Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Gość adrian   
Gość adrian

też mi sie tak wydaje zwłaszcza ze mamy susze a w zeszłym tygodniu było u mnie -8 w nocy. W tym tygodniu zamierzam siać jeszcze odmiane leontino i to bedzie ok 20-22. 10 a mam zamiar wysiać ok 210 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Tez mam jeszcze do siania twingo ale chyba dam sobie spokoj bo przez ostatni tydzien spadlo 50mm


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U mnie Rotondo i Trisol, jak narazie Trisol wymiata ślicznie się pokrzewił, miedzyrzędzi już nie widac i też pustynia od maja ani kropli, dziś zaczeło troche merskac


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

koledzy a kiedy planujecie odchwaszczać wasze pszenzytka???

Wiosna czy jesień???

 

Moje Fredro ma juz ok 2 liści i zastanawiam się czy za tydzień jak pogoda pozwoli nie polecieć z mieszanina herbicydową.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

ja planuje dopiero na wiosne raz ze dopiero jestem w trakcie siania a dwa w tym roku również pryskałem tylko na wiosne mieszanka mustang i nomad i juz po 2 dniach ziele połozyło :) do tego stopnia ze wczoraj dopiero zacząłem uprawe pola po zniwach i zadnego chwastu nie ma tylko zboże sie odbiło. W przyszłem roku zrobie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam posiane prawie dwa hektary pszenżyta ozimego na mocno zaperzonym polu. Na wiosnę planuję oprysk Attribut 70SG w dawce 100g/ha i potrzebuję porady. Jaki środek zastosować na dwuliścienne i w jakiej dawce? Czy łączyć oba środki czy lepiej wykonać dwa zabiegi? Proszę o pomoc.

 

Robiłem kiedyś mieszaninkę z granstarem i było ok

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Nie narażaj pszenżyta na stres , ograniczysz wzrost perzu ale się go nie pozbędziesz, Proponuję Apyros w max dawce ale po wcześniejszym zastosowaniu oprysku na Dwuliścienne np. Chwastoxem itp. minimalny odstęp od zabiegów 7 dni Apyros wymiecie resztę łącznie z przytulią i ograniczy wzrost perzu , załatwi miotłę , chwastnicę,itp i obniży plon o 20% sprawdzone lubię experymentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

kiedys mieszałem apyros w minimalnej dawce z chwastoksem turbo chyba 1l i też ładnie działał a nie zauważyłem zeby plon był niższy bo na moich polach plon 5-6 t to max i wtedy też tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

nojsze muszę ograniczyć wzrost perzu bo już teraz zagłusza mi pszenżyto. Jak go nie prysnę to miejscami nie będzie pszenżyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

ja planuje dopiero na wiosne raz ze dopiero jestem w trakcie siania a dwa w tym roku również pryskałem tylko na wiosne mieszanka mustang i nomad i juz po 2 dniach ziele połozyło :) do tego stopnia ze wczoraj dopiero zacząłem uprawe pola po zniwach i zadnego chwastu nie ma tylko zboże sie odbiło. W przyszłem roku zrobie tak samo.

To źle zrobisz. Wiosna może być różna, a chwasty że tak powiem soki ciągną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

tak tylko jak od piątku sieje az do poniedziałku to juz połowa pazdziernika, dodaj ok 2 tygodni na wschody to bedzie listopad a wtedy moze być snieg albo mróz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Sam nie wiem czy uda się opryskać siane 22-24 września jakaś wilgoć była  wschody dobre ,potem susza a teraz cały czas pochmurno i tak ma być do konca tygodnia może sobota ze słoncem ale żadne prognozy im się nie sprawdzają i tak ,jeszcze pare dni pazdziernika zostało ale czy będzie słonecznie bez przymrozków aby pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Mustang 0,8l + nomad 110g + dropfor 0.1 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Witam, mam problem nie wiem jak ale siewnik przestawił mi sie podczas siania wczoraj i zakładam ze na ok 1.5 ha wysiał mi ok 300 kg ziarna na ha ma ktoś pomysł co teraz bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Nic nie będzie, przy tym terminie siewu trzeba gęściej. Ja sam siałem w granicach 270kg/ha przy terminie 15.10.

 

No i przy okazji 1400 post ;)

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

może zle napisałem ale wysiałem 300 kg/ha  czyli ok 450 własnie na 1.5 ha i troche jestem przerazony czy jakis plon z tego bedzie i jak uprawic zeby mi nie wylozyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Kwalifikat to był czy swoje zboże siałeś?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

kwalifikat  odmiana leontino

Edytowano przez adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Mam pytanie kiedy najpózniej można siać jeszcze pszenżyto? Centralna Polska. I jak gęsto je teraz siać? Zboże po kombajnie nie z centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

kwalifikat  odmiana leontino

 

To tak trochę średnio ale na razie się nie martw, zobaczysz jak to będzie wyglądać na wiosnę


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj