Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może pszenżyto ozime?

ZETTI77    1

Czy ktoś z forumowiczów odważył by się w fazie pszenżyta 3 kolanko prysnąć lancetem? Bo nie wiem jak to mozliwe ale 26g apyrosu puściło część miotły.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227
Napisano (edytowany)

ja się odważyłem także poprawka miotły lancetem pryskałem tydzień temu i na razie nie widać nic niepokojącego wczoraj pryskałem t1 zobaczymy co będzie dalej a pszenżyto też ma trzecie kolanko. W tamtym roku też tak robiłem ale w pszenicy na tym samym polu i plon nie odbiegał od reszty zbóż

 

 

Edytowano przez jarecki7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam ! tak z innej beczki pszenzyto pryskane na chwasty dawno wiadomo na grzyba raz i mocznik insol  tez ostatni zabieg okolo 3 tyg temu i o co się rozchodzi wczoraj ojciec widziałem skosił trochę i dawał klaczom czy może szkodzić klaczom ,albo zrebakom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Przeczytaj etykiety preparatów, których użyliście do oprysków i znajdź chociaż okres prewencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

wczoraj pryskane pszenżyto fredro   w fazie liscia flagowego  mocznik+siarczan+cerone  na chwasty  było  pryskane miesiąc temu apyrosem +helm flurox  a mak polny sobie rośnie i to sporo i co mozna  jeszcze zaradzić.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Dzis poszedł zabieg na Borwo i Fredro ( flagowy i początek kłoszenia ) 12,5kg mocznik + 12,5 S.Mangezu + 0,3L Tytanit +  0,3L B + 0,5L Cu + 0,6L Duet Ultra ( na Borwo 0,4L Duet + 0,2  Falcon miałem reszte to zmieszałem ) +  0,12L Fastac + 0,15L Adiuwant pryskane w godzinach 21-23 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Mam pytanie - czy na pszenżyto ozime tuż przed kłoszeniem mogę dać grodyl na przytulię. Słyszałem  że ten środek można stosować w bardo późnych fazach rozwojowych zbóż. Jak tak to ile go dać - pisze że przytulie zwalcza w każdej fazie 20g by starczyło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam kolegów, posiałem w tym roku pierwszy raz pszenżyto jare i chciał bym je czymś usztywnić i skrócić, jaki środek mogę zastosować bo na pszenżyto ozime znalazłem ale na jare nie będę wdzięczny za odpowiedź

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

witam czy przenzyto jare mozna skracac antywylegaczem płynnym 675 sl bo w etykiecie o przenzycie jarym nic nie pisza tylko o pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiecha-82    0

Witam pszenżyto fredro w fazie kłoszenia czy mogę jeszcze posiać saletre ,wygląda bardzo dobrze choć azotu dostało zaledwie 60 kg N/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

witam czy przenzyto jare mozna skracac antywylegaczem płynnym 675 sl bo w etykiecie o przenzycie jarym nic nie pisza tylko o pszenicy?

 

ponawiam pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Formalnie nie można, nieformalnie nic się nie stanie. Rejestracja środka do danej uprawy kosztuje i producenci rezygnują z tej czynności dla upraw mniej popularnych według nich. Teraz zastanów się czy chcesz nagrodzić tych, którym się chciało i wyłożyli pieniądze na tę rejestrację, czy tych którzy tego nie zrobili z różnych powodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

czyli mam rozumiec ze mozna pryskac tym antywylegaczem bez zadnych zastrzezen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

Dobrze dobierz dawkę i termin zabiegu.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

Mam pytanie - czy na pszenżyto ozime tuż przed kłoszeniem mogę dać grodyl na przytulię. Słyszałem  że ten środek można stosować w bardo późnych fazach rozwojowych zbóż. Jak tak to ile go dać - pisze że przytulie zwalcza w każdej fazie 20g by starczyło??

 

Rok temu, dwudziestego maja stosowałem galaper 200 ec w pszenżycie, nic się nie stało a przytulia zginęła.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Dzisiaj wysiałem saletrę na jare pszenżyto Dublet.2 razy dostało po 200 kg/ha plus odżywki bez skracania mam,może się Dublet wyłożyć?Jest ładne ale troszeczkę rzadkie.Jak myślicie?Faza 1 kolanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Nie może, a na pewno się wyłoży :) Proponuję skracanie Cerone w późniejszej fazie na skrócenie dokłosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

W jakiej fazie najlepiej popryskać?Cerone skracałem zimowe pszenżyto około miesiąc temu więc jak z jarym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Sprawdź w etykiecie środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj