wjechać z herbicydem? Środek jest do końca jesiennej wegetacji ale już po pierwszych przymrozkach i pytanie czy nie uszkodzę zboża...? Pryskał ktoś już tak kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Myślę że zboża nie uszkodzisz tylko zależy jakim środkiem polecisz może być zerowa skuteczność poczytaj instrukcję jakie potrzebuję temperatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Ja wczoraj pryskałem LEGATO PRO 425 SC w nocy lekki przymrozek ale sądzę ,że powinno byc dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Koledzy pszenżyto ozime pryskane Legato 600 plus w dawce 1,35 i 1,5 l/ha. Po 14 i 10 dniach brak objawów działania środka na chwastach. Środek nie zadziałał i już nie zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

jest jakiś środek na rozkrzewienie zboża? wysiane 200kg/h , sporo zostało na wierzchu mimo włóczenia a jakieś rzadkie to zboze zarówno pszenżyto jak i pszenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Panowie jak nawozić i chronić moje zboża (pszenżyto, żyto i jeczmień)?

Przedsiewnie dostały 200 kg/ha polifoski 6. Pszenżyto zasiane dopiero 2 października. Są dość słabo rozkrzewione ponieważ cały czas było zimno. Planuję na pierwszą dawkę dać 200kg/ha saletry oraz opryskać ccc aby dokrzewić. I moje pytanie co dalej, czy warto? Ponieważ moje ziemie są troche zaniedbane. wapno widziały dopiero pierwszy raz 2 lata temu w dawce 3t/ha a obornik to nawet nie wiem kiedy był ostatni raz :) Ziemie są od 3 do 6 klasy ale 3 jest niedużo. Co roku moje nawożenie polegało tylko na jednej dawce a mianowicie 150kg/ha saletrzaku i bez dawki przedsiewnej co dawało jakieś 2t/ha zboża a nawet i nie( chociaż w tym roku jedno poletko dało 7,5t/ha jeczmienia ozimego ale nie wiem jak to sie stało :P ) oraz może jakieś 2 odżywki dolistnie i żadnych herbicydów i fungicydów ;) Chciałbym w końcu zebrać jakies przyzwoite plony ale nie wiem czy to będzie opłacalne ponieważ mogę rzucić nawozów oraz dać jakieś opryski ale czy to sie przyjmie i zwróci ? Doradźcie coś bo nie chce rzucać jeśli to sie nie zwróci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Zrób badania gleby w OSChR, to będziesz wiedział jakie plony możesz osiągnąć. Z Twojego opisu wynika, że spokojnie możesz liczyć na 1-2 T/ha, a wyższe to wielka niewiadoma. Oczywiście zrobisz tak, jak zechcesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Wapno już działa zatem w tym roku z tego co piszesz jak pogoda dopisze to spokojnie 5 ton z ha będziesz miał Odczyn się ustabilizował na wyższym ph no i składniki mineralne zawarte w glebie z form niedostępnych dla roślin przechodzą w formu dostępne To jest tz efekt domina możesz tylko więcej wsypać azotu bo mało

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Koledzy, z przykrością ale dziś zlikwidowałem 1 ha rzepaku i chcę to przesiać pszenżytem jarym Dublet.

Poradzie kiedy siać czy mogę już dziś czy teraz to poczekać do lutego??/

 

Dodam iz posiałem już Dubleta ok 05 listopada i pola się ładnie zielenią, faza szpilki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

W lutym też dobrze tylko jak zawsze chodzi o pogode jak masz okazje wjechać tyeraz to ja bym siał.W tym roku siłem w lutym i było lepsze od sianego w marcu ale pogoda była inna teraz zasiałem w połowie listopada myśląc że będzie jeszcze lepiej.Mi się wydaje że siane w grudniu powinno być idealnie trafione przy takiej pogodzie.Tym bardiej że masz 1ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

spróbuje w tym tygodniu posiać, wjadę bez problemu, pole dziś zwapnowałem, zaoram i siejemy, zobaczymy co z tego wyjdzie....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj